ARPANEL płyty warstwoweAdres firmy:
47-100 Strzelce Opolskie,
ul. Braci Prankel 1 ,
woj. opolskie


Kontakt:
tel. +48 77 463 00 55
Email: [email protected]
WWW: www.arpanel.pl

ARPANEL płyty warstwowe

O firmie


„Oferujemy produkty spełniające wysokie wymagania stawiane przez inwestorów, użytkowników i projektantów współczesnych obiektów przemysłowych, komercyjnych i użyteczności publicznej.

Od 2013 roku zajmujemy się produkują izolacyjnych płyt warstwowych, które służą do wykonania dachów i ścian obiektów w konstrukcji stalowej i żelbetowej.  Przed uruchomieniem produkcji przez trzy lata opracowywaliśmy i wdrażaliśmy technologię, aby móc uruchomić jedną z najnowocześniejszych linii płyt warstwowych w Polsce. Technologia opiera się na liderach europejskich specjalizujących się w dostarczaniu technologii do wykonywania najwyższej klasy materiałów izolacyjnych.

ARPANEL jest systemem łączącym aktualne trendy z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. ARPANEL to coś więcej niż płyty warstwowe – to kompleksowy system, który jest efektem ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu i wykonawstwie lekkiej obudowy, wsparty analizą rynków europejskich i ich oczekiwań.

Płyty warstwowe ARPANEL zostały zaprojektowane z trzema rdzeniami izolacyjnymi:

– o pianką poliuretanową PUR,

– o pianką poliizocujanurową PIR,

– o wełną mineralną MiWo.”

Produkty i Usługi


Ścienna płyta warstwowa ARPANEL S MiWo

Ścienne płyty warstwowe ARPANEL S MiWo z rdzeniem z niepalnej wełny mineralnej przeznaczone są do wykonania ścian wszelkiego rodzaju obiektów budowanych w konstrukcji stalowej i żelbetowej. Ścienne płyty warstwowe ARPANEL S MiWo stosuje się w budownictwie przemysłowym, komercyjnym oraz użyteczności publicznej, głównie w obiektach z wysokimi wymaganiami dotyczącymi przepisów przeciwpożarowych i parametrów izolacyjności akustycznej przy jednoczesnym gwarantowaniu izolacji termicznej obiektów na wysokim poziomie. Zbudowane są z dwóch okładzin wykonanych z blachy stalowej i rdzenia wykonanego z lameli niepalnej, skalnej wełny mineralnej. Taka konstrukcja umożliwia równie szybki jak i prosty montaż w układzie poziomym oraz pionowym. Niezależnie od panujących warunków pogodowych. Z uwagi na swoją charakterystykę przeciwpożarową oraz izolacyjność akustyczną i brak negatywnego wpływu na środowisko, płyty warstwowe ARPANEL z rdzeniem z wełny mineralnej spełniają najwyższe standardy europejskie.

Ścienna płyta warstwowa ARPANEL S PUR/PIR – standardowy system mocowania

Ścienna płyta warstwowa ARPANEL S PUR lub PIR z standardowym systemem mocowania jest płytą o doskonałych właściwościach izolacyjno- termicznych i akustycznych. A w przypadku płyt z rdzeniem PIR posiada również bardzo dobre właściwości ogniowe, które plasują się w klasie produktów trudno zapalnych. Płytę ścienną ARPANEL z standardowym systemem mocowania można stosować w układzie pionowym lub poziomym. Mocowanie płyty warstwowej ściennej do konstrukcji odbywa się za pomocą przykręcanych łączników przez płytę na wylot. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu zamków, płyty warstwowe ARPANEL mają całkowitą szczelność na infiltrację powietrza, pary wodnej i deszcz. Głównym zastosowaniem płyty ściennej jest wykonywanie zewnętrznych ścian, a także wewnętrznych ścian działowych, w budowie hal przemysłowych, magazynów, centrów logistycznych, obiektów handlowych, biurowych i obiektów sportowych.

Ścienna płyta warstwowa ARPANEL SU PUR/PIR – ukryty system mocowania

Ścienna płyta warstwowa  ARPANEL PUR lub PIR z ukrytym systemem mocowania jest płytą o doskonałych właściwościach izolacyjno- termicznych i akustycznych.  Rdzeń PIR dodatkowo charakteryzuje się podwyższonymi parametrami ogniowymi. Płytę ścienną ARPANEL z ukrytym systemem mocowania można stosować w układzie pionowym lub poziomym. Mocowanie płyty warstwowej ściennej do konstrukcji odbywa się za pomocą przykręcanych łączników wewnątrz zamka, dzięki czemu otrzymujemy efekt gładkiej elewacji bez widocznych łączników. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu zamków, płyty warstwowe ARPANEL mają całkowitą szczelność na infiltrację powietrza, pary wodnej i deszcz. Głównym zastosowaniem płyty ściennej jest wykonywanie zewnętrznych ścian, a także wewnętrznych ścian działowych, w budowie hal przemysłowych, magazynów, centrów logistycznych, obiektów handlowych, biurowych i obiektów sportowych.

Dachowa płyta warstwowa ARPANEL D PUR/PIR

Dachowa płyta warstwowa  ARPANEL z rdzeniem z pianki poliizolacyjanuranowej (PIR) charakteryzuje się podwyższonymi parametrami ogniowymi, czyli zwiększoną odpornością ogniową w porównaniu do rdzenia poliuretanowego (PUR), co zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Oba rdzenie posiadają również doskonałe właściwości izolacyjno- termiczne i akustyczne oraz niski współczynnik przewodzenia ciepła co pozawala obniżyć koszty ogrzewania. Płyta dachowa ARPANEL ( powierzchnia zewnętrzna w kształcie trapezu) stosowana jest do wykonywania różnego rodzaju dachów o małym bądź średnim kącie nachylenia. Odpowiednio wyprofilowany zamek sprawia że, płyty dachowe ARPANEL mają całkowitą szczelność na infiltrację powietrza, pary wodnej i deszcz. Płyty dachowe stosuje się jako materiał do budowy dachów budynków produkcyjnych, centrów handlowych, obiektów magazynowych i przemysłu rolniczego.

Chłodnicza płyta warstwowa ARPANEL CH PUR/PIR

Chłodnicza płyta warstwowa ARPANEL CH PUR/PIR jest najlepszym rozwiązaniem do wykonania lekkiej obudowy ścian w chłodniach, mroźniach, przechowalniach i innych obiektach, gdyż jest odporna na działanie pleśni, grzybów oraz szkodników. Specjalny zamek labiryntowy oraz doskonałe parametry izolacyjno – termiczne rdzenia wykonanego ze sztywnej pianki poliuretanowej (PUR) lub poliizocyjanuranowej (PIR), doskonale utrzymują szczelność pomieszczenia, a także jego izolacyjność. Powłokę blach stalowych płyt chłodniczych stanowi poliester lub inna powłoka organiczna, zawsze indywidualnie dobrana pod wymagania stawiane zarówno ścianom zewnętrznym jak i przegrodom wewnątrz budynku. Chłodnicza płyta warstwowa ARPANEL CH PUR/PIR cechuje się bardzo dobrymi własnościami mechanicznymi, wynika to z własności rdzenia poliuretanowego PUR/PIR, a także z trwałego i niezawodnego połączenia rdzenia ze stalowymi okładzinami.

Galeria


Artykuły o tej firmie


07.02.2018 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej...
arpanel-glowne
11.07.2019 | Systemy budowlane
Obudowy hal, magazynów, obiektów administracyjno-biurowych czy fabryk...

Słowa kluczowe: płyty warstwowe, chłodnicza płyta warstwowa, dachowa płyta warstwowa, ścienna płyta warstwowa