fot. ARPANEL

Jeżeli chodzi o rynek płyt warstwowych to poszukuje się w nim rozwiązań przede wszystkim charakteryzujących się wysoką jakością, trwałością, bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz estetyką wykonania. Takimi właśnie cechami wyróżniają się płyty warstwowe ARPANEL. Spełniają one wymagania unijne w zakresie izolacyjności termicznej, akustycznej oraz ogniowej, zachowując jednocześnie bardzo dobre parametry mechaniczne. Oferowane płyty spełniają oczekiwania inwestorów, tworzących nowoczesne jak i atrakcyjne wzorniczo systemy obudowy. Kolekcja płyt warstwowych występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, a oferowane wyroby dodatkowo posiadają oryginalne profile dekoracyjne. Płyty dostępne są w dwóch rodzajach mocowań: standardowym oraz ukrytym.

płyty warstwowe adamietz płyty warstwowe adamietz

fot. ARPANEL

Przemyślana konstrukcja

Prefabrykowane płyty warstwowe ARPANEL składają się z dwóch okładzin z blachy stalowej (o grubości od 0,4 do 0,7 mm) oraz wypełnienia pianką poliizocyjanurową PIR lub z wełny mineralnej MiWo, co stanowi rdzeń konstrukcyjno-izolacyjny. Materiał zastosowany jako okładzina płyty sprawia, że uzyskuje ona bardzo dużą żywotność i wytrzymałość mechaniczną. Co więcej, możliwe jest zastosowanie dodatkowych powłok organicznych, które jeszcze bardziej uodpornią płyty na działanie różnych środowisk, zależnie od tego, gdzie mają być zastosowane. Dla neutralnych warunków najczęściej stosowana jest powłoka poliestrowa PE, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych wymagań, producent może wyprodukować płyty pokryte okładziną: PUR PA, HPS, PVDF, HDX, INOX, SDP lub PRISMA. Przedstawiciele ARPANEL pomagają odpowiednio dopasować rodzaj powłoki do klasy agresywności środowiska zewnętrznego (od C2 do C5-M) i wewnętrznego (od A1 do A6).

płyty warstwowe adamietz płyty warstwowe adamietz

fot. ARPANEL

Nieograniczone możliwości zastosowania

Rozmaite pokrycia oraz dwa rodzaje rdzeni pozwalają na szerokie zastosowanie systemu płyt ARPANEL. Inwestorzy chętnie wybierają płyty z rdzeniem PIR do wykonania szczelnej obudowy hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, przetwórni, fabryk, centrów logistycznych, a także salonów sprzedażowych, hangarów lotniczych, jak również chłodni, mroźni, obiektów hodowli zwierząt i hal sportowych. Spełnianie wymogów higienicznych sprawia, że płyty ARPANEL można bez obaw stosować w przemyśle spożywczym, jak i również farmaceutycznym. Z kolei płyty z wypełnieniem z wełny mineralnej są często wykorzystywane np. w suszarniach drewna, obiektach branży energetycznej, obudowach obiektów chemicznych, jako przegrody akustyczne oraz ściany wydzielenia ogniowego (zarówno wewnętrzne i zewnętrzne).

płyty warstwowe adamietz płyty warstwowe adamietz

fot. ARPANEL

Płyty z wełny mineralnej MiWo

Rdzeń z wełny mineralnej w płycie warstwowej ARPANEL odpowiada za bardzo dużą sztywność, trwałość oraz przede wszystkim wysoką odporność ogniową. Płyta MiWo charakteryzuje się także bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz doskonałymi parametrami izolacyjności akustycznej. Włókna wełny mineralnej o gęstości 105 [kg/m3] lub 113 [kg/m3] ułożone są prostopadle do okładzin, które z kolei połączone z rdzeniem pozwalają na uzyskanie odpowiednich rozpiętości pomiędzy podporami konstrukcyjnymi. Płyty z wełny mineralnej składającej się z włókien bazaltowych doskonale sprawdzą się w budynkach z wysokimi wymaganiami odnośnie zabezpieczeń ppoż., w tym przede wszystkim obiektach użyteczności publicznej oraz przemysłowych i komercyjnych. Płyta dostępna jest w standardowym systemie mocowania i występuje w wariancie płyty ściennej i dachowej. W przypadku wymagań zastosowania produktu o zwiększonej nośności i wytrzymałości mechanicznej idealnie sprawdzą się płyty warstwowe ARPANEL S MiWo MXL. Płyty te charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną, a ich zastosowanie pozwala uniknąć konieczności zastosowania dodatkowych elementów konstrukcyjnych podczas realizacji obiektu.

płyty warstwowe adamietz płyty warstwowe adamietz

fot. ARPANEL

Płyty warstwowe dachowe i ścienne PIR

Dla zapewnienia bardzo wysokiej izolacyjności termicznej i akustycznej producent stworzył płytę z pianką poliizocyjanuranową PIR, która stanowi zmodyfikowany chemicznie rdzeń poliuretanowy. Dzięki tej konstrukcji udało się otrzymać prefabrykowaną płytę, która posiada odpowiednie właściwości mechaniczne i termoizolacyjne oraz stanowi barierę wpływająca na wzrost bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Może być wykorzystywana zarówno jako płyta ścienna, dachowa, jak również chłodnicza i występuje w dwóch rodzajach mocowania – ukrytym i standardowym. Płyty te to idealne rozwiązanie do obudowy hal produkcyjnych, magazynowych, centrów handlowych i logistycznych, obiektów sportowych, salonów samochodowych, obiektów przemysłowych i kubaturowych.

płyty warstwowe adamietz płyty warstwowe adamietz

fot. ARPANEL

Więcej niż produkt

Kompleksowość rozwiązań oznacza w praktyce bardzo wygodną współpracę dla partnerów, którzy otrzymują wraz z szerokim wachlarzem rozwiązań, pełną gamę niezbędnych akcesoriów i usług, a wśród nich: profile zimnogięte typu C, Z, sigma, a także obróbki blacharskie, akcesoria montażowe tj. łączniki, uszczelki, rozdzielacze nacisku. Oferta obejmuje zarówno wsparcie i doradztwo projektowe, wykonywanie obliczeń statycznych, jak i opracowywanie dokumentacji projektowych. Oferujemy również doradztwo w doborze odpowiednich rozwiązań i detali technicznych. ARPANEL to marka, idąca z duchem czasu, która dostrzega trendy, jakie pojawiają się na rynku obiektów przemysłowych, a swoje produkty oraz usługi dopasowuje do zmieniających się wymagań i potrzeb. Korzystając z płyt ARPANEL, mamy pewność otrzymania nie tylko nowoczesnych wyrobów, ale również szerokiego i profesjonalnego wsparcia i serwisu. Rzeczowe i profesjonalne podejście pracowników do obsługi kontraktów zapewnia udaną inwestycję dla każdego klienta.

płyty warstwowe adamietz

fot. ARPANEL

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.arpanel.co.hu

47-100 Strzelce Opolskie, ul. Braci Prankel 1 , woj. opolskie
tel. +48 77 463 00 55,