Firma Moduł-Tech jest producentem nowoczesnych kontenerów biurowych, gastronomicznych, handlowych, socjalnych itp., a także obiektów o innym przeznaczeniu, jak apteki i przychodnie, przedszkola, żłobki oraz domy i hotele modułowe.

Wspólnym mianownikiem proponowanych przez producenta obiektów jest wspomniana modułowość, która otwiera ogromne możliwości w zakresie realizacji nawet najbardziej nietypowych projektów.

Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w realizacji niestandardowych projektów, wykonywanych na indywidualne zamówienie. W praktyce oznacza to, że zaprezentowana przez klienta koncepcja jest adaptowana do technologii modułowej. Firma wykonuje także projekt budowlany i pomaga uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia. Tak kompleksowe podejście sprawia, że inwestor w krótkim czasie otrzymuje produkt dokładnie odpowiadający jego potrzebom, niezależnie od stopnia skomplikowania realizowanej koncepcji.

fot. Moduł-Tech

Nowoczesne kontenery biurowe, gastronomiczne, magazynowe

Stosowana przez Moduł-Tech technologia budownictwa modułowego bazuje na stalowej konstrukcji, która jest głównym elementem nośnym produkowanych obiektów. W zależności od przeznaczenia budynku, ramy stropodachu oraz podłogi izolowane są wełną mineralną lub pianką poliuretanową. Z kolei ściany zewnętrzne i wewnętrzne powstają z płyty warstwowej z ocynkowaną okładziną stalową, która lakierowana jest na wybrany przez klienta kolor (z palety RAL).

Oprócz produkcji nowoczesnych kontenerów biurowych, gastronomicznych, socjalnych, wartowni i portierni, a także innego typu obiektów, firma Moduł-Tech wykonuje także wszelkie instalacje wewnętrzne w każdej dostępnej na rynku technologii.

fot. Moduł-Tech

Na bazie pojedynczych kontenerów można też tworzyć większe konstrukcje modułowe. Składają się one właśnie z „modułów”, czyli kontenerów o dowolnym wymiarze, które są prefabrykowane na hali produkcyjnej, a następnie transportowane i zestawiane ze sobą na miejscu docelowym. Również w tym zakresie możliwości są bardzo dużo, bo z kontenerów można tworzyć zarówno układy parterowe, jak też układy piętrowe z wewnętrzną lub zewnętrzną klatką schodową, a tym samym – w maksymalnym stopniu zagospodarować teren przeznaczony pod inwestycję.

W zależności od tego, jak duża jest powierzchnia i na ile skomplikowana konstrukcja, czas montażu wynosi od kilku do kilkunastu dni. Tak krótki okres realizacji inwestycji sprawia, że bardzo szybko powstaje budynek o dowolnej powierzchni, który jest wyposażony w różnego typu instalacje (sanitarna, teletechniczna, klimatyzacyjna, wentylacyjna, centralnego ogrzewania).

fot. Moduł-Tech

Znakiem naszych czasów jest powstawanie nowych osiedli i rozbudowa już istniejących. Coraz większa liczba domów i mieszkań wymusza konieczność szybkiego zapewnienia ich lokatorom pełnego zaplecza – sklepów, aptek, żłobków i przedszkoli, lokali gastronomicznych i punktów usługowych.

Nowoczesne kontenery gastronomiczne, biurowe, socjalne, magazynowe, warownie czy portiernie to wyjście naprzeciw tym potrzebom. Ogromne możliwości, jakie daje technologia modułowa – począwszy od usytuowania ścian, rozplanowania układu pomieszczeń pod względem funkcjonalnym, późniejszej rozbudowy, na estetyce kończąc – pozwalają adaptować ją do różnych potrzeb i oczekiwań. Ogromnym atutem budynków modułowych z kontenerów jest też błyskawiczny czas realizacji inwestycji, co pozwala szybko odpowiadać na pojawiające się potrzeby.

fot. Moduł-Tech

Właśnie z tego powodu w firmie Moduł-Tech tak ważna jest ścisła współpraca z klientem i doradztwo techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji. Dzięki temu inwestorzy, którzy decydują się na zakup kontenera, otrzymują rozwiązanie precyzyjnie odpowiadające specyfice ich działalności.

Technologia modułowa daje też dużą łatwość rozbudowy i modyfikowania kubatury (co dotyczy zarówno zmniejszania budynków, jak i ich rozbudowywania). Jest to kolejny aspekt, który sprawia, że coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na nowoczesne kontenery, które – w odróżnieniu od tradycyjnych obiektów murowanych – mogą zmieniać się wraz ze zmieniającymi się potrzebami klienta.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.modultech.pl

43-180 Orzesze, ul. Centralna 190, woj. śląskie
tel. +48 530 246 906,