Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
29.06.2018 | Natryski pianki

Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów zarówno ogrzewania, jak i klimatyzowania pomieszczeń. Aby rachunek ekonomiczny był jak najbardziej korzystny, warto zastosować sprawdzony produkt najwyższej jakości. Piana poliuretanowa to znany i ceniony materiał termoizolacyjny, który dzięki swojej uniwersalności zyskuje coraz większe grono zadowolonych obiorców. Zalety wynikające z zastosowania piany poliuretanowej omawia firma Optimum, która od 2009 roku specjalizuje się w technologii dociepleń i otrzymuje bardzo pozytywne informacje od swoich odbiorców, dla których wykonała termoizolacje z wykorzystaniem piany poliuretanowej.

25.06.2018 | Natryski pianki

Izolacje posadzek, dachów, poddaszy, ścian w budownictwie mieszkaniowym to zaledwie ułamek możliwości, jakie dają ocieplenia z pianki poliuretanowej. Traktowane początkowo przez polskich inwestorów z pewną dozą nieufności, dziś już na dobre zadomowiły się w naszym kraju, znajdując zastosowanie również w sektorze przemysłowym, rolniczym, sadowniczym. Przedsiębiorstwem, które może pochwalić się jednym z najdłuższych staży w dziedzinie izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi PUR na polskim rynku jest firma Izolacje Pluimers Sp. z o.o. z Kutna, która doświadczenia zdobywa już od 20 lat. Pluimers wykonuje izolacje pianą zamknięto komórkową i otwarto komórkową Baymer Spray wiodącego producenta – firmy Covestro/Bayer.

02.02.2018 | Natryski pianki

Ocieplenie z pianki poliuretanowej i cena takiego przedsięwzięcia to tematy, które rozpalają fora internetowe do czerwoności, a fakty przeplatają się z mitami. Dotyczy to zresztą wielu innowacyjnych technologii, które na zachodzie Europy czy w USA obecne są już od wielu lat, a w Polsce mozolnie torują sobie szlaki. Niezależnie od internetowych sporów jedno jest pewne – pianki poliuretanowe na dobre już zadomowiły się na naszym rynku. Co sprawia, że coraz popularniejsze staje się ocieplanie domu pianką poliuretanową? Cena takiego rozwiązania, choć wyższa niż w przypadku tradycyjnych materiałów, jest dziś zdecydowanie bardziej korzystna niż jeszcze kilkanaście lat temu, co z pewnością przyczynia się do wzrostu zainteresowania izolacjami PUR. Dlaczego jeszcze warto postawić na poliuretany?

30.11.2017 | Natryski pianki

Marketing marketingiem, a fakty faktami. Kto z nas nie podpisałby się pod takim twierdzeniem? Dotyczy ono każdej możliwej branży, w tym również izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi. Ich wykonawcy zachwalają zalety takiego rozwiązania, szczegółowo wyliczając je na swoich stronach internetowych. Jak ma się teoria do praktyki? Pytamy o to Pana Marcina ze Sztumu, który półtora roku temu zdecydował się na ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, powierzając to zadanie znanej i cenionej firmie CELS.

05.04.2017 | Natryski pianki

Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj trochę czasu musi upłynąć, zanim inwestorzy przekonają się do nietradycyjnych rozwiązań. Taka była historia pianki poliuretanowej, do której rynek początkowo podchodził nieufnie. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że izolacje natryskowe pianką poliuretanową stopniowo wypierają powszechnie stosowane materiały ociepleniowe, z którymi wygrywają efektywnością, trwałością i szybkością aplikacji. O izolacje PUR pytamy eksperta – Jakuba Wróbla z firmy Ekopur System.

08.02.2017 | Natryski pianki

Coraz częściej słyszymy, że dążenie do oszczędzania energii skutkuje powstawaniem coraz bardziej szczelnych domów. To bardzo dobra tendencja, jednak przebywanie w takich budynkach nie zawsze odbija się korzystnie na zdrowiu i samopoczuciu człowieka. Czy możliwe jest, aby materiał izolacyjny był szczelny, a jednocześnie „oddychał”, zapewniając komfort przebywającym wewnątrz budynku ludziom? Oczywiście, że tak! Przykładem mogą być ocieplenia z pianek PUR, które szturmem zdobywają kolejne rynki, wypierając stopniowo tradycyjny styropian czy wełnę mineralną.

27.01.2017 | Natryski pianki

Firma CELS jest jedną z wiodących firm na rynku izolacji natryskowych. Swoje usługi świadczy nieprzerwanie od ponad 7 lat angażując się w realizację inwestycji na coraz większym obszarze Polski. Widać to doskonale na stronie internetowej firmy, gdzie na mapce zadowolonych klientów co chwilę pojawiają się nowe lokalizacje. Zdecydowana większość tych inwestycji to ocieplanie poddaszy i dachów pianą miękką, jednak nie brakuje również klientów, którzy wybierają pianę twardą do ocieplania fundamentów, hal i budynków inwentarskich.

05.01.2017 | Natryski pianki

Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie wykańczania domu – ma wpływ nie tylko na późniejszy komfort mieszkania, ale może znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania. Nieodpowiednia izolacja prowadzi do tego, że budynek traci nawet do 30% ciepła, które ucieka przez nieszczelny dach. Dlatego warto wybrać skuteczny materiał izolacyjny, który zapewni maksymalną ochronę przed zimnem i uchroni dom przed stratą ciepła – jak piana poliuretanowa firmy EwaPUR.

10.05.2016 | Natryski pianki

Natrysk piany poliuretanowej jako metoda izolacji, mimo początkowej nieufności polskich inwestorów, powoli i sukcesywnie toruje sobie drogę na rodzimy rynek. I choć wiele osób wciąż wybiera tradycyjne metody izolacji, jak wełna mineralna czy styropian, to jednak coraz częściej przeważają zalety pianek: szczelność, paroprzepuszczalność, brak mostków termicznych i szybkość aplikacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników, zwłaszcza tych, którym zależy na jak największych oszczędnościach energii, wybiera właśnie izolacje pianą poliuretanową, którą można ocieplać poddasza, stropy, ściany.

28.01.2016 | Natryski pianki

W obiegowej opinii utarło się, że pianę poliuretanową wykorzystuje się do izolacji poddaszy. I rzeczywiście jest to jedno z najpowszechniejszych zastosowań tego innowacyjnego materiału izolacyjnego, jednak piany mają jeszcze mnóstwo innych zastosowań. Jakich? Pytamy o to eksperta od izolacji natryskowych z firmy EKO-DOM, Macieja Piłkę.

27.01.2016 | Natryski pianki

Izolacja termiczna ma ogromne znaczenie dla zmniejszenia zużycia energii potrzebnej na ogrzewanie i chłodzenie budynków. Dlatego dobra izolacja to izolacja szczelna: bez spoin i mostków termicznych na łączeniach, pokrywająca nawet najdalsze i najtrudniej dostępne zakamarki powierzchni, a także lekka, nie obciążająca konstrukcji budynków. Jeśli dodatkowo jest to izolacja, której wykonanie zajmuje wyjątkowo mało czasu, jest to bez wątpienia najefektywniejszy sposób docieplenia i izolacji budynków. Wszystkie te zalety łączy w sobie piana natryskowa PUR firmy Purinova.

24.09.2015 | Natryski pianki

Jeśli poddasze twojego domu ocieplone jest wełną mineralną, a rachunki za ogrzewanie zimą i chłodzenie latem rosną z roku na rok to znak, że czas pomyśleć o wymianie termoizolacji. Najrozsądniejszym rozwiązaniem, bo niewymagającym ingerencji w strukturę dachu, a do tego szybkim i ekonomicznym, jest zastosowanie natryskowej piany poliuretanowej.