Piana PUR – izolacja przed zimnem
Głównym zadaniem piany poliuretanowej jest izolacja budynku przed zimnem. Pianka jest szczelna, dzięki czemu zatrzymuje zimą ciepłe powietrze w domu. Materiał dokładnie zabezpiecza całą powierzchnię poddasza, chroniąc przed powstawaniem mostków termicznych, tj. miejsc przez które ciepło ucieka z wnętrza budynku. Potwierdzają to bardzo dobre parametry piany, a przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła. Charakteryzuje on intensywność wymiany ciepła przez dany materiał. Im niższa wartość tego współczynnika, tym lepsze właściwości termoizolacyjne posiada materiał. Współczynnik przewodzenia ciepła dla piany otwarto-komórkowej EwaPUR wynosi λ = 0,038 W/m2K. Dlatego jest ona jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych na rynku.

 

termoizolacja poddasza ewapurAplikacja piany otwarto-komórkowej / fot. EwaPUR

 

Piana PUR – izolacja przed hałasem
Piana poliuretanowa EwaPUR bardzo dobrze izoluje również przed hałasem. Odpowiednia izolacja akustyczna jest niezbędna szczególnie wtedy, gdy w domu przebywa niemowlę, które potrzebuje snu zarówno w dzień, jak i w nocy, a także osoby starsze ceniące sobie spokój i ciszę. Dzięki zastosowaniu pianki do wnętrza budynku nie będą docierały hałasy z zewnątrz, negatywnie wpływające na codzienne życie domowników.
Właściwa izolacja akustyczna przyda się ponadto osobom, które pracują w domu. Piana PUR nie tylko ociepli poddasze, ale je także wygłuszy. Dzięki temu inwestor może stworzyć na poddaszu domowe biuro, pracownię, czy nawet studio muzyczne – gdzie najważniejsze jest prawidłowe brzmienie dźwięku.

 

termoizolacja poddasza ewapurOcieplenie poddasza / fot. EwaPUR

 

Piana PUR – izolacja przed wilgocią
Dzięki ociepleniu poddasza pianką poliuretanową w budynku nie powstaje wilgoć. Otwarto-komórkowa struktura piany EwaPUR powoduje, że posiada ona niski współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie zatrzymuje się w warstwie izolacji, a tym samym cała przegroda „oddycha”.

Piana PUR bezpieczna dla zdrowia
Piana otwarto-komórkowa to materiał w pełni ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska oraz człowieka – nie jest rakotwórczy. Ponadto, dzięki „oddychającej” strukturze zapewnia dobrą jakość powietrza.
W związku z tym, że termoizolacja poddasza pianą PUR zabezpiecza przed powstawaniem wilgoci – inwestor nie musi obawiać się wykwitów pleśni i grzybów. W piance pleśń nie znajduje dla siebie pożywki, więc nie jest w stanie się rozwinąć. Struktura piany poliuretanowej uniemożliwia także osadzanie się kurzu – dlatego nie powoduje ona alergii i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia domowników. Nie wydziela ponadto żadnego zapachu ani szkodliwych substancji.

 

termoizolacja poddasza ewapurfot. EwaPUR

 

Piana poliuretanowa – ocieplenie na lata
Piana otwarto-komórkowa EwaPUR to niezwykle lekki, a jednocześnie bardzo wytrzymały materiał izolacyjny. Nie obciąża konstrukcji więźby dachowej, a jeszcze ją dodatkowo wzmacnia i uszczelnia – co jest istotne zwłaszcza w przypadku starego budownictwa, gdzie niewskazane jest nadmierne obciążanie konstrukcji dodatkowymi materiałami budowlanymi. Piana poliuretanowa ma niezwykle długi okres gwarancji i wraz z upływem czasu nie traci swoich parametrów wytrzymałościowych.

 

termoizolacja poddasza ewapurfot. EwaPUR

 

Termoizolacja natryskowa
W jaki sposób przebiega proces ocieplania pianką poliuretanową EwaPUR? Pianka w postaci ciekłej natryskiwana jest bezpośrednio na podłoże. Dzięki swoim właściwościom adhezyjnym wnika w jego strukturę i trwale się z nim łączy. Pianka po natryśnięciu zwiększa swoją objętość 120 razy i w ten sposób wypełnia każdą szczelinę. Dociera nawet w miejsca trudno dostępne, dokładnie izolując całą powierzchnię i całkowicie eliminując mostki termiczne.

Pianka EwaPUR trwale wiąże się z powierzchnią poddasza, dzięki czemu nie zmienia kształtu ani położenia, jak zdarza się to w przypadku izolacji wełną mineralną. Wełna mocowana jest punktowo – wiązana za pomocą sznura pomiędzy krokwiami. Kontakt z parą wodną, która skrapla się w niej, powoduje jej osuwanie. W konsekwencji wełna odsłania górną część dachu, doprowadzając do „uciekania” ciepła z budynku. Piana poliuretanowa wnika w strukturę podłoża i ją odpowiednio zabezpiecza, a aplikacja poprzez natrysk zapewnia szczelność przegrody – w materiale nie występują spoiny i łączenia, które mogłyby tworzyć mostki termiczne.
Natrysk pianki można wykonywać zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Piana PUR wykazuje bardzo dobrą przyczepność do wielu rodzajów podłoży – cegły, tynków, betonu, drewna, folii paroprzepuszczalnej.

 

termoizolacja poddasza ewapurfot. EwaPUR

 

Termoizolacja poddasza – czy można zaoszczędzić?
Piana PUR otwarto-komórkowa jest wysokiej jakości materiałem w dobrej cenie. Koszty poniesione w związku z ocieplaniem zwracają się w trakcie użytkowania – ponieważ zredukowane zostają wszystkie straty energii. Termoizolacja natryskowa wspomaga pracę urządzeń grzewczych zimą i klimatyzacji latem. Koszty ogrzewania zostają obniżone o 50%, a urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych o 40%.

 

termoizolacja poddasza ewapurfot. EwaPUR

 

Ocieplenie pianką poliuretanową wykonuje tylko wyspecjalizowana ekipa. Dodatkowy koszt, jaki należy ponieść za tę usługę, zwróci się w trakcie użytkowania. Fachowcy z firmy EwaPUR wykonają solidną i szczelną izolację, która nie będzie wymagać żadnych poprawek. Dla inwestora będzie to duża oszczędność – w postaci odpowiedniej termoizolacji poddasza i niższych rachunków za ogrzewanie.

Poza kwestią finansową, ważna jest także oszczędność czasu. Termoizolacja natryskowa to bardzo szybka metoda ocieplenia dachu. Aplikacja odbywa się w ciągu jednego dnia, a dalsze prace wykończeniowe można przeprowadzać po upływie 48 godzin od aplikacji. W przeciwieństwie do izolacji wełną czy styropianem – gdzie montaż trwa od kilku do kilkunastu dni, przedłużając remont poddasza.

Więcej o produkcie na stronie: www.ewapur.pl oraz na Facebooku

41-936 Bytom, ul. J. Wróbla 8 , woj. śląskie
tel. +48 (32) 790 62 05,