Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
13.04.2018 | Izolacje

Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele aspektów, jak choćby wysoka izolacyjność, szczelność, szybki montaż czy kwestie ekologiczne. Dlatego wielu inwestorów decyduje się właśnie na ten rodzaj izolacji, a nie styropian czy wełnę. Jak się okazuje, pianka pur może być jeszcze bardziej skuteczna i osiągać dużo lepsze parametry niż dotychczas.

11.04.2018 | Izolacje

Domy energooszczędne czy nawet pasywne to dziś już konieczność, a nie moda. Rosnące ceny energii sprawiają, że budując czy remontując dom jednym z pierwszych wyzwań, przed jakimi stajemy, jest uczynienie go jak najbardziej energooszczędnym. Bierzemy się wówczas za wymianę drzwi, okien, izolację termiczną dachu i elewacji. Zapominamy jednak o izolacji termicznej rur, zdając się na najprostsze i najtańsze rozwiązania. A to bardzo poważne zaniechanie!

13.03.2018 | Izolacje

We współczesnym budownictwie problem zapewnienia prawidłowego odwodnienia i izolacji przeciwwodnej konstrukcji, jest kluczowy wielu sytuacjach, np. przy budowie ścian podziemnych części budowli, posadzek na gruncie, zielonych dachów, tarasów, torowisk, zbiorników ścieków czy składowisk odpadów przemysłowych. Skuteczne i jednocześnie efektywne ekonomicznie rozwiązanie, polega na wbudowaniu właściwie dobranych materiałów geosyntetycznych. Gama dostępnych na rynku produktów jest obecnie niezwykle szeroka, o zróżnicowanych funkcjach i charakterystykach eksploatacyjnych, co niejednokrotnie utrudnia prawidłowe decyzje inwestycyjne.

31.10.2017 | Izolacje

Realizacja inwestycji przemysłowych to nie tylko prace ogólnobudowlane, montażowe, elektryczne i sanitarne. Bardzo ważny jest dobór i wykonanie odpowiedniej izolacji, która zapewni m.in. wysoką efektywność energetyczną budynków i instalacji procesowych. Jak ważne są izolacje przemysłowe i dlaczego warto w nie inwestować?

26.10.2017 | Izolacje

Ocieplenie poddasza jest niezbędne dla utrzymania komfortu cieplnego w budynku. Straty ciepła spowodowane nieprawidłowo zaizolowanym dachem mogą wynosić nawet 30%. Dzięki odpowiedniej termoizolacji nie musimy obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie zimą i wysokich temperatur na poddaszu latem. Czym ocieplić poddasze, aby zyskać wysoki standard energetyczny naszego domu?

16.10.2017 | Izolacje

Jednym z największych problemów polskiego budownictwa są niedocieplone budynki, które powodują straty ciepła, a tym samym – wysokie rachunki za ogrzewanie. Dlatego coraz częściej inwestorzy decydują się na termomodernizację domu, zwłaszcza, że mają możliwość uzyskania dofinansowania na ten cel.

18.09.2017 | Izolacje

Termoizolacja budynku to temat, który nigdy nie przestanie być aktualny. Dom, który nie posiada wysokiej izolacji cieplnej, stanie się niekomfortowy w użytku. Powodem będzie uciekające ciepło i wysokie rachunki za ogrzewanie. Jak zatem otrzymać najlepszą termoizolację dla naszego domu? Odpowiedź jest prosta: zainwestować w izolację wdmuchiwaną STEICO – nowość na rynku materiałów izolacyjnych.

12.07.2017 | Izolacje

Bezpieczny dom to marzenie każdego z nas. Tak niewiele trzeba, aby się ono spełniło. Wystarczy wybrać wysokiej jakości materiały budowlane. Szczególnie ważny jest materiał izolacyjny, który nie tylko zapewni ciepło zimą, ale także komfort akustyczny oraz ognioodporność. Jaki materiał posiada wszystkie te właściwości? Wełna mineralna.

21.04.2017 | Izolacje

Dach to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieniowania UV i opadów, które powodują korozję, dlatego, aby uniknąć kosztownych remontów, trzeba dobrze go zabezpieczyć. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku przygotowała firma Termopian, która oferuje farby Izolbest. Są one przeznaczone do zabezpieczania dachów z blachy, konstrukcji ze stali ocynkowanej, betonowych, żelbetowych i na bazie asfaltu, a także pokryć dachowych z pianek PUR.

23.05.2016 | Izolacje

Odpowiednia izolacja termiczna i akustyczna domu gwarantuje jego mieszkańcom komfort i odpowiedni mikroklimat. Izolacja wykonana z użyciem zapraw cementowo – styropianowych marki Polytech to pewne i bezpieczne rozwiązanie na rynku pełnym niecertyfikowanych i niesprawdzonych materiałów budowlanych.

22.02.2016 | Izolacje

Odpowiednia termoizolacja dachu skośnego wpływa na energooszczędność całego budynku. Im niższy współczynnik przewodzenia ciepła materiału izolacyjnego, tym mniej zużywa się energii do ogrzania domu, co przekłada się na znaczne korzyści finansowe. Zmienione przepisy budowlane dotyczące współczynnika przenikania ciepła podnoszą normy o prawie 10%. Co to oznacza dla wykonawców i jakie materiały najlepiej stosować?

10.09.2015 | Izolacje

Płyty warstwowe, stosowane w budownictwie od ponad 40 lat, to kompletne elementy budowlane składające się z dwóch okładzin zewnętrznych oraz rdzenia izolacyjno – konstrukcyjnego. Okładzina to blacha stalowa, zabezpieczona galwanicznie warstwą cynkową lub alucynkową. Zewnętrzne powierzchnie blach są dodatkowo pokrywane warstwą lakierniczą zapobiegającą korozji i nadającą całości estetyczny wygląd. W zależności od potrzeb rdzeń – czyli wypełnienie płyt warstwowych – może stanowić pianka poliuretanowa, pianka poliizocyjanourowa, styropian lub wełna mineralna.