Nowe produkty do izolacji poddaszy od marki ISOVER – Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO to wełna mineralna w rolkach, która jest wzmocniona welonem szklanym. W procesie produkcyjnym wykorzystano ponadto technologię ThermiStar™, która umożliwia uzyskanie wysokiej porowatości włókien, przy jednoczesnym zachowaniu ich delikatności, co przekłada się na świetne właściwości izolacyjne materiału. Te cechy sprawiają ponadto, że wełny szklane ISOVER doskonale sprawdzają się do izolowania dachów skośnych, a także innych przegród budowlanych, jak stropy, podłogi między legarami czy konstrukcje szkieletowe.

Bez mostków termicznych i akustycznych
Wełna mineralna z welonem szklanym ISOVER PRO ma współczynnik lambda 0,032 W/(mK) dla Super-Maty Plus PRO i 0,033 W/(mK) dla Super-Maty PRO.
Nieskomplikowany proces układania materiału i jego elastyczna struktura ułatwia dopasowanie go do izolowanej powierzchni i wypełnienie przestrzeni. Dzięki temu nie powstają puste miejsca, w których mogłyby tworzyć się mostki termiczne bądź akustyczne.
– Inspiracją do prac nad nowymi produktami są dla nas zawsze opinie oraz preferencje wykonawców i inwestorów. W procesie tworzenia produktów implementujemy najlepsze technologie i rozwiązania, które pomogą sprostać ich potrzebom. Wełny mineralne z welonem szklanym PRO, cechujące się znakomitymi parametrami cieplnymi i wysokim komfortem montażu, są wynikiem tych działań – wyjaśnia Agata Wołkowiecka, kierownik produktu ISOVER.

Wełna mineralna z welonem szklanym – komfort instalatora
Nowe produkty marki ISOVER są pokryte jednostronnie welonem szklanym. Wełna mineralna jest dzięki temu zabezpieczona przed uszkodzeniem powierzchni i osypywaniem się drobin, co daje duży komfort pracy instalatorom i podnosi parametry termoizolacyjne, a zaizolowana powierzchnia jest równa i jednolita.
Dzięki temu, że obie maty dobrze utrzymują się pomiędzy krokwiami, nie ma potrzeby ich sznurkowania. Ukłonem w stronę instalatorów jest ponadto zwarta struktura wełny, przez co łatwo się ją tnie. Na welonie można robić oznaczenia i zapiski, co również znacząco usprawnia montaż. Każda rolka posiada wygodną etykietorączkę, przez co wygodnie i bez trudu można wnieść ją na poddasze.
Jak układać wełnę mineralną z welonem szklanym? Najpierw należy przygotować produkt: rozwinąć matę PRO i delikatnie nią wstrząsnąć. Następnie należy zmierzyć rozstaw krokwi i dociąć wełnę w poprzek (o ok. 1 cm szerzej niż zmierzony rozstaw). Pierwszą warstwę wełny montuje się pomiędzy krokwiami na tzw. „lekki wcisk”, pamiętając o szczelnym zaizolowaniu każdej przestrzeni, w tym murłaty. Nie należy też pozostawiać pustych przestrzeni między montowanymi fragmentami wełny. Drugą warstwę montuje się prostopadle do pierwszej, docinając maty z wełny PRO na wymiar rozstawu profili z niewielkim naddatkiem. Tak przygotowaną wełnę montuje się pomiędzy profilami, zwracając uwagę na to, aby połączenia między fragmentami wełny były szczelne. Ostatni etap prac to montaż szczelnej powłoki paroizolacyjnej.

– Welon w nowych rolkach ISOVER PRO wzmacnia matę, przez co wygodniej jest ją przekładać przez profile i stabilniej trzyma się między krokwiami – przyznaje Ireneusz Sabat, właściciel firmy wykonawczej URB-Sabat.
– Nowe maty ISOVER PRO, to jakość na którą czekałem. Teraz to najwyższy poziom estetyki wykończenia, po którym można poznać dobrze wykonaną robotę – dodaje Piotr Ślusarczyk, właściciel firmy wykonawczej FRB Ślusarczyk.

Wełna mineralna z welonem szklanym marki ISOVER to jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku. Doskonałe parametry izolacyjne w połączeniu z prostym montażem, który znacznie ogranicza ryzyko błędów wykonawczych sprawiają, że dzięki temu produktowni można znacząco obniżyć koszty użytkowania budynku.

Więcej informacji o matach ISOVER PRO na stronie: www.isover.pl/pro

44-100 Gliwice, ul. Okrężna 16, woj. śląskie
tel. 800 163 121,