Grupa Termopian Sp. z o.o. sp. k.Adres firmy:
43-502 Czechowice-Dziedzice,
ul. Dworcowa 15a,
woj. śląskie
Zobacz na mapie

Obszar działania:
cała Polska

Kontakt:
tel. 322144580
Email: [email protected]
WWW: www.termopian.com.pl

Grupa Termopian Sp. z o.o. sp. k.

O firmie


Bazując na zebranych doświadczeniach oraz odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, w 2005 roku Termopian uruchomił produkcję farby Izolbest do pianek poliuretanowych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na farby oraz bardzo dynamicznym rozwojem rynku poliuretanów w Polsce, firma Termopian w 2009 roku zakupiła i wdrożyła profesjonalną linię do produkcji specjalistycznych farb Izolbest zabezpieczających pianki poliuretanowe przed promieniowaniem ultrafioletowym.

 

2010 rok zaowocował opracowaniem i wdrożeniem nowej powłoki Izolbest-PRO ochraniającej pokrycia dachowe z poliuretanu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Firma Termopian zakupiła w tym celu specjalistyczne agregaty natryskowe wraz ze sprężarkami o dużych wydajnościach dzięki czemu powłoka Izolbest-PRO nanoszona jest natryskowo.

 

W 2011 roku na podstawie wieloletnich doświadczeń rozpoczęto prace badawcze mające na celu opracowanie nowego produktu stanowiącego izolację pokrycia dachowego. Jest nim TermoPiana wprowadzona na rynek w 2012 roku.

 

Do tej pory wykonano około 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji termicznych, wodochronnych i chemoodpornych.

Termopian uczestniczymy w życiu wielu organizacji związanych z profilem  działalności takich jak Śląska Izba Budownictwa, PZITB, czy Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR SIPUR.

Galeria


Artykuły o tej firmie


13.04.2018 | Izolacje
Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele...
26.03.2015 | Izolacje
Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym...
21.04.2017 | Izolacje
Dach to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe...

Słowa kluczowe: termopiana, izolbest, hydrobest, piana termiczna, natryski, powłoki hydroizolacyjne