Grupa Termopian Sp. z o.o. sp. k.Adres firmy:
43-502 Czechowice-Dziedzice,
ul. Dworcowa 15a,
woj. śląskie
Zobacz na mapie

Obszar działania:
cała Polska

Kontakt:
tel. 322144580
Email: termopian@termopian.com.pl
WWW: www.termopian.com.pl

Grupa Termopian Sp. z o.o. sp. k.

O firmie


Bazując na zebranych doświadczeniach oraz odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, w 2005 roku Termopian uruchomił produkcję farby Izolbest do pianek poliuretanowych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na farby oraz bardzo dynamicznym rozwojem rynku poliuretanów w Polsce, firma Termopian w 2009 roku zakupiła i wdrożyła profesjonalną linię do produkcji specjalistycznych farb Izolbest zabezpieczających pianki poliuretanowe przed promieniowaniem ultrafioletowym.

 

2010 rok zaowocował opracowaniem i wdrożeniem nowej powłoki Izolbest-PRO ochraniającej pokrycia dachowe z poliuretanu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Firma Termopian zakupiła w tym celu specjalistyczne agregaty natryskowe wraz ze sprężarkami o dużych wydajnościach dzięki czemu powłoka Izolbest-PRO nanoszona jest natryskowo.

 

W 2011 roku na podstawie wieloletnich doświadczeń rozpoczęto prace badawcze mające na celu opracowanie nowego produktu stanowiącego izolację pokrycia dachowego. Jest nim TermoPiana wprowadzona na rynek w 2012 roku.

 

Do tej pory wykonano około 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji termicznych, wodochronnych i chemoodpornych.

Termopian uczestniczymy w życiu wielu organizacji związanych z profilem  działalności takich jak Śląska Izba Budownictwa, PZITB, czy Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR SIPUR.

Galeria


Artykuły o tej firmie


13.04.2018 | Izolacje
Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele aspektów, jak choćby wysoka izolacyjność, szczelność, szybki montaż czy kwestie ekologiczne. Dlatego wielu inwestorów decyduje się właśnie na ten rodzaj izolacji, a nie styropian czy wełnę. Jak się okazuje, pianka pur może być jeszcze bardziej skuteczna i osiągać dużo lepsze parametry niż dotychczas.
26.03.2015 | Izolacje
Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym oddziaływaniem warunków środowiska wymusza na inwestorach wykonywanie hydro i termoizolacji. Wybierając wykonawcę usługi, najlepiej jest zdecydować się na takiego, który posiada doświadczenie w tego rodzaju usługach i wykonuje je kompleksowo.
21.04.2017 | Izolacje
Dach to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieniowania UV i opadów, które powodują korozję, dlatego, aby uniknąć kosztownych remontów, trzeba dobrze go zabezpieczyć. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku przygotowała firma Termopian, która oferuje farby Izolbest. Są one przeznaczone do zabezpieczania dachów z blachy, konstrukcji ze stali ocynkowanej, betonowych, żelbetowych i na bazie asfaltu, a także pokryć dachowych z pianek PUR.

Słowa kluczowe: termopiana, izolbest, hydrobest, piana termiczna, natryski, powłoki hydroizolacyjne