Jak zabezpieczyć dach z blachy lub piany poliuretanowej?

Farby do malowania pianki PUR

Dach to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieniowania UV i opadów, które powodują korozję, dlatego, aby uniknąć kosztownych remontów, trzeba dobrze go zabezpieczyć. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku przygotowała firma Termopian, która oferuje farby Izolbest. Są one przeznaczone do zabezpieczania dachów z blachy, konstrukcji ze stali ocynkowanej, betonowych, żelbetowych i na bazie asfaltu, a także pokryć dachowych z pianek PUR.

Skuteczne zabezpieczenie dachu farbą do pianki poliuretanowej
O ile jeszcze kilkanaście lat temu mało kto w Polsce interesował się izolacjami z pianek poliuretanowych, to dziś można śmiało powiedzieć, że produkt ten szturmem zdobywa nasz rodzimy rynek. Izolacja obiektów przemysłowych, domów prywatnych, poddaszy i dachów to zaledwie ułamek obszarów zastosowania izolacji natryskowych z pianek PUR, które coraz częściej wypierają tradycyjny styropian i wełnę. Wraz z dynamicznym rozwojem tej branży zaczęło też rosnąć zapotrzebowanie na inne produkty, między innymi na farby do malowania pianki PUR, które zabezpieczyłyby wykonaną w ten sposób izolację na przykład na dachu.
– Z myślą o pokryciach dachowych z pian poliuretanowych, ale także elementów metalowych, została opracowana receptura jednoskładnikowej, ochronnej farby Izolbest. Farba zawiera dyspersję akrylową, pigmenty, wypełniacze i dodatki modyfikujące. Produkowana jest w postaci cieczy, gotowej do zastosowania po dokładnym wymieszaniu – wyjaśnia Małgorzata Będkowska z firmy Termopian.

 

farby do malowania pianki purfot. Termopian

 

Farba do malowania pianki poliuretanowej Izolbest tworzy na dachach elastyczne, jednorodne i dobrze kryjące powłoki o wysokiej przyczepności do podłoża. Dzięki doskonałym parametrom wytrzymałościowym są one odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, przez co skutecznie zabezpieczają malowaną powierzchnię przed szkodliwym działaniem UV i korozją.

Renowacja i zabezpieczanie dachu z blachy
Farba Izolbest świetnie sprawdzi się też jako zabezpieczenie dachu z blachy, rynien czy parapetów, ale także jako ochrona i warstwa izolacyjna konstrukcji: dachowych o powierzchni na bazie asfaltu, betonowych i żelbetowych czy konstrukcji ze stali ocynkowanej.

 

farby do malowania pianki purfot. Termopian

 

– Wyrób ten przeznaczony jest nie tylko do zabezpieczania nowych dachów, ale także do regeneracji starych powłok na blachach ocynkowanych, jak i powlekanych – mówi Małgorzata Będkowska.
Podczas aplikacji farby Izolbest na elementy blaszane, powłoka malarska jest odnawiana, a dodatkowo blacha zabezpieczona jest przed dalszą korozją.

Jak używać farby do malowania pianki PUR?
Izolbest może być nanoszony podobnie jak tradycyjne farby, a więc za pomocą wałków malarskich, szczotek, pędzli lub poprzez maszynowy natrysk hydrodynamiczny (np. malowarki Adal, Graco).
– Farbę do malowania pianki poliuretanowej i metalu można aplikować bezpośrednio na podłoże. Aby uzyskać trwałą i jednorodną powłokę trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu powierzchni, która musi być  sucha, odtłuszczona i pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych. Ważne też, aby temperatura powietrza i podłoża nie była niższa niż 10 stopni oraz by nie padał deszcz – podkreśla Małgorzata Będkowska.
Farba do pianki poliuretanowej i metalu posiada krótki czas schnięcia, który – przy sprzyjających warunkach pogodowych – wynosi około 2 godzin.  
Co istotne – Izolbest to farba przyjazna dla środowiska, paroprzepuszczalna, nie zawiera rozpuszczalników oraz substancji lotnych. Nie wchodzi też w reakcje chemiczne z żadnymi materiałami, przez co jest bezpieczna dla wszelkich pokryć dachowych. Farba dostępna jest w dwóch kolorach – szarym i brązowym, na indywidualne zamówienie dostępne są również inne odcienie.
Firma Termopian obok farby do malowania pianek PUR i zabezpieczania dachów z blachy oferuje też wykonywanie prac malarskich (włącznie z przygotowaniem podłoża).

 

farby do malowania pianki purfot. Termopian

 

– Od 2012 roku wykonujemy również powłokę Izolbest-PRO na pokryciach dachowych z poliuretanu. Powłoka Izolbest-PRO, dzięki specjalnemu wypełniaczowi mineralnemu oprócz ochrony przed UV, stanowi dodatkową ochronę dachu przed uszkodzeniami mechanicznymi – podsumowuje Małgorzata Będkowska.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.termopian.com.pl

43-502 Czechowice-Dziedzice, Dworcowa 15a, woj. śląskie
tel. +48 32 214 45 80,


Liczba odwiedzin: 2936 | Data publikacji: 2017-04-21

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.03.2015 | Izolacje
Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
01.02.2018 | Kontenery
Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie...
Szkody wyrządzone przez ulewne deszcze mogą wpłynąć...
Problem przeciekającego dachu dotyczy wielu nieruchomości, zwłaszcza...
18.12.2019 | Natryski pianki
Nowoczesne technologie hydroizolacji są już dostępne w...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...
Dzięki pokryciom ceramiczno-blaszanym Gerard AHI Roofing możemy...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
18.10.2019 | Izolacje
Wełna skalna ROCKWOOL to doskonała alternatywa dla...
XXI wiek to epoka, w której konsumenci...
piana natryskowa
14.09.2018 | Izolacje
Pianka natryskowa uznawana jest dziś za jedno...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
12.03.2019 | Natryski pianki
Izolacja natryskowa pianką PUR zyskuje na popularności....
21.02.2019 | Natryski pianki
Bazując na bogatym doświadczeniu, firma Krzysztofa Węglarowicza...
13.04.2018 | Izolacje
Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: farba do malowania pianki poliuretanowej, farba do pianki poliuretanowej, farba do malowania pianki pur, jak zabezpieczyć dach z blachy, zabezpieczenie dachu z blachy, farba do malowania pianki poliuretanowej, farba do pianki poliuretanowej, farba do malowania pianki pur, jak zabezpieczyć dach z blachy, zabezpieczenie dachu z blachy, pianka natryskowa, pianka pur, pianka poliuretanowa, piana natryskowa,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy