IZOPANEL Sp. z o.o.Adres firmy:
80-298 Gdańsk,
ul. Budowlanych 36,
woj. pomorskie


Kontakt:
tel. +48 58 340 17 17
tel. kom. 605 071 390
Email: [email protected]
WWW: www.izopanel.pl

IZOPANEL Sp. z o.o.

O firmie


IZOPANEL – nowoczesne płyty warstwowe

Korzenie firmy Izopanel sięgają założonego w 1992 r. rodzinnego biznesu. W roku 2000 rozpoczęto zautomatyzowaną produkcję płyt warstwowych, a firma przekształciła się w spółkę z o.o. z całkowicie polskim kapitałem. Przez kolejną dekadę firma przeżywała dynamiczny okres rozwoju, poszerzając i uatrakcyjniając swoją ofertę, co pozwoliło na otworzenie Działu Eksportu i rozpoczęcie udanej działalności na rynkach międzynarodowych. Płyty warstwowe produkcji Izopanel trafiają do klientów w całym kraju, w Europie oraz na innych kontynentach.

W kolejnych latach firma poszerzyła ofertę o nowe typy płyt (EPS, MWF), wybudowała łącznie 4 hale produkcyjne a kolejne są w planach rozbudowy. Izopanel posiada dziś technologię pozwalającą na wytwarzanie produktu zapewniającego ochronę termiczną, akustyczną i ogniową, jednocześnie stanowiącego trwałe i ekonomicznie korzystne rozwiązanie dla rolnictwa, przemysłu i chłodnictwa.

Oferta Izopanel obejmuje płyty warstwowe produkowane z trzema różnymi rdzeniami, akcesoria oraz systemy obróbek blacharskich zapewniające kompletne wykonanie obudowy obiektu, profile zimnogięte i rynny.

W roku 2022 Izopanel Sp. z o.o. powołała nową spółkę i centrum dystrybucyjne w obszarze Łotwa Estonia, które pod nazwą European Distribution Centre Izopanel obsługuje kompleksowo wschodni rynek Europy.

W 2020 firma zanotowała 2 mln m2 sprzedaży płyty warstwowej a szacowany udział w rynku w roku 2023 przekroczy 15%.

Płyty warstwowe – trzy rodzaje rdzenia
Izoplan produkuje płyty PIR/PIR+ posiadające rdzeń ze sztywnej pianki poliizocyjanurowej zapewniający wysoką energooszczędność budynku oraz podwyższone parametry ogniowe, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania na lata. Rdzeń w płytach typu MWF zbudowany jest z wełny mineralnej i zapewnia najwyższą odporność ogniową, realną oszczędność przy ubezpieczaniu obiektu oraz maksymalną ochronę przed hałasem. Płyty EPS mają rdzeń styropianowy (czyli zbudowany ze spienionego polistyrenu), zapewniający ekonomiczne rozwiązanie, przy zachowaniu wysokiej estetyki wykonania obudowy obiektu.

Zastosowanie w rolnictwie
Produktem z oferty Izopanel idealnie nadającym się na ściany i dachy budynków inwentarskich, takich jak chlewnie, obory i kurniki jest płyta warstwowa z powłoką ochronną FarmCoat. Płyty te posiadają różnego typu rdzenie i grubość, a w połączeniu z powłoką FarmCoat zapewnią ochronę przed amoniakiem i nawozami sztucznymi. Mogą być również stosowane w stodołach, magazynach rolniczych czy pieczarkarniach, wydłużając cykl życia budynku i obniżając koszty jego utrzymania. Dodatkowo, różnorodność płyt produkcji Izopanel zapewni niepowtarzalny charakter każdemu budynkowi, również obiektom rolniczym.

Zastosowanie w przemyśle
Dzięki rdzeniom stosowanym w płytach warstwowych objętych ofertą firmy Izopanel możliwe jest zabezpieczenie obiektów przemysłowych zgodnie ze standardami krajowymi i europejskimi. Tego rodzaju energooszczędne obudowy są gwarancją najwyższej jakości oraz trwałości na wiele lat użytkowania. Gospodarka światowa opiera się dziś na tego typu rozwiązaniach wspomagających różne branże przemysłu, a coraz większego znaczenia nabierają możliwości montażu w każdych warunkach pogodowych. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych powłok i spełnieniu wygów wszystkich klas korozyjności produkty firmy Izopanel zaspokoją wszelkie potrzeby klientów z branży przemysłowej.

Zastosowanie w chłodnictwo
Produkowane przez firmę Izopanel płyty warstwowe to rozwiązania idealne dla chłodnictwa. Można je stosować w temperaturach sięgających -40˚C i wykorzystywać jako ściany wewnętrzne i zewnętrzne oraz sufity podwieszane. Płyty chłodnicze dostępne są w szerokiej gamie grubości, co gwarantuje spełnienie wszelkich wymagań, prowadząc do dużych oszczędności wynikających z minimalizacji strat termicznych. Poza tym, Izopanel proponuje niezwykle bogaty wybór akcesoriów do profesjonalnego montażu płyt warstwowych oraz obróbki blacharskiej.

Pełną ofertę i wiadomości o firmie Izopanel znaleźć można na stronie www.izopanel.pl

Artykuły o tej firmie


18.10.2023 | Izolacje
W artykule przedstawiono wyniki badań eksperymentalnych zginanych...
Płyta z rdzeniem poliuretanowym trójwarstwowym z okładzinami...
Energooszczędność, niskoemisyjność, konkurencyjność, rozwój i produkcja zgodna...
10.09.2015 | Izolacje
Płyty warstwowe, stosowane w budownictwie od ponad...
02.10.2013 | Izolacje
W zakresie budownictwa lekkiego, hal magazynowych i...

Słowa kluczowe: nowoczesne płyty warstwowe, izopanel, zastosowanie płyt warstwowych w rolnictwie, zastosowanie płyt warstwowych w przemyśle, izolacje, lekkie płyty warstwowe,