Ocieplanie dachu hali, magazynu, warsztatu, poprawa parametrów izolacyjności cieplnej budynków gospodarczych, rolniczych czy należących do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych – obszary, na których można zastosować izolacje z piany poliuretanowej można mnożyć. Nie będzie też przesadą stwierdzenie, że pojawienie się na rynku pianek poliuretanowych zrewolucjonizowało branżę ociepleniową. Okazało się, że natryskowa metoda aplikacji sprawdza się również tam, gdzie nie można zastosować tradycyjnych materiałów – zwłaszcza na powierzchniach nierównomiernych, zakrzywionych, o skomplikowanych kształtach, jak również w przypadku obiektów, które ze względów konstrukcyjnych nie mogą zostać docieplone z wykorzystaniem cięższych materiałów izolacyjnych.

fot. Termopian  | Izolacja natryskowa (Małopolska).
 

Pianki poliuretanowe – na miarę czasów

Jakim parametrom piany poliuretanowe zawdzięczają swoją popularność? Przede wszystkim świetnym właściwościom – oferowane przez firmę Termopian izolacje natryskowe mają wyższy opór cieplny niż tradycyjne materiały izolacyjne, a współczynnik lambda wynosi λ = 0,024 W/mK, co pozwala znacznie zredukować koszty ogrzewania. To jednak nie koniec zalet. Dzięki temu, że pianki są natryskiwane na istniejące podłoże, wyeliminowana jest konieczność docinania i łączenia materiału izolacyjnego, co rozwiązuje problem tworzących się nieuchronnie w miejscach połączeń mostków termicznych. Izolacja z pianki jest jednolita i bezspoinowa, dzięki czemu tworzy monolityczne, szczelne pokrycie.

Te właściwości sprawiają, że pianki PUR sprawdzają się świetnie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w przemysłowym. W tym drugim przypadku można z nich wykonać np. ocieplenie dachu hali – niezależnie od tego, z jakiego materiału jest on wykonany (blacha, papa, beton, drewno), co jest możliwe dzięki doskonałej przyczepności do podłoża. Natrysk pianki sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych konstrukcji, na których znajdują się świetliki, kominy wentylacyjne, mury ogniowe, liczne załamania czy przejścia powierzchni poziomych na pionowe. Pianka doskonale spisze się też w przypadku dachów szedowych.

Szczególnie istotne znaczenie w przypadku obiektów przemysłowych ma też fakt, że piana zamkniętokomórkowa po aplikacji jest wystarczająco twarda – dzięki temu po ocieplonym dachu hali czy magazynu można bez przeszkód chodzić w celu wykonania przeglądów lub prac serwisowych.

fot. Termopian  | Izolacja natryskowa zewnętrzna.

Ocieplenie dachu hali – energooszczędność i komfort
Podstawową rolą, jaką pełni izolacja z TermoPiany, jest poprawa parametrów termicznych ocieplanej przegrody budowlanej. Dodatkowo piana oferowana przez firmę Termopian pełni również funkcję hydroizolacji, co trudno przecenić zwłaszcza w przypadku ocieplania dachu hali. Monolityczna, szczelna struktura takiej izolacji sprawia, że wyeliminowane jest ryzyko przecieków i przedostawania się wody do wnętrza budynku. Wykonanie natrysku z TermoPiany pozwala też zminimalizować ryzyko tworzenia się przecieków w miejscach montażu elementów takich jak panele fotowoltaiczne, wentylatory, klimatyzatory.

Choć oszczędność energii grzewczej oraz uzyskanie jednorodnej, wodoodpornej warstwy na dachu jest jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o wyborze piany, warto też pamiętać, że cieplejsza hala oznacza również poprawę komfortu i warunków pracy zatrudnionego personelu. To także lepsze warunki dla przechowywanych w danym obiekcie towarów czy maszyn, które nie są narażone na działanie niskich temperatur i wilgoci.

TermoPiana jest ponadto materiałem paroprzepuszczalnym, co zmniejsza ryzyko, że w budynku pojawią się grzyby lub pleśń. Nie jest też szkodliwa dla człowieka ani dla środowiska naturalnego. To materiał, który może zostać poddany recyclingowi i ponownie zostać wykorzystany jako izolacja termiczna.

fot. Termopian  | TermoPiana – Krzeszowice.

Wszystko w pakiecie

Oprócz TermoPiany, która świetnie sprawdza się przy ocieplaniu dachu hali, magazynu czy fabryki, pełniąc jednocześnie funkcję izolacji przeciwwodnej, Termopian oferuje jeszcze jeden produkt, który wraz z pianką stanowi kompletny i w pełni kompatybilny system. Jest to farba do pianki Izolbest, którą pokrywa się całą powierzchnię izolacji, uzyskując tym samym ochronę pokrycia przed promieniowaniem UV.

fot. Termopian  | Farba Izolbest.
 

Produkt oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych (szary i bordowy) oraz w wersjach do dachów o małym i intensywnym natężeniu ruchu. Dzięki takiemu zabezpieczeniu wykonanego z pianki ocieplenia dachu hali lub innego obiektu, znacznie przedłuża się jego trwałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.termopian.com.pl

43-502 Czechowice-Dziedzice, Dworcowa 15a, woj. śląskie
tel. +48 32 214 45 80,