Pytanie o to, która piana PUR najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji zadaje sobie wielu inwestorów, którzy decydują się na to, aby postawić na izolacje natryskowe. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając produkt oraz wykonawcę?

– Z pewnością jednym z istotniejszych aspektów wartych uwzględnienia jest doświadczenie firmy, której powierzymy realizację prac. Natrysk piany z użyciem specjalistycznego sprzętu nie jest zadaniem szczególnie skomplikowanym, jednak izolacja nawet z najlepszej piany PUR nie osiągnie swoich optymalnych parametrów, jeśli nie zostaną zachowane pewne zasady podczas aplikacji. Ważne są np. odstępy czasu pomiędzy nanoszeniem kolejnych warstw, co pozwoli zapobiec silnym reakcjom egzotermicznym, które mogłyby wpływać na jakość izolacji. Równie ważny jest dobór odpowiedniej grubości izolacji – wyjaśnia doradca techniczno-handlowy z firmy Termopian.

fot. Termopian 

Jaka piana PUR najlepsza?

Obok kwestii związanych z właściwą aplikacją, równie ważny jest wybór piany PUR najlepszej do danych warunków i miejsca aplikacji.

Termopian oferuje izolacje natryskowe z pianki o otwartej strukturze komórek, co oznacza, że funkcję izolatora pełnią w niej wypełnione powietrzem komórki. Dzięki temu izolacja jest paroprzepuszczalna i „oddychająca”, co eliminuje ryzyko powstawania grzybów czy pleśni. Jednocześnie wypełnione powietrzem komórki sprawiają, że izolacja jest bardzo lekka i nie obciąża konstrukcji – dlatego sprawdzi się w wielu zastosowaniach wewnątrz i na zewnątrz: na dachach, poddaszach, do ocieplania stropów, piwnic, ścian i fundamentów – również tam, gdzie z uwagi np. na wiek budynku, należy dobierać materiały o niewielkiej wadze. W przypadku TermoPiany OK, zaaplikowanej w warstwie o grubości 20 cm, obciążenie wynosi zaledwie 2,0 kg/m²!

fot. Termopian 

Energooszczędność na wagę złota

Otwartokomórkowa piana PUR to najlepsze rozwiązanie również dla tych klientów, którzy chcą uzyskać jak najwyższe parametry izolacyjne, bo współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) dla TermoPiany OK wynosi 0,038 W/mK. Oznacza to ogromne oszczędności na kosztach ogrzewania i klimatyzacji.

– Tak świetne parametry można też uzyskać dzięki metodzie aplikacji, w której piana PUR jest natryskiwania, tworząc monolityczną, jednolitą warstwę bez mostków termicznych i spoin. Bardzo często w przypadku tradycyjnych izolatorów występuje powstawanie mostków, przez które ciepło „ucieka”. Bezspoinowa izolacja jest jak druga skóra, szczelnie przylegająca, stabilna, niepodatna na osiadanie czy przesuwanie – wyjaśnia doradca techniczno-handlowy z firmy Termopian.

fot. Termopian 

Gdzie inne materiały nie dają rady, tam najlepsza piana PUR

Wspomniana natryskowa metoda aplikacji sprawia również, że piana PUR to najlepsze rozwiązanie w przypadku miejsc trudno dostępnych, a także skomplikowanych konstrukcji czy nierównych powierzchni. Co istotne, TermoPiana OK może być aplikowana na różne podłoża – na membranę/ folię paroprzepuszczalną – wiatroszczelną, deski, płytę gipsowo-kartonową, beton czy cegłę. Ma doskonałą przyczepność do podłoża, dzięki czemu nie podlega zjawisku osiadania z upływem czasu.
Monolityczne, bezspoinowe izolacje z piany PUR to najlepsze rozwiązanie zarówno w przypadku nowo budowanych obiektów, jak również budynków, które wymagają termomodernizacji.

fot. Termopian 

Na koniec trudno też nie wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, która jest szczególnie istotna dziś, gdy stan naszej planety – jak alarmują ekolodzy – jest bardzo zły.

Zminimalizowanie strat ciepła z budynku wpływa przecież nie tylko na obniżenie rachunków za ogrzewanie, ale także pozwala rozsądniej gospodarować dostępnymi zasobami, jak gaz, paliwa kopalne czy inne, o ile oczywiście budynek nie jest ogrzewany z wykorzystaniem OZE. Dobrze dobrane parametry izolacji wykonanych z TermoPiany sprawiają, że sprawdzi się ona nawet w budynkach energooszczędnych czy pasywnych. Ponadto gotowa izolacja oferowana przez Termopian jest obojętna chemicznie i nietoksyczna, a do aplikacji nie są potrzebne kleje czy inne preparaty.
Dla osób o nastawieniu proekologicznym istotny może być też fakt, że natryskowa metoda aplikacji w znacznym stopniu minimalizuje powstawanie odpadów. Nie przez przypadek więc piany PUR uznawane są dziś za jeden z najlepszych i najskuteczniejszych materiałów termoizolacyjnych na świecie, który jest rozwiązaniem na miarę naszych wymagających czasów.

Pod numerem tel. 665 444 544 można skontaktować się z doradcą techniczno-handlowym z firmy Termopian, który podpowie, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w konkretnym przypadku.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.piana-ok.pl

Czechowice-Dziedzice, ul. Dworcowa 15a, woj. śląskie
tel. +48 32 214 45 80,