Czy warto uszczelnić dach płaski z papy lub blachy?

Papa, blacha lub beton to jedne z najpowszechniejszych materiałów pokryć dachów płaskich. Obok swych licznych zalet i funkcjonalności, z czasem narażone są jednak na niszczące działanie intensywnych czynników atmosferycznych – wody i słońca. Wilgoć atakuje konstrukcję nośną obiektu. Punktowe naprawy pojawiających się nieszczelności nie są skuteczne. Szczególnie w przypadku pokryć z papy mogą pojawić się pęknięcia i wykruszenia od promieniowania UV. Właściwa hydroizolacja i odpowiedni system odprowadzania wody niwelują ryzyko uszkodzeń dachu oraz zapewniają bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie na wiele lat. Który uszczelniacz do dachu z papy i blachy wybrać? Jednym z opłacalnych i efektywnych rozwiązań są płynne membrany dachowe Winkler. Z powodzeniem stosuje się je do naprawy dachu z papy, uszczelniania nowych powierzchni dachowych, remontów dachów płaskich i ochrony przeciw przenikaniu wilgoci. Są niezwykle wydajne, nie zasychają w czasie przechowywania i co najważniejsze są proste w aplikacji i szybko wysychają.

fot. CELS 

Czym uszczelnić dach z papy, blachy – płynne membrany Winkler

Membranę Winkler tworzy bezspoinowa i bezszwowa masa na bazie specjalnie modyfikowanych żywic. Produkt nie zawiera wody ani rozpuszczalników. Jest bezpieczny dla zdrowia użytkowników i przyjazny dla środowiska. Membrany są szybkoschnące, co znacznie przyspiesza czas prac montażowych, także w trudnych warunkach pogodowych. Prace można realizować podczas opadów deszczu, na wilgotnym i zimnym podłożu (przedział temperatur od 0°C do +45°C ). Membrana nie zmywa się pod wpływem deszczu, szybko uzyskuje pełną odporność na przenikanie wilgoci (do 2h przy 20°C) i zalegającą wodę. Zapewnia pełną szczelność pokrywanych powierzchni dachowych, tarasowych czy nawet fundamentów. Jest odporna na dodatnie i ujemne ciśnienie hydrostatyczne (do 4 barów) oraz działanie promieniowania UV.

fot. CELS 

Jednocześnie technologia opracowana przez włoskiego producenta zapewnia oddychalność (paraprzepuszczalność) membrany od wewnątrz. Swobodne przepuszczanie pary wodnej przez powierzchnię dachu lub fundamentów jest niezbędne dla optymalnej wentylacji obiektu. Jako wybór uszczelniacza do dachu z papy i blachy sprawdza się też dlatego, że jest niezwykle odporna na ścieranie, przebicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Po utwardzeniu zapewnia stabilność nawet dla ruchu pieszego. Z membranami Winkler można więc zaaranżować na płaskim dachu taras lub ogród zimowy.

Hydroizolacja dachu płaskiego krok po kroku

Hydroizolacja dachu płynnymi membranami Winkler może być realizowana zarówno na dachach nowo wybudowanych budynków, jak i w ramach renowacji czy remontu obiektów istniejących. Aplikacja płynnej membrany nie wymaga stosowania specjalnego podkładu. Znacznie skraca to czas pracy. Przed nałożeniem warstw należy pamiętać o oczyszczeniu powierzchni z brudu, kurzu, drobin. W przypadku nakładania hydroizolacji na starą warstwę papy, blachy czy innego materiału, najpierw konieczne jest zabezpieczenie wszelkich pęknięć i nieszczelności. Dopiero potem można nakładać dwie warstwy membrany w odstępie 8-12 h. Jeśli wiemy już, czym uszczelnić dach z papy czy blachy, warto rozejrzeć się za profesjonalną ekipą instalatorów. Firma CELS, jako dystrybutor produktów Winkler, oferuje także usługę montażu hydroizolacji. Z profesjonalnej instalacji warto skorzystać szczególnie w sytuacji, gdy powierzchnia dachu wymaga licznych napraw, gdy dokonujemy izolacji w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz na dużych powierzchniach i wysokościach. Fachowcy CELS działają kompleksowo z dbałością o każdy detal. Zamówienia usługi lub zgłoszenia problemu z nieszczelnym dachem można zgłaszać pod numerem telefonu 664 700 150 lub poprzez e-mail: [email protected].

fot. CELS 

Hydroizolacje Winkler także do tarasów, fundamentów, piwnic

Liczne funkcjonalności technologii płynnych membran hydroizolacyjnych sprawiają, że są to produkty niezwykle uniwersalne w zastosowaniach. Pełna wodoszczelność sprawdzi się przy izolacji stref szczególnie narażonych na działanie wody, zawilgocenia i przecieki, czyli piwnic i fundamentów. Membrany są także lekkie. Jako uszczelnienie dachu z papy, blachy, betonu nie obciążają więc dodatkowo konstrukcji nośnej. Ta zaleta sprawdzi się również przy tarasach i balkonach. Dzięki produktom Winkler nie tracimy przestrzeni użytkowej na grube warstwy izolacji. Co więcej, producent zadbał także o element estetyczny. Membrany dostępne są w 4 wariantach kolorystyki – biały, szary, czerwony, ceglasty. Po nałożeniu warstw otrzymujemy przestrzeń idealnie gładką, harmonijnie komponującą się z elewacją, która nie wymaga także dodatkowego wykończenia. W przypadku aplikacji na wylewkę betonową membranę można nakładać już po 7 dniach (rekomendowany czas przy temperaturze 15°C).

fot. CELS 

Izolacje CELS dla wymagających – sprzedaż i montaż

Płynne membrany dachowe to obecnie najlepsza odpowiedź dla inwestorów rozważających kwestię, czym uszczelnić dach z papy, blachy, betonu, gontu, płytek czy nawet drewna i metalu. Materiał zapewnia efektywną ochronę każdej niemal powierzchni dachowej na wiele lat użytkowania. Potwierdzona w licznych realizacjach skuteczność produktów Winkler sprawia, że właśnie te materiały znalazły się w ofercie firmy CELS. Lider rynku profesjonalnej termoizolacji budynków pianą PUR i wełną skalną wciąż rozwija portfolio innowacyjnych technologii, także w zakresie hydroizolacji. Warto zadbać o pełną ochronę domu przed chłodem i wilgocią. Oferta CELS zapewnia komfort i bezpieczeństwo od dachu aż po fundamenty.

Ze szczegółową ofertą producenta można zapoznać się na stronie www.cels.pl.

16-400 Suwałki, ul. Bakałarzewska 21, woj. podlaskie
tel. + 48 87 565 34 83, +48 533 200 197 | +48 570 580 100 ,