Nadmiar wilgoci może powodować przeciekanie, niekorzystnie wpływać na konstrukcję budynku, a także intensyfikować rozwój pleśni i grzybów, ale jest na to sposób – hydroizolacja dachu z blachy i papy, płyt, PVC, a także betonu i EPDM za pomocą nowoczesnych preparatów hydroizolacyjnych.

fot. Canada Rubber Polska

Najlepsze systemy

Firma Canada Rubber od 10 lat z powodzeniem wprowadza na polski rynek produkty służące do hydroizolacji, głównie powierzchni dachowych. Od kilku lat przedsiębiorstwo dostarcza także produkty do izolacji tarasów oraz balkonów.

– Innowacyjne rozwiązania to nasza specjalność – mówi Anna Janicka z firmy Canada Rubber. – Zbudowaliśmy markę Canada Rubber w oparciu o własne doświadczenia, oparte zarówno na sprzedaży, jak też wykonawstwie. Dzięki przeprowadzaniu prac izolacyjnych mieliśmy okazję testować produkty różnych producentów, wyłaniając wśród nich te, które charakteryzowały się najwyższą jakością i wprowadziliśmy je do naszej oferty.

Rynek płynnych membran coraz bardziej rozwija się na terenie naszego kraju, dlatego firma Canada Rubber co roku stara się prezentować nowe produkty, już dostępne na rynkach zagranicznych.

– Posiadamy szeroką gamę preparatów do hydroizolacji dachów płaskich oraz tarasów, wśród których na pewno każdy odnajdzie odpowiednie rozwiązania dla swoich potrzeb – dodaje Anna Janicka. – Nasi doradcy służą pomocą w zakresie doboru odpowiedniego systemu, jak też odpowiadają na techniczne pytania dotyczące aplikacji oraz wytrzymałości powłok.

Hydroizolacja dachu z blachy i nie tylko – nowa jakość płynnych membran

Canada Rubber podchodzi do tematu hydroizolacji kompleksowo. Firma dostarcza systemy dla różnych konstrukcji, a także materiałów. Oferowane produkty, takie jak: guma w płynie S 700, żywica poliuretanowa DROOF 250 oraz hybryda FLEX RUBBER MS nadają się do stosowania na większości podłóż dachowych, takich jak papa, blacha, beton, drewno i PVC oraz EPDM.

Dzięki rozwiązaniom Canada Rubber można nie tylko odpowiednio zabezpieczyć np. dachy, ale także zmniejszyć koszty inwestycyjne związane z hydroizolacją dachu z blachy, hydroizolacją dachu z papy lub innego tworzywa, a także balkonu czy tarasu.

fot. Canada Rubber Polska

– Rozwiązujemy problemy przeciekających dachów, głównie pokrytych wyeksploatowaną papą termozgrzewalną – tłumaczy Anna Janicka. – Warto wspomnieć, że nasze produkty pozwalają na realne korzyści finansowe w zakresie remontów. W związku ze zmianami przepisów prawnych dotyczących utylizacji podłoża z papy znacząco wzrósł koszt z tym związany. Inwestor często nie bierze pod uwagę tego, że zrywanie, utylizacja oraz aplikacja nowej papy to koszty znacznie przewyższające możliwości aplikacji płynnych membran. Chociaż na pierwszy rzut oka wymiana papy wygląda jak rozwiązanie optymalnie niskie cenowo, to w rzeczywistości wszystkie składowe tworzą kwotę, za którą moglibyśmy otrzymać pokrycie dachowe o średniej jakości w innym systemie.

fot. Canada Rubber Polska

Hydroizolacja dachu z papy oraz balkonu – żywica poliuretanowa DROOF 250

Jednym ze znanych i popularnych produktów z oferty Canada Rubber jest płynna, trwale elastyczna jednoskładnikowa membrana uszczelniająca o nazwie DROOF 250. Ten wysokiej jakości produkt jest nakładany i utwardzany na zimno i tworzy odporną powłokę hydroizolacyjną o bardzo długiej trwałości.

– Membrany DROOF 250 są wytwarzane z czystych elastomerów hydrofobowych żywic poliuretanowych, co zapewnia im doskonałe własności mechaniczne, chemiczne i termiczne oraz wysoką odporność na promieniowanie UV i inne czynniki atmosferyczne – mówi Anna Janicka.

fot. Canada Rubber Polska

Żywica poliuretanowa DROOF 250 doskonale sprawdza się zarówno na dachach mieszkalnych, jak i przemysłowych, w tym wykonanych z blachy, EPDM, płyt warstwowych czy PVC. Jest to świetna hydroizolacja dachu z papy. Szczególną siłą tego rozwiązania jest możliwość zastosowania na dachach o skomplikowanych kształtach lub takich, które zawierają dużą ilość infrastruktury. Tego typu dachy nie mogą zostać skutecznie zaizolowane przy użyciu standardowych technologii, dlatego właśnie płynna żywica DROOF 250 sprawdza się tu doskonale i zapewnia skuteczność w newralgicznych miejscach, które zazwyczaj są przyczyną przecieków.

fot. Canada Rubber Polska

Żywica DROOF 250 to rozwiązanie nie tylko na dachy. Jest to produkt dedykowany również dla tarasów, balkonów i powierzchni betonowych.

– Zmieniające się warunki atmosferyczne w naszym kraju sprawiają, że coraz częściej rezygnujemy z płytek tarasowych, które w szybkim czasie zostają zdegradowane poprzez czynniki pogodowe – mówi Anna Janicka. – Gruntowny remont tarasu niesie za sobą duże wydatki, nie wspominając o zalanych pomieszczeniach pod nimi. Korzystając z naszego rozwiązania możemy w łatwy, a nawet samodzielny sposób wykonać skuteczną hydroizolację, która zabezpieczy balkon i taras na długie lata. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu transparentnej żywicy Canada Rubber TRANS, stworzymy zewnętrzną warstwę dekoracyjną z płatkami lub barwionym piaskiem kwarcowym. Żywicę poliuretanową DROOF 250 możemy także stosować samodzielnie, np. jako hydroizolację pod deski tarasowe – zarówno te układane na dystansach, jak też kotwione. Jeżeli zmienimy zdanie i zdemontujemy taras wentylowany, nadal możemy cieszyć się szczelnym i ładnym podłożem bez konieczności usuwania powłoki.

fot. Canada Rubber Polska

Hydroizolacja dachu – cena za eksploatację budynku ulegnie zmniejszeniu

Kolejnym z bestsellerów z oferty Canada Rubber jest FLEX RUBBER MS, oparty na bazie polimerów MS. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie, które nie tylko zabezpiecza przed wodą, ale także poprawia energetyczność budynku. Dzięki niemu poza hydroizolacją dachu z papy bądź blachy zyskujemy dodatkowe korzyści. Czy i jakie zalety dodatkowe może przynieść hydroizolacja dachu? Cena za ogrzewanie i klimatyzację ulegnie zmniejszeniu. Jak to możliwe?

fot. Canada Rubber Polska

– Warto zdać sobie sprawę z tego, że odbijanie promieni UV i obniżenie temperatury dachu nawet o 30°C pozwala na duże oszczędności, szczególnie jeśli mowa on np. klimatyzowanych wielkich halach przemysłowych, pracujących wielozmianowo – informuje Anna Janicka. – Obniżenie temperatury dachu dodatkowo wspomaga instalacje fotowoltaiczne, które są coraz powszechniej stosowane. FLEX RUBBER MS nadaje się do tego zadania idealnie ponieważ jest to powłoka o bardzo wysokiej refleksyjności – 108% SRI!

Dodatkową zaletą FLEX RUBBER MS jest możliwość błyskawicznego przeprowadzenia prac na dachu z blachy bądź papy.

– Wykonanie pokrycia w szybkim czasie pozwoli na krótką obecność ekipy remontowej na obiekcie oraz zmniejszy cenę całej inwestycji. Ponadto dzięki naszej powłoce można wyeliminować zagrożenia związane z użyciem otwartego ognia, co mogłoby mieć miejsce w przypadku prac w starym systemie. Nasza izolacja zagwarantuje sprawne naprawy bez konieczności obaw przed opadami atmosferycznymi – dodaje Anna Janicka.

fot. Canada Rubber Polska

Zastosowanie membrany FLEX RUBBER MS pozwala na wykonanie pełnego systemu dachowego w zaledwie jeden dzień! Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że można zaaplikować go na wilgotne podłoża, co jest niespotykane wśród innych produktów dostępnych na naszym rynku. Zazwyczaj większość z nich musi być aplikowana na suche podłoże oraz wymaga gruntowania. FLEX RUBBER MS jest nowatorską membraną, która pomija te wszystkie czynności i pozwala na aplikacje w dwóch warstwach w ciągu zaledwie 12h. Czas schnięcia jednej warstwy wynosi ok. 2h.

fot. Canada Rubber Polska

Szybka naprawa komina lub detali dachowych

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz wykonawców, wprowadziliśmy również materiał do szybkich napraw elementów dachowych – mówi Anna Janicka. – Konkurencyjne technologie wymagają wklejania specjalistycznych siatek, włóknin np. wokół kominów, zatopionych w materiale hydroizolacyjnym, co niejednokrotnie sprawiało problem wykonawczy oraz wydłużało czas pracy i zwiększało cenę. Nasza firma znalazła na to rozwiązanie – jest to masa hydroizolacyjna FIX NOW, zawierającą włókna poliestrowe, co pozwala na wykonanie zbrojenia jakoby wewnątrz produktu. Nie tylko my uważamy ten produkt za ciekawą alternatywę dla popularnych kitów dekarskich. Został on już dostrzeżony i nagrodzony, m.in. Złotym Medalem na Poznańskich Targach Budowlanych BUDMA w 2020 roku.

fot. Canada Rubber Polska

Dekoracja, izolacja i ekologia w jednym produkcie, czyli korek natryskowy

Uzupełnieniem oferty materiałów hydroizolacjyjnych dachów z papy i blachy, a także balkonów tarasów jest najnowszy produkt z oferty Canada Rubber – korek natryskowy THERMOCORK®.

fot. Canada Rubber Polska

– Jest to jedyne rozwiązanie tego typu na polskim rynku, które pozwala na tak niezwykle wszechstronne zastosowanie – tłumaczy Anna Janicka. – Rewolucyjna, naturalna i paroprzepuszczalna powłoka z korka THERMOCORK® to idealny zamiennik dla tradycyjnych systemów renowacyjnych. Niezależnie od tego, czy renowacji wymaga elewacja, dach, ściana, podłoga budynku produkty THERMOCORK® zabezpieczą powierzchnię i pomogą rozwiązać problemy związane z izolacją termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową. Powłoka z korka jest odporna na ogień, pleśń i pękanie oraz na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Korek to nietoksyczny, przyjazny dla środowiska materiał, który można nakładać na prawie każdą powierzchnię. Rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które poszukują inteligentnego i energooszczędnego materiału powłokowego. THERMOCORK®. Można stosować na dachach z blachy i papy, dachach płaskich z płyt, tarasach, ścianach, a także we wnętrzach.

– Ogromną możliwością, jaką daje THERMOCORK® to szybkość i uniwersalność – wyjaśnia Anna Janicka. – W praktyce oznacza to, że za pomocą tylko jednego produktu możemy sprawnie wykonać renowację całego obiektu. Może to być np. domek drewniany na działce, a także inne obiekty wokół domu. Do pracy z preparatem poleca się aplikację natryskową przy użyciu pistoletu malarskiego, co pozwala na łatwe, szybkie i równomierne rozłożenie produktu na zabezpieczanej powierzchni.

fot. Canada Rubber Polska

Filmiki prezentujące możliwości hydroizolacji:

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronach: www.canadarubber.pl, www.thermocork.pl

31-419 Kraków, ul. Rozrywka 1, woj. małopolskie
tel. +48 12 416 14 56,