Czym jest guma w płynie?

Bezspoinowa membrana oferowana przez firmę Termil to elastomer bitumiczny z domieszką polimerów, która może być stosowana jako hydroizolacja dachów, fundamentów, tarasów czy wewnętrznych powierzchni, np. w łazienkach. Elastomery, zgodnie z definicją, to polimerowe tworzywa sztuczne lub naturalne, które cechuje zdolność do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych, z zachowaniem ciągłości ich struktury. Niektóre rodzaje gum opartych na kauczukach silikonowych można rozciągnąć o 1000% w stosunku do pierwotnych wymiarów – bez zerwania. Dlatego są tak trwałe i łatwe w aplikacji.

fot. Termil | Izolacja dachu na szeregówkach – Radom

Masy bitumiczne zastosowanie

Wykorzystuje się je do izolacji przeciwwilgociowych oraz przeciwwodnych. Nowością są masy asfaltowo-kauczukowe przeznaczone do renowacji i/lub konserwacji pokryć dachowych z tzw. papy. Masy polimerowo-bitumiczne charakteryzują się trwałą elastycznością, zdolnością pokrywania rys i wysoką wodoszczelnością, także w przypadku działania wody pod ciśnieniem, tym samym doskonale sprawdzają się również w izolacji tarasów z powierzchniowym odprowadzeniem wody, balkonów i tarasów, hydroizolacji stropów garaży podziemnych i in.

Guma w płynie na dach

Opisaną wyżej teorię w praktyce wykorzystuje Canada Waterproof System (CWS), czyli guma w płynie na dach przyjazna środowisku stworzona na bazie wody, niezawierająca rozpuszczalników. Produkty z tej linii umożliwiają szybką naprawę dachu. Stosując kanadyjską technologię 4-osobowa ekipa może w ciągu 4-5 dni, uszczelnić ok. 1000 m2 pokrycia dachowego. Prace przyśpiesza fakt braku konieczności gruntowania – wyjątkiem są dachy betonowe. Po nałożeniu preparatu na powierzchni tworzy się cienka membrana do 2 mm grubości. Wyróżnia ją tzw. pamięć kształtu, co sprawia, że dostosowuje się ona do podłoża – wcześniej ułożonych warstw. Elastyczność, odporność na wahania temperatury oraz brak spoin czyni membranę wyjątkowo skuteczną i odporną na zniszczenie.

fot. Termil | Uszczelnianie dachu z blachy – Biurowiec pod Warszawą

Guma w płynie – kiedy nakładać?

Gumę w płynie Canada Waterproof System nakłada się w temperaturze 10-30ºC przy bezdeszczowej pogodzie, na suchy i oczyszczony dach. Miejsca takie jak styk dachu z kominem, świetlikami, attyką czy instalacjami odgromowymi trzeba dodatkowo zabezpieczyć geowłókniną. Nawet przy wysokich letnich temperaturach, gdy spodziewamy się burzowej pogody, należy wstrzymać się z nakładaniem. Nałożona membrana może bowiem zostać spłukana, jeśli nie zdąży wyschnąć. A potrzebuje na to minimum 8h.

fot. Termil | Izolacja dachu – Podwykonawstwo dla firmy SKANSKA

Sprawdzona hydroizolacja wnętrz i fundamentów

Guma w płynie na dach w technologii CWS sprawdzi się znakomicie również jako hydroizolacja fundamentów i wnętrz – od łazienek po piwnice i garaże. Wszędzie tam, gdzie występuje kontakt z wodą, nawet stojącą, i wilgocią. Będzie doskonałym wyborem przy izolacji domów z drewna lub płyt OSB. Kanadyjska technologia gumy w płynie jest w stanie dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Dzięki swoim właściwościom doskonale rozprowadza się zarówno na poziomych, jak i pionowych powierzchniach. Ekologiczny skład pozwala ją stosować bez obaw o zdrowie ludzi.

fot. Termil | Izolacja tarasu – Konstancin-Jeziorna

CWS to bezpieczny balkon i taras

Koniec z nieustannymi naprawami glazury na balkonie czy tarasie. Canada Waterproof System sprawdzi się przy powierzchniach betonowych, styropianowych, czy kamiennych. Pozwoli je skutecznie zaizolować i ochronić przed wpływem stojącej lub zamarzającej zimą wody.
Szeroki wachlarz możliwości gumy w płynie

Pora na podsumowanie. Ekologiczna technologia CWS oferuje możliwość hydroizolacji szerokiej gamy materiałów stosowanych w architekturze. Guma CWS jest dostępna w trzech wersjach, jako: guma natryskowa, guma ręczna z ochroną przed promieniowaniem UV, guma ręczna bez ochrony przed promieniowaniem UV. Dlatego doskonale sprawdza się zarówno przy hydroizolacjach wielkopowierzchniowych, jak i remontach wykonywanych samodzielnie przez majsterkowiczów. Nakładanie gumy natryskowej najlepiej jednak powierzyć doświadczonym specjalistom z Termil Izolacje Natryskowe.

Więcej na www.termil-hydroizolacje.pl

05-135 Komornica, ul. Wspólna 20, woj. mazowieckie
tel. 885296447,