Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
13.03.2018 | Domy drewniane

Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat systematycznie powiększają swoje udziały w rynku budowlanym. Niższa niż w przypadku tradycyjnych technologii cena, szybki i praktycznie niezależny od pogody czas wznoszenia, solidna konstrukcja spełniająca najbardziej restrykcyjne normy dla domów energooszczędnych i pasywnych – już tylko ze względu na te fakty warto zapoznać się z Firmą Domy Biedrzycki budującej w technologii Steico.

09.01.2018 | Domy drewniane

Dawniej budowa domu była przedsięwzięciem na skalę osiągnięcia życiowego. Taka inwestycja wymagała wiele czasu, jeszcze więcej pieniędzy i morza cierpliwości. Do tego mało kogo było stać na utrzymanie domu, ponieważ rachunki za ogrzewanie nadwyrężały każdy domowy budżet. Na szczęście dzisiaj można inaczej. Taniej. Szybciej. Oszczędniej.

24.11.2017 | Domy drewniane

Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób na wybudowanie domu swoich marzeń. Drewniany dom jest zdrowy i zapewnia mieszkańcom odpowiedni mikroklimat. Podstawą zachowania ciepła w takim domu jest odpowiednio dobrana izolacja. Firma Grandhouse – producent domów szkieletowych, wykorzystuje w termoizolacji swoich domów materiały firmy Steico wykonane z naturalnego włókna drzewnego.

21.11.2017 | Domy drewniane

Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez osoby decydujące się na nową inwestycję. Argumentów na korzyść technologii szkieletowej jest bardzo wiele. Użytkownicy doceniają niepowtarzalny klimat drewnianych domów, szybkość ich budowy, a także innowacyjne sposoby wykończenia, zapewniające doskonałą odporność na warunki atmosferyczne oraz korzystny mikroklimat wewnątrz. Nie bez znaczenia jest znaczna ilość interesujących projektów. W ofercie firmy Danmar, znanego producenta domów drewnianych, pojawił się nowy dom całoroczny o symbolu XVII, który cechują niewielkie wymiary, nowoczesny design oraz bardzo atrakcyjna cena.

30.10.2017 | Domy drewniane

Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko rozumianego designu, krajobraz polskich przedmieść, wsi i miasteczek pozostawia wiele do życzenia. Finezyjne konstrukcje z wielospadowymi dachami, załomkami i kolumnami, „klockowate”, kwadratowe domy z płaskim dachem pastele, róże i pistacje. Próba kształtowania gustów i wpływania na estetykę otaczającej nas przestrzeni może wydać się karkołomna. Czy jednak naprawdę? Mijają cztery lata od powstania pierwszego drewnianego domu modułowego SIMPLE HOUSE, stworzonego przez architekta Jakuba Szczęsnego. Pytamy go o sukcesy tego przedsięwzięcia oraz o plany dalszego rozwoju idei domów modułowych.

25.10.2017 | Domy drewniane

Zdrowy dom to marzenie chyba każdego z nas. Do niego wracamy po całym dniu pracy, żeby odpocząć i zregenerować siły na kolejny dzień. Tu spędzamy najmilsze chwile z naszą rodziną. Chcemy zatem czuć się bezpiecznie w naszych czterech kątach. Te „cztery kąty” to jednak nie tylko nasze mieszkanie czy dom, to także otoczenie – ogród, park, osiedle. Co możemy zrobić, żeby życie wokół nas nie miało na nas negatywnego wpływu? Jaką mamy możliwość pozytywnego oddziaływania na nasze otoczenie?

10.10.2017 | Domy drewniane

Drewniany dom letniskowy dla niejednego z nas – mieszkańców zatłoczonych aglomeracji – jest spełnieniem marzenia o tym, aby posiadać własne cztery kąty na łonie natury, daleko od wielkomiejskiego zgiełku. Zastanawiając się czy to dobry pomysł, warto mieć na uwadze fakt, że w Polsce, gdzie taka forma wypoczynku jest bardzo popularna, inwestycja w domek drewniany (parterowy lub piętrowy) jest bardzo opłacalna. To świetny sposób na lokatę kapitału, a także na dodatkowe zarobki, jeśli któregoś lata pojedziemy w daleką podróż, a domek wynajmiemy wczasowiczom.

20.09.2017 | Domy drewniane

Zakup działki budowlanej to dopiero początek długiej drogi, jaką trzeba przejść, jeśli zdecydujemy się na budowę domu. Kolejne etapy większości z nas kojarzą się jednak z całą masą problemów, z którymi musimy się zmierzyć, aby cieszyć się upragnionym M. Czy naprawdę tak musi to wyglądać? W przypadku domów murowanych rzeczywiście jest sporo pracy, nie mówiąc już o długim czasie oczekiwania na finalizację inwestycji i konieczności dopilnowania kilku ekip fachowców, których musimy zatrudnić. A może lepiej zbudować energooszczędny dom drewniany? Obok błyskawicznej realizacji (gotowy dom w trzy miesiące!), dodatkową zaletą jest korzystna cena, niskie koszty eksploatacji oraz możliwość wznoszenia budynku o każdej porze roku.

17.07.2017 | Domy drewniane

Domy drewniane przeżywają obecnie swój renesans. Inwestorzy wybierają drewno ze względu na jego właściwości i zalety. Wybór nie ogranicza się jednak tylko do decyzji: dom z drewna czy murowany. Inwestor bowiem, decydując się na dom z drewna, wybiera również technologię, w jakiej zostanie on zbudowany.

13.07.2017 | Domy drewniane

Optymalizacja kosztów utrzymania domu to zdecydowanie więcej niż pusty slogan, powtarzany i lansowany przez firmy oferujące energooszczędne rozwiązania. Redukcja nakładów ponoszonych na ogrzewanie domu korzystnie odbija się przede wszystkim na portfelach jego mieszkańców, nic więc dziwnego, że również w Polsce powstaje coraz więcej obiektów wykonanych w standardzie energooszczędnym i pasywnym. Z czego budować domy energooszczędne? Jaka jest najlepsza izolacja domu pasywnego? Odpowiedzi poszukamy w ofercie firmy PARTNER ze Szczecina, która produkuje m.in. domy energooszczędne z drewna, prefabrykowane domy pasywne i domy drewniane w technologii szkieletowej.

19.06.2017 | Domy drewniane

A więc podjąłeś decyzję! Budujecie dom! Wspaniałe emocje, mnóstwo inspiracji posegregowanych w internetowych serwisach z wystrojem wnętrz. Oczyma wyobraźni widzisz, jak pięknie będzie wyglądał stół w jadalni z rozłożoną zastawą, jak przyjemnie i ciepło będzie w kuchni wieczorową porą przy nastrojowym świetle, jak wspaniale będzie wyglądać sofa z poduszkami, a za nią stylowa grafika podświetlona designerskim kinkietem. Z pewnością poradzisz sobie z wystrojem wnętrz, bo planowanie i urządzanie własnego, wymarzonego miejsca na ziemi jest bardzo przyjemne. Ale… wcześniej czeka Cię kilka mniej przyjemnych etapów, przez które trzeba przebrnąć. Eksperci z firmy Northouse podpowiadają, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów na budowie domu.

19.04.2017 | Domy drewniane

Domy z bali są naturalne, zdrowe i ekologiczne. Ze względu na właściwości litego drewna są kwalifikowane jako domy energooszczędne. Domy fińskie doskonale komponują się z otoczeniem, zapewniając najwyższą jakość życia. To inwestycja na lata, która będzie służyła kolejnym pokoleniom. Dlatego technologię budowania z bali wykorzystuje się również do budowania dużych obiektów publicznych: hoteli, szpitali, przedszkoli.