Budowa domu w tradycyjnej technologii murowej czy budowa domu drewnianego całorocznego? To pytanie, które zadaje sobie wielu inwestorów – i będą je zadawać coraz częściej, bo ostatnie lata to ogromny zwrot w stronę materiałów znanych od dawna. Czas pokazał, że odejście człowieka od natury wcale nie było najlepszą drogą, a poszukiwanie rozwiązań przyjaznych środowisku i ekologicznych jest dziś nie tylko modnym trendem, ale realną potrzebą i remedium na postępującą degradację zielonej planety.

Z drugiej strony przed budową domu całorocznego z drewna wielu inwestorów powstrzymuje się z obawy, że naturalny surowiec będzie mniej trwały, a zarazem – bardziej podatny na zniszczenie, pożar czy biodegradację. Ile w tych obawach prawdy?

fot. Drewniane Zielone Domy

Budowa domu drewnianego całorocznego

Drewno jest materiałem naturalnym, przez co siłą rzeczy narażone jest na działanie szkodników, ognia, niszczenie pod wpływem warunków atmosferycznych. Jednak procesy te (które dotyczą przecież każdego materiału budowlanego) można znacznie spowolnić poprzez umiejętną obróbkę. Również sama jakość surowca ma tu ogromne znaczenie.

W firmie Drewniane Zielone Domy do produkcji stosuje się tylko najwyższej jakości skandynawski surowiec, a więc pochodzący z tych rejonów Europy, w których są bardzo długie tradycje budowania z drewna. Jest to materiał poddany odpowiedniej obróbce – suszony, zaimpregnowany, strugany czterostronnie, który legitymuje się wszystkimi stosownymi certyfikatami wytrzymałościowymi.

Domy tworzone są w stylu norweskim, łączącym najwyższą jakość uzyskiwaną za sprawą zaawansowanej technologii z nienagannym designem oraz wysokim komfortem.

Te wszystkie kwestie sprawiają, że dom drewniany całoroczny zbudowany przez firmę Drewniane Zielone Domy ma niemal sto lat gwarancji.

fot. Drewniane Zielone Domy

Tradycja i nowoczesność

Choć na budowę drewnianego domu całorocznego najchętniej decydują się osoby, którym bliska jest idea powrotu do natury i stosowania materiałów przyjaznych środowisku, nie znaczy to, że w oferowanych przez firmę Drewniane Zielone Domy budynkach nie stosuje się nowoczesnych rozwiązań. Wręcz przeciwnie – pod względem innowacyjnych technologii zostawiają one niejeden budynek murowany daleko w tyle.

Przede wszystkim domy mogą zostać wyposażone w systemy inteligentnego sterowania, które umożliwiają np. zdalną regulację temperatury, oświetlenia, a także na uzbrajanie bądź otwieranie drzwi czy operowanie monitoringiem.

Ponadto każdy całoroczny dom zbudowany z drewna może mieć zamontowaną instalację fotowoltaiczną czy pompy ciepła, co sprawia, że są to obiekty niezwykle tanie w eksploatacji i przyjazne środowisku. Producent kładzie też nacisk na zastosowanie odpowiedniej paroizolacji, wiatroizolacji, a także energooszczędnej stolarki i ocieplenia, przez co budynki mają świetne parametry termiczne.

fot. Drewniane Zielone Domy

Budownictwo drewniane jest szeroko rozpowszechnione w wielu częściach naszego globu, w tym również w krajach skandynawskich, słynących z długich, mroźnych zim. Właśnie tam całoroczne domy budowane z drewna sprawdzają się doskonale – lepiej niż obiekty murowane, gwarantując mieszkańcom nie tylko niskie rachunki za energię elektryczną. To przecież także możliwość życia w domu zbudowanym z ekologicznego, naturalnego materiału, w którym panuje korzystny mikroklimat, mający pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników .

Ze szczegółową oferta firmy Drewniane Zielone Domy można zapoznać się na stronie: www.drewnianezielonedomy.pl

37-632 Stary Dzików, ul. Kopernika 2a , woj. podkarpackie
tel. 884 990 884,