Dlaczego nowoczesny domek drewniany całoroczny?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Zanim jednak sami rozpoczniemy budowę, warto warto wybrać rzetelnych i profesjonalnych partnerów. Skeletonhouse oferuje budynki drewniane, konstruowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych rozwiązań, według ściśle ustalonych założeń, w stanie deweloperskim, na działce należącej do klienta. Współpraca ze Skeletonhouse to pewność, że wizja własnej nieruchomości, w tym również nowoczesnych domków drewnianych całorocznych, staje się realnym planem, możliwym do szybkiej realizacji dla każdego.

fot. Skeleton House

Materiały i technologia

Drewno z przeznaczeniem do budowy nowoczesnych domków drewnianych całorocznych powinno cechować się niską wilgotnością, dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także być właściwie zabezpieczone przed grzybem i pleśnią. Czynniki te gwarantują, że domy wybudowane z naturalnego surowca przetrwają wiele lat w niezmienionej formie. Konstrukcje z drewna to podstawa oferty Skeletonhouse, a dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie firma gwarantuje klientom pełną satysfakcję, w tym również z ceny nowoczesnego domu drewnianego całorocznego.

fot. Skeleton House

Technologia szkieletu drewnianego jeszcze do niedawna kojarzyła się z niewielkimi, użytkowanymi jedynie sezonowo domkami, w których mieszka się kiedy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej zera. Panowało przeświadczenie, że dom mieszkalny powinien mieć solidne fundamenty i grube murowane ściany. Jednak zalety budownictwa szkieletowego oraz rozwój technologii sprawiły, że nowoczesne domki drewniane całoroczne są w stanie sprostać wymaganiom, które zwykle stawiane są domom stawianym metodami bardziej tradycyjnymi.

Komfort i oszczędność czasu

Domy drewniane to zarówno prefabrykowane domy szkieletowe, jak i domy zbudowane z bali. Elewacja może zostać wykończona tynkiem, co sprawi, że wizualnie nie będą odbiegać od zwykłych domów murowanych. Z kolei wykończenie drewnem nadaje im unikalny wygląd. Specjalna konstrukcja ścian nowoczesnych domów drewnianych całorocznych sprawia, że posiadają one świetne parametry cieplne.

fot. Skeleton House

Poszycie stanowią najczęściej płyty OSB lub MFP, dające usztywnienie konstrukcji. Folia wiatroizolacyjna przeciwdziała przedostawaniu się zimnego powietrza do wewnątrz. Jej zadaniem jest również nieprzepuszczanie wilgoci z zewnątrz, przy jednoczesnym umożliwieniu wydostania się jej ze środka domu. Warstwa termoizolacyjna w postaci wełny mineralnej stanowi zabezpieczenie przed utratą ciepła. Kolejną warstwę stanowią płyty gipsowo-kartonowe. Zaletą nowoczesnych drewnianych domów całorocznych jest skrócony czas ich budowy w porównaniu z domami murowanymi. Większość elementów przygotowana zostaje w fabryce, a na placu budowy ma miejsce jedynie montaż. Dzięki temu domki drewniane mogą zostać zbudowane nawet w kilka tygodni, a brak konieczności stosowania mokrych materiałów oznacza, że ich budowa może być realizowana bez względu na porę roku.

Bezpieczeństwo i korzystna cena

Do budowy nowoczesnych domów drewnianych całorocznych stosuje się zazwyczaj drewno o wilgotności poniżej 18%, co sprawia, że jest ono odporne na kurczenie się i zginanie. Zapewnia to stabilność całej konstrukcji, a poddanie drewna obróbce termicznej, w rodzaju komorowego suszeniu w temperaturze powyżej 65°C sprawia, że budulec jest odpowiednio zabezpieczony na wypadek pojawienia się grzybów, pleśni czy też insektów. Kolejnym zabezpieczeniem struktury jest impregnacja, która gwarantuje ochronę przed destrukcyjnym działaniem czynników pogodowych.

fot. Skeleton House

Domy drewniane to idealne rozwiązanie dla klientów ceniących sobie komfort oferowany przez materiały naturalne. Są one ciepłe, wyróżniają się wysoka izolacją akustyczną oraz wytrzymałością. Nowoczesne domy drewniane całoroczne firmy Skeletonhouse cechują się lekką konstrukcją, ponieważ nie wymagają zastosowania ciężkich fundamentów czy stropów żelbetonowych, a także wyjątkowo korzystną ceną. Szczególnie docenią je osoby. którym zależy na szybkim wprowadzeniu się do własnego domu. Wszystko to sprawia, że są one świetną alternatywą dla budynków stawianych w technologii murowanej.

Mieszkaj bezpiecznie i wygodnie przez cały rok w domach drewnianych od Skeletonhouse

Skeletonhouse to firma działająca od blisko 20 lat na polskim i europejskim rynku budowlanym, odpowiedzialna za realizację ponad 1000 konstrukcji drewnianych, w tym nowoczesnych drewnianych odmów całorocznych. Korzystając z bogatego doświadczenia w branży, przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe rozwiązania, kierując się przede wszystkim fachową wiedzą i indywidualnymi potrzebami klientów. Do realizacji zleceń wykorzystywane są jedynie sprawdzone materiały o najwyższej jakości.

fot. Skeleton House

Obszerny park zaawansowanych technologicznie maszyn pozwala na wyjątkowo dokładne i atrakcyjne cenowo wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Skeletonhouse jest firmą gwarantującą fachowe i w pełni profesjonalne doradztwo na każdym etapie budowy nowoczesnego domu drewnianego całorocznego: od projektu wstępnego poprzez produkcję, transport materiałów na montażu kończąc. Budując ze Skeletonhouse, masz pewność solidnych fundamentów i komfortu wykończenia na wiele lat.

Szczegółowa oferta firmy dostępna jest na stronie www.skeletonhouse.pl

66-400 Gorzów Wielkopolski, ul. Wylotowa 196 , woj. lubuskie
tel. +48 697 960 022, +48 509 330 622,