Co to są domy szkieletowe? Co je odróżnia od murowanych?
Domy drewniane szkieletowe całoroczne, znane i popularne na całym świecie, wznoszone są z elementów prefabrykowanych – czyli przygotowanych wcześniej w fabryce. Dzięki temu wznosi się je szybko i bez dodatkowych problemów, charakterystycznych dla tradycyjnej budowy: tu ryzyko, że coś nie będzie pasowało, będzie krzywe lub wybrakowane albo że czegoś zabraknie praktycznie nie istnieje. Podstawą takiego domu jest solidny szkielet drewniany, na którym opierają się ściany oraz dach. Ściany takiego domu wykonane są najczęściej z drewnianej płyty OSB, odpowiednio docieplonej, z membraną paraizolacyjną. Taka ściana może zostać otynkowana od zewnątrz, a od wewnątrz najczęściej montuje się na niej płyty kartonowo – gipsowe.

 

domy biedrzycki domy szkieletowe drewnianefot. Domy Biedrzycki

 

Domy o konstrukcji szkieletowej – co ją wyróżnia?
Podstawą tego nowoczesnego budownictwa szkieletowego są zoptymalizowane konstrukcje nośne oraz materiały budowlane o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Kompletna technologia Steico wykorzystywana przez Firmę Domy Biedrzycki jest kompozycją trzech elementów: belek dwuteowych, materiałów izolacyjnych oraz tworzyw drewnianych i drewnopochodnych. Produkowane z naturalnych materiałów, umiejętnie dobrane elementy tej technologii zapewniają solidną i energooszczędną konstrukcję, gwarantującą ciepło zimą i chłód latem.

 

domy biedrzycki domy szkieletowe drewniane domy biedrzycki domy szkieletowe drewnianefot. Domy Biedrzycki

Tradycyjne słupy ścienne lub konstrukcje z drewna litego tworzą mostki termiczne, czyli fragmenty konstrukcji, które lepiej przewodzą ciepło i oddają je z pomieszczenia. Powodują więc znaczne straty ciepła, dlatego są zjawiskiem niepożądanym i występowanie ich należy ograniczyć do minimum. Belki dwuteowe STEICOjoist i STEICOwall wykorzystywane w domach szkieletowym Firmy DOMY Biedrzycki optymalnie łączą w sobie dwie istotne cechy: nośność i stabilność przekroju z zachowanie doskonałych parametrów izolacyjnych. W belkach Steico o przenikaniu ciepła decyduje grubość środnika, 6 lub 8 mm, a w konstrukcjach, gdzie wymagana jest duża izolacyjność ze zredukowanymi mostkami termicznymi, w systemie STEICOwall można zastosować belkę izolowaną – czyli z dodatkowymi pasami płyty porowatej po obu stronach środnika. Belki STEICOwall przeznaczone są do konstrukcji szkieletu ścian domu szkieletowego, a belki STEICOjoist mają zastosowanie przy konstrukcji stropów i dachów. Różne wysokości belek, od 160 aż do 400 mm pozwalają, w zależności od zapotrzebowania, na zastosowanie odpowiedniej grubości mat do izolacji cieplnej.
Równie ważny co eliminacja zbędnych mostków termicznych jest dobór materiałów izolacyjnych. Maty z surowców naturalnych, takie jak STEICOflex z włókna drzewnego, doskonale zdają egzamin jako najzdrowszy i najlepszy materiał izolacyjny oraz akustyczny w domu szkieletowym. Ze względu na swoją elastyczność szczelnie wypełniają przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi, czym znacznie redukują powstanie mostków termicznych, a ich sprężystość powoduje, że nie wymagają dodatkowego mocowania. Płyty STEICOprotect, które charakteryzuje duża odporność na ściskanie, doskonale sprawdzają się przy ścianach dwuwarstwowych i nadają się do położenia na nich tynku.

 

domy biedrzycki domy szkieletowe drewnianefot. Domy Biedrzycki

 

Dlaczego warto zbudować dom o szkielecie drewnianym?
Firma Domy Biedrzycki działa na rynku już kilkanaście lat. Bogate doświadczenie, odbyte liczne szkolenia i możliwości w zakresie wykonania projektów zapewniają najwyższą jakość technologiczną i funkcjonalną realizowanych inwestycji. Oprócz wykonawstwa prowadzone jest doradztwo techniczne dla inwestorów oraz firm budowlanych, które są zainteresowane budową domów szkieletowych. Firma  kładzie duży nacisk  na propagowanie budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego w Polsce i wprowadzanie nowych technologii takich jak  wspomniany już  wcześniej system budownictwa naturalnego Steico.
Materiały wykorzystywane przez Firmę Domy Biedrzycki służące do budowy w technologii Steico są ekologiczne i zdrowe. System ten pozwala stworzyć komfortowy dom szkieletowy o doskonałej izolacji termicznej i otwarty dyfuzyjnie na zewnątrz. Budynki takie zapewniają zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach, latem są chłodne, a zimą bardzo ciepłe. To optymalny wybór, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości.

 

domy biedrzycki domy szkieletowe drewniane domy biedrzycki domy szkieletowe drewnianefot. Domy Biedrzycki

 

Czy dom szkieletowy będzie tak samo energooszczędny jak murowany?
Już od dawna udało się uzyskać jednakowe parametry domów szkieletowych i murowanych w zakresie izolacji termicznej i trwałości konstrukcji. To, co dodatkowo wyróżnia technologię szkieletową, to lekkość konstrukcji – nie ma tu masywnych żelbetonowych stropów i ścian, takie domy można więc wznosić nawet na niestabilnym gruncie. Obciążenia wywierane na grunt przez dom szkieletowy są znacznie mniejsze niż w przypadku konstrukcji murowanej, można więc wykonać węższe fundamenty bez konieczności opierania ich na szerokich ławach. Lżejsze fundamenty sprawiają także, że odpowiedź na pytanie o to, czy domy szkieletowe są tańsze jest prosta: tak, są tańsze. Czas pracy robotników budowlanych jest krótszy, nie ma opóźnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi czy błędami człowieka. I co ważne, dom szkieletowy właściwie nie posiada ograniczeń konstrukcyjnych. W każdym momencie, w krótkim czasie i przy niewielkich nakładach finansowych można go rozbudować w sposób nieuciążliwy dla mieszkańców.

 

domy biedrzycki domy szkieletowe drewniane domy biedrzycki domy szkieletowe drewnianefot. Domy Biedrzycki

 

Domy Biedrzycki – zaufaj ekspertom!
Wiedząc, że budowa domu to dość złożona operacja wymagająca wiedzy, cierpliwości i czasu zapewnimy Ci pomoc – w adaptacji projektu, kontaktach z architektem i konstruktorem, uzyskaniu potrzebnych dokumentów – zapewnia Przemysław Biedrzycki właściciel firmy, która jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych – EDG, oraz aktywnym członkiem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Posiada certyfikat „Passive House Designer” wydany przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.

 

domy biedrzycki domy szkieletowe drewniane domy biedrzycki domy szkieletowe drewnianefot. Domy Biedrzycki

 

Domy Biedrzycki – autoryzowany dystrybutor materiałów izolacyjnych Firmy Steico
Firma nie ogranicza się tylko do budowy domów, ale jest także autoryzowanym dystrybutorem materiałów Steico  na terenie Centralnej Polski gdzie powstaje Centrum Budownictwa Szkieletowego. Centrum będzie prowadziło szkolenia, spotkania dyskusyjne oraz dystrybucję materiałów STEICO propagując najnowsze technologie oraz zdrowe budownictwo.

Więcej informacji o domach szkieletowych firmy Domy Biedrzycki można znaleźć na stronie www.domybiedrzycki.pl

 

05-155 Leoncin, Wilków nad Wisłą 27 , woj. mazowieckie
tel. +48 501 660 408,