Domy drewniane z bali klejonych

Czy warto w nie inwestować?

W Polsce coraz bardziej popularne są domy drewniane z bali klejonych warstwowo. To dobra alternatywa dla lekkich domów szkieletowych, tzw. kanadyjczyków oraz masywnych domów z bali litych. Czym charakteryzują się tego typu domy i czy warto w nie inwestować?

Bale klejone na dom – jak powstają?
Bale klejone warstwowo to sklejone i sprasowane pod ciśnieniem drewniane lamele, które tworzą belki o odpowiedniej grubości i długości. Są produkowane z wysokiej jakości certyfikowanego drewna świerkowego, jodłowego, sosnowego oraz modrzewiowego w kilku klasach wytrzymałościowych. Klasa drewna jest dobierana w zależności od rodzaju projektu i wymagań konstrukcyjnych budynku. Drewno zostaje najpierw poddane suszeniu, aby uzyskało jak najmniejszy stopień wilgotności – poniżej 19% oraz niską skurczliwość. Dzięki temu konstrukcja domu z bali klejonych po zamontowaniu nie pracuje – nie zmienia swego kształtu, nie kurczy się i nie pęka pod wpływem zmian wilgotności powietrza. Następnie drewno zostaje poddane specjalnej obróbce, w trakcie której usuwane są wszelkie nierówności, czarne sęki, zbutwiałe miejsca, pęcherze żywiczne, sinizna i chodniki owadzie. Gotowe deski są łączone za pomocą specjalnego kleju oraz prasy, aby nadać im formę prostokątnego bala.

 

fot. EURODOM Dębica

Domy z drewna klejonego warstwowo – dobra izolacyjność cieplna
Bale klejone warstwowo gwarantują dobrą izolacyjność cieplną ścian. Zapobiegają mostkom termicznym i utrzymują wysoki komfort cieplny we wnętrzu budynku. Jest to niezwykle ważne w przypadku zmiennej i dość chłodnej polskiej strefy klimatycznej, gdzie sezon grzewczy trwa nawet osiem miesięcy w roku.

 

fot. EURODOM Dębica

Aby utrzymać wysoki komfort cieplny domy drewniane z bali klejonych potrzebują więcej staranności w budowie niż domy murowane. Jakiekolwiek niedokładności i błędy przy wznoszeniu konstrukcji mogą doprowadzić do powstawania mostków termicznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby budowę domu powierzyć profesjonalnej firmie, jak firma EURODOM S.C. z Dębicy, która ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie domów z bali klejonych warstwowo. Dzięki współpracy z fachowcami inwestor ma pewność, że zamieszka w ciepłym domu o najwyższych standardach.

 

fot. EURODOM Dębica

Energooszczędne domy drewniane z bali klejonych
Dom z bali klejonych może być z powodzeniem zaprojektowany jako dom energooszczędny i tani w eksploatacji. Jak było wcześniej wspomniane – drewno jako dobry izolator zatrzymuje ciepło w domu, a bale klejone warstwowo o odpowiedniej grubości tworzą szczelne przegrody, które minimalizują koszty związane z ogrzewaniem domu – wskaźnik zapotrzebowania na ciepło na poziomie 30‑70 kWh/m² na rok. Co ważne, drewno klejone poddawane jest całkowitej obróbce, dzięki której osiąga doskonałe parametry techniczne, dorównując nawet solidnym domom murowanym.

Dom może być wyposażony w ogrzewanie tradycyjne, jak i to oparte na odnawialnych źródłach energii. Wszystkie rozwiązania należy uwzględnić już na etapie projektu, aby uniknąć zmian na etapie budowy i wiążących się z tym kosztów. Pracownicy firmy EURODOM Dębica pomogą w zaprojektowaniu funkcjonalnego domu z bali klejonych, a następnie postawią konstrukcję odpowiadającą założeniom budownictwa energooszczędnego.

 

domy z drewna klejonego warstwowo

fot. EURODOM Dębica

Bale klejone na dom ekologiczny
Drewno to materiał naturalny i ekologiczny, który zapewnia w domu zdrowy dla człowieka mikroklimat, regulując wilgotność powietrza i filtrując je z zanieczyszczeń. Ponadto do produkcji bali klejonych nie zużywa się tyle energii, co do wyprodukowania tradycyjnych materiałów budowlanych, jak beton, cegła czy pustak – są one zatem przyjazne środowisku.

 

fot. EURODOM Dębica

Domy z bali klejonych – szybki i ekonomiczny montaż
Wysoki stopień obróbki i wstępnego przygotowania bali klejonych gwarantuje bardzo szybki i ekonomiczny montaż domu na budowie – od 3 do 6 miesięcy. Dzięki temu firma EURODOM Dębica może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Montaż domów z drewna klejonego odbywa się na terenie całego kraju wraz z transportem materiału.

Nowoczesne domy z drewna klejonego pod klucz
Firma EURODOM Dębica wykonuje domy całoroczne z bali klejonych o grubości: 200 mm, 240 mm oraz 280 mm (bez ocieplenia). Realizuje projekty gotowe oraz indywidualne. Bale klejone warstwowo – w przeciwieństwie do drewna litego – nie wymagają dodatkowej izolacji i zapewniają wysoki poziom wykończenia.

 

bale klejone

fot. EURODOM Dębica

Co więcej, dom z drewna klejonego nie musi być zaprojektowany w stylu klasycznym. Inwestor nie musi ograniczać się tylko do tradycyjnych domów w stylu rustykalnym czy góralskim – jak w przypadku domów z bali okrągłych z drewna litego. Bale klejone dzięki swojej estetyce sprawdzą się również w nowoczesnych, minimalistycznych projektach zgodnych ze światowym designem, np. bardzo modne obecnie domy-stodoły. Ponadto dom wykonywany przez firmę EURODOM Dębica malowany jest z zewnątrz wysokiej jakości farbami klasy Premium na wybrany przez inwestora kolor.

Dla klientów oczekujących ultranowoczesnych i zarazem naturalnych materiałów firma EURODOM Dębica oferuje domy z drewna klejonego połączone z elewacją zewnętrzną ze spieków kwarcowych.

Z ofertą firmy EURODOM zapoznasz się na stronie: www.eurodom-debica.pl

39-200 Dębica, Rzeszowska 6, woj. podkarpackie
tel. 146586913, 693862852,


Liczba odwiedzin: 12526 | Data publikacji: 2018-11-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
11.12.2015 | Domy drewniane
Jakie wyobrażenia na temat budownictwa drewnianego są...
10.11.2015 | Domy drewniane
Wybór technologii budowy domu to decyzja na...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
16.07.2015 | Domy drewniane
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
18.02.2020 | Techniki zamocowań
Słupy drewniane występują w większości więźb czy...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: domy drewniane, eurodom, euro dom, bale klejone na dom, domy z drewna klejonego warstwowo, energooszczędne domy drewniane z bali klejonych, bale klejone na dom ekologiczny, domy z bali klejonych, nowoczesne domy z drewna klejonego
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy