Domy z drewna o konstrukcji szkieletowej od lat cieszą się dużym powodzeniem nie tylko w ciepłym klimacie, ale także na mroźnej Północy. Nowoczesne technologie obróbki i impregnacji drewna sprawiły, że drewniany dom nie boi się ani mrozu, ani wysokiej wilgotności i jest odporny na każde warunki atmosferyczne. Czas użytkowania takiego domu jest dziś szacowany na 120, więc trwałością domy drewniane dorównują domom z cegieł czy pustaków. Dlaczego więc warto zainwestować w drewniany dom?

 

domy drewniane danmar domy drewniane danmarfot. Danmar

 

Zdrowy i naturalny
Statystyki pokazują, że mieszkańcy drewnianych domów żyją średnio o kilkanaście lat dłużej. Drewno jako surowiec naturalny posiada bowiem zdolność do samoregulacji wilgotności. Stwarza dzięki temu niepowtarzalny, niemożliwy do uzyskania w innych technologiach mikroklimat wnętrza. Nie trzeba dodawać, że są to domy ekologiczne, bo drewno to najbardziej przyjazny człowiekowi i naturalny materiał budowlany. Wbrew obiegowym opiniom, domy budowane w takiej technologii są energooszczędne, ponieważ przegrody w budynkach drewnianych charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej.  Ściany i dachy  wypełnia się wełną mineralną, która znakomicie izoluje dom przed ucieczką ciepła na zewnątrz oraz pozwala na szybkie nagrzanie budynku przy niskim nakładzie dostarczonej energii. Drewno jest także doskonałym izolatorem akustycznym, a redukcję hałasu wzmacnia jeszcze zastosowanie wełny mineralnej na dużej powierzchni ścian. Poza tym, w trudnych warunkach gruntowych budowa domu z konstrukcją szkieletu drewnianego jest często jedynym rozwiązaniem. Domy firmy Danmar wykonywane są z wysokiej jakości drzewa suszonego komorowo do wilgotności 14-18%, czterostronnie struganego. Dzięki temu są odporne na najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zabezpieczone  przed szkodnikami, gniciem i zapaleniem.

 

domy drewniane danmar domy drewniane danmarfot. Danmar

 

Dlaczego Danmar?
Przedsiębiorstwo Danmar buduje domy w technologii szkieletu drewnianego, pozostawiając budowę na etapie stanu surowego zewnętrznie zamkniętego. Jest to bardzo elastyczny sposób budowy z punktu widzenia inwestora, ponieważ pozostałe etapy wykonuje on w zależności od swoich możliwości finansowych i czasowych. Sama konstrukcja szkieletowa  domu stawiana jest w ciągu 3 tygodni. Ten krótki czas budowy pozwala uniknąć niekończących się problemów związanych z długim czasem realizacji i ryzykiem wzrostu cen. Technologia wykonywania obiektu w stanie zewnętrznie zamkniętym gwarantuje możliwości uzyskania oczekiwanych indywidualnie przez każdego inwestora wskaźników termicznych ścian zewnętrznych, spełniających warunki norm obowiązujących domy mieszkalne. Możliwość wykonywania prac termoizolacyjnych i instalacyjnych w późniejszym, dogodnym dla inwestora terminie, zdecydowanie uelastycznia jego przedsięwzięcie. Dużą zaletą domów budowanych w technologii szkieletu drewnianego jest także łatwość późniejszej rozbudowy i przebudowy, bez konieczności kucia ścian i przy minimalnych nakładach finansowych. Warto dodać, że każdy projekt, nawet przeznaczony do wykonania w technologii tradycyjnej, można zaadoptować na potrzeby drewnianego domu szkieletowego.

 

domy drewniane danmar domy drewniane danmar
domy drewniane danmarfot. Danmar

 

Osiedle „Danielowa Dolina” i „Słoneczne”
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w samym sercu Kaszub, w firma Danmar przygotowała dwa osiedla gotowych domów do zamieszkania „od zaraz”.

 

domy drewniane danmar domy drewniane danmarfot. Danmar

 

Inwestycja „Danielowa Dolina” w małej wsi Czaple w krainie Kółka Jezior Raduńskich składa się z szesnastu całorocznych obiektów zbudowanych w technologii drewnianej o konstrukcji szkieletowej, pokrytych strzechą i wykończonych starannie dobranymi elementami drewnianymi i kamiennymi. Do unikalnej elewacji z murem pruskim zastosowano stare belki, odpowiednio odrestaurowane. Duży nacisk położono na wkomponowanie domów w naturalne, niezwykłe otoczenie i stworzenie harmonijnej całości malej wioski, z rzeczką wijącą się wśród domów, blisko Jeziora Ostrzyckiego. Sielski krajobraz uzupełniają starannie wykonane kamienne ścieżki i podjazdy do każdego z budynków oraz otaczająca zieleń. Każdy z domów ma dwie kondygnacje. Parter to wspólna strefa – przestronny salon z wyjściem na zadaszony taras i miejscem na kominek, duża ustawna kuchnia z miejscem na stół i wejściem do spiżarni, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i pokój myśli twórczej. Pierwsze piętro to miejsce, w którym każdy z członków rodziny znajdzie odrobinę prywatności. Tu znajdują się 4 sypialnie wraz z łazienką i garderobą. Całe piętro doświetlone jest poprzez okna w ścianach pionowych.

 

domy drewniane danmar domy drewniane danmarfot. Danmar

Na nowo powstającym Osiedlu Słonecznym w Egiertowie firma Danmar wybudowała 18 ekologicznych jednorodzinnych domów drewnianych o powierzchni użytkowej 110 m² każdy.  Domy położone są na działkach od 1 000 do 1 650 m².  Parter domu  to strefa dzienna, na którą składają się: salon z miejscem na kominek połączony z kuchnią, łazienka, gabinet oraz kotłownia z niezależnym wejściem od zewnątrz. Pierwsze piętro stanowią 4 sypialnie i łazienka. Dom z działką w stanie deweloperskim można kupić już za 295 tysięcy brutto.

 

domy drewniane danmar domy drewniane danmarfot. Danmar

 

„Danielowa Dolina” i Osiedle „Słoneczne”  to idealne miejsca do życia z dala od miejskiego zgiełku, w zgodzie z naturą, w pięknych okolicznościach przyrody. Grillowanie z przyjaciółmi w letnie popołudnia oraz ciepło kominka w zimowe wieczory pozwolą odpocząć po całym dniu ciężkiej pracy. Bliski kontakt z naturą procentuje ponadto przez lata dobrym zdrowiem, energią i dłuższym zżyciem. Warto mieć to na uwadze, wybierając dom marzeń.

Z ofertą firmy Danmar można zapoznać się na stronie www.danmardomy.pl

83-315 Szymbark, ul. Szymbarskich Zakładników 12, woj. pomorskie
tel. 58 684 39 50 , 601 640 884,