Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
27.06.2018 | Budowlane inwestycje

Ściany szczelinowe, wykorzystywane w obiektach budowlanych, stanowią doskonałe zabezpieczenie stateczności ścian głębokich, pionowych wykopów. Sprawdzają się w budownictwie komunikacyjnym (np. w robotach tunelowych) oraz wszędzie tam, gdzie z uwagi na brak naziemnych miejsc parkingowych konieczne jest zbudowane garaży podziemnych. Technologia ścian szczelinowych, obok ścianek berlińskich, ścianek szczelnych czy przesłon gruntowych, należy do specjalistycznych prac geotechnicznych i jest uznawana za trudną. Od wykonawcy wymaga wiedzy, umiejętności oraz wyposażenia w specjalistyczny park maszynowy. Wszystkie powyższe wymagania posiada firma Greifbau, przedsiębiorstwo, w którym innowacyjny sprzęt najnowszej generacji łączy się z wieloletnim doświadczeniem pracowników.

01.09.2017 | Budowlane inwestycje

Szybkość, dokładność, kompleksowość – choć niemal każda spółka budowlana, która podejmuje się realizacji dużych zleceń, jak roboty żelbetowe, rewitalizacje czy hale przemysłowe podkreśla, że właśnie powyższe cechy są jej mocną stroną, to często rzeczywistość weryfikuje te obietnice. Wybierając generalnego wykonawcę najlepiej stawiać na sprawdzone firmy, z bogatym portfolio, które biorą pełną odpowiedzialność za jakość, terminowość i optymalizację nakładów inwestycyjnych. Taką firmą jest AWBUD, który działa na rynku od 27 lat, a na swoim koncie ma ponad 400 realizacji, w tym m.in. budowę siedziby Asseco Poland S.A. czy rewitalizację warszawskiej Galerii Mokotów.

21.08.2017 | Budowlane inwestycje

Obok nowoczesnych, eleganckich budynków i coraz bardziej zadbanych osiedli, znakiem naszych czasów jest też niestety problem z zaparkowaniem samochodu. Coraz częściej jedyną możliwością, aby pomieścić wszystkie auta (zwłaszcza na osiedlach z zabudową wielorodzinną, ale także np. w centrach handlowych czy na lotniskach) są automatyczne parkingi wielopoziomowe. Szeroką ofertę podnośników samochodowych i systemów parkingowych przygotowała firma Nowina-Konopka.

02.12.2016 | Budowlane inwestycje

Inwestor rozpoczynający budowę jest obarczony ogromem obowiązków. Bardzo często nie ma on czasu na kontrolowanie budowy i brakuje mu wiedzy technicznej. W tej sytuacji może zatrudnić profesjonalistę – inwestora zastępczego, który pomoże nadzorować proces budowlany.

18.02.2016 | Budowlane inwestycje

Hydroizolacje bezpowłokowe (tzw. „biała wanna” lub „TBW”), powłokowe, iniekcyjne, hybrydowe… Jaka metoda gwarantuje najwyższą skuteczność? Oczywiście firma, która wyspecjalizowała się tylko w jednej technologii, będzie mówić nam, że właśnie ta, którą ona oferuje. Dlatego najbezpieczniej jest zaufać tym przedsiębiorstwom, które wykonują hydroizolacje budynków z wykorzystaniem różnych rozwiązań i dokonają fachowej oceny warunków gruntowo-wodnych oraz analizy przyjętych rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych i aspektów użytkowych.

07.01.2016 | Budowlane inwestycje

Jakie wymagania stoją dziś przed firmami realizującymi inwestycje budowlane? Przede wszystkim muszą być one solidne, terminowo wywiązywać się ze wszystkich prac oraz posiadać wykwalifikowaną kadrę. Jednak dziś bardzo często poszukiwane są też takie przedsiębiorstwa, które wspomogą inwestora również na innych płaszczyznach: dokonają analizy kosztów, przygotują projekt, pomogą w uzyskaniu pozwolenia na budowę. Taką firmą jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane WAKO mgr inż. J. Wasilewski, mgr inż. Z. Kowalik Sp. J.

15.12.2015 | Budowlane inwestycje

Muzeum i siedziba Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”, Muzeum Armii Krajowej im. Gen. A. Fieldorfa-Nila, Galeria Europa – Daleki Wschód, Bazylika w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia… Te krakowskie obiekty – znane i wielokrotnie nagradzane – łączy jedno. Wszystkie wykonała firma Chemobudowa Kraków SA, która w ciągu ponad 65 lat istnienia pokazała, że jeśli chodzi o realizację inwestycji budowlanych, żadnych wyzwań się nie boi.

01.06.2015 | Budowlane inwestycje

Inwestorzy wymagają od firm budowlanych przede wszystkim elastycznego podejścia i terminowości w wykonywaniu kolejnych etapów zlecenia. Niestety wciąż na rynku wiele jest firm, które tym podstawowym i koniecznym wymaganiom nie są w stanie sprostać. Czy znalezienie odpowiedzialnego wykonawcy jest możliwe?

09.10.2013 | Budowlane inwestycje

Rozmowa z Jakubem Lesińskim, dyrektorem ds. technicznych firmy Draco, która specjalizuje się wykonaniu specjalistycznych zadań z zakresu badań i oceny technicznej konstrukcji.