Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
24.10.2017 | Termoizolacja

Wykonanie izolacji w środku budynku może wiązać się z licznymi problemami, a jednocześnie bywa to często jedyne wyjście dla wielu inwestorów. Dzięki innowacyjnej płycie Eurothane G, oferowanej przez Recticel Izolacje, ocieplenie od środka można wykonać błyskawicznie, nie tracąc przy tym cennej przestrzeni użytkowej. Ta praktyczna technologia pozwoliła już wielu architektom i wykonawcom stworzyć efektywne izolacje wewnątrz budynków, zarówno na ścianach, jak też sufitach.

03.06.2016 | Termoizolacja

W obliczu rosnących wydatków na ogrzewanie termomodernizacja stała się koniecznością dla wielu mieszkańców starszych obiektów. Każdy budynek generuje jednak inne potrzeby i problemy związane z termoizolacją. Ich właściciele często nie orientują się jakie produkty i systemy powinny zostać zastosowane w poszczególnych przegrodach. Jednocześnie wiedza i doświadczenia wielu inwestorów i wykonawców na temat termoizolacji kończy się na informacjach o wełnie mineralnej i styropianie. W celu poszerzenia tej wiedzy zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po termoizolacji budynków mieszkalnych, stworzonego wraz z firmą Recticel – producentem systemów termoizolacyjnych do ścian, dachów i podłóg.

12.09.2014 | Termoizolacja

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw. termomodernizacjami budynków, czyli dostosowywaniem ich do wymagań budownictwa energooszczędnego. Jednym z etapów takiej modernizacji, oprócz instalacji oszczędnego systemu grzewczego jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. Jakich materiałów używać do prac tego typu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, zrealizowanym przy współpracy firmy Recticel Izolacje.