Płyty termoizolacyjne PIR

Skuteczna termoizolacja budynku mieszkalnego wymaga wyboru właściwych i zarazem najlepszych materiałów do wykonania tego typu zadania. Dlaczego właśnie PIR czyli płyta z udziałem pianki poliizocyjanurowej? Powodów, a zarazem atutów tego typu izolacji jest co najmniej kilka. O doskonałej termoizolacyjności już wspomniano – współczynnik przenikania ciepła lambda wynosi 0,022 W/mK. To ekstremalna wartość. A biorąc dodatkowo pod uwagę, że docieplając płytami Eurothane G od wewnątrz nie ponosimy ryzyka wykraplania się wilgoci pod termoizolacją trzeba stwierdzić wprost, że jest to prawdopodobnie jedyny produkt na rynku, który sprawdzi się perfekcyjnie w przeprowadzaniu zabiegów termoizolacyjnych w budynkach zabytkowych, kamienic czy klatek schodowych oraz poddaszy.

Poza tym płyty termoizolacyjne PIR charakteryzują klasą reakcji na ogień Bs-1, d0 – są bezpieczne. Załamanie łańcuchów związku chemicznego następuje dopiero w temperaturze 300oC. Płyta w czasie pożaru dłużej zachowuje swoje właściwości konstrukcyjne, jest więc bezpieczniejsza. Płyty termoizolacyjne PIR choć cienkie i lekkie są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

fot. Recticel

Eurothane G montaż i parametry

Firma Recticel produkuje najwyższej jakości materiały izolacyjne. W jej produktowym portfolio pojawiło się więc Eurothane G. Płyty termoizolacyjne PIR z tej serii to wolne od freonów, twarde płyty poliuretanowe, jednostronnie pokryte płytą kartonowo-gipsową, gdzie między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Taka zespolona budowa wpływa pozytywnie na koszty realizowanej przy ich pomocy inwestycji. Skraca również czas jej wykonania. Płytę Eurothane G bardzo szybko i sprawnie można zamontować na ścianie. Montaż odbywa się przy pomocy zaprawy klejowej lub za pomocą wkrętów do łat lub profili. Następnie produkt jest gotowy do malowania, gruntowania czy tapetowania. Płyty są również przystosowane do wieszania na ścianie przedmiotów i elementów konstrukcyjnych. Stosowanie płyt termoizolacyjnych PIR Eurothane G pozwala na uzyskanie spełnienia współczynnika przenikania ciepła dla ściany według wymogów warunków technicznych. Posiadają gwarancję jakości Keymark, certyfikat ISO 9001 : 2008, spełniają środowiskową normę ISO 14001 : 2004, a firma Recticel posiada dla nich także wymaganą Deklarację Właściwości Użytkowych.

fot. Recticel

Płyty termoizolacyjne do wewnątrz

Obecnie termoizolacja budynków staje się koniecznością ze względu na koszty energii, ale i także zabezpieczenie przed wilgocią, rozwojem niepożądanych pleśni i grzybów. Te wszystkie aspekty są szczególnie istotne w starych zabytkowych kamienicach. Jednak tu pojawia się pewien problem, a mianowicie nie możność ocieplenia zabytku od zewnątrz. Na to nie ma zgody konserwatora. I właśnie w takich sytuacjach przychodzą z pomocą płyty termoizolacyjne PIR Eurothane G. Nie tylko można je stosować od wewnątrz oszczędzając przy tym znacząco miejsce na przestrzeń użytkową, ale i doskonale zabezpieczyć przegrodę przed degradacją. Zastosowana w module paroizolacja zapobiega niebezpiecznemu wykraplaniu się pary wodnej. Struktura przegrody nie zostanie zniszczona. W suchym środowisku nie rozwiną się drobnoustroje i grzyby. Płyty termoizolacyjne do wewnątrz od Recticel posiadają współczynnik oporu dyfuzyjnego 17000 µ. Ta izolacja warta jest każdej wydanej na nią złotówki. Jej montaż to korzyść w czystej postaci.

 

fot. Recticel

Eurothane G cena

Płyty termoizolacyjne PIR Eurothane G  to wysoce specjalistyczny materiał budowlany. Są one dostępne w wymiarach płyty gipsowo kartonowych tj. 120 x 260 cm o grubości 2, 3, 4, 5 i 6 cm. Płyta 20/1200/2600 m to cena 67,66 zł za m2 natomiast płyta 80/1200/2600 mm to cena 130,90 zł/m2. Recticel oferuje najwyższej jakości materiał budowlany z 10 letnią gwarancją. Choć ocieplanie budynków od strony zewnętrznej zawsze budziło liczne kontrowersje często jest to jedyne rozwiązanie. Jednak przy tak wymagającej technicznie izolacji warto pracować na tym co najlepsze.

Więcej informacji można pozyskać na stronie: www.recticelinsulation.com

 

90-554 Łódź, ul. Łąkowa 29, woj. łódzkie
tel. 61 815-10-08,