Eurothane G – płyty termoizolacyjne PIR do wewnątrz

Docieplanie od wewnątrz jest możliwe

Ocieplanie od wewnątrz nie musi być ryzykowne i w przypadkach kiedy nie ma innej możliwości docieplenia budynku, jest możliwe. Płyty termoizolacyjne Eurothane G do wewnątrz to doskonałe i często jedyne rozwiązanie w budynkach zabytkowych, starych kamienicach, na klatkach schodowych. Inwestorzy mogą się na nie zdecydować również w nowym budownictwie nie ryzykując utraty przestrzeni użytkowej, zyskując za to nowoczesną termoizolację od firmy Recticel.

Płyty termoizolacyjne PIR

Skuteczna termoizolacja budynku mieszkalnego wymaga wyboru właściwych i zarazem najlepszych materiałów do wykonania tego typu zadania. Dlaczego właśnie PIR czyli płyta z udziałem pianki poliizocyjanurowej? Powodów, a zarazem atutów tego typu izolacji jest co najmniej kilka. O doskonałej termoizolacyjności już wspomniano – współczynnik przenikania ciepła lambda wynosi 0,022 W/mK. To ekstremalna wartość. A biorąc dodatkowo pod uwagę, że docieplając płytami Eurothane G od wewnątrz nie ponosimy ryzyka wykraplania się wilgoci pod termoizolacją trzeba stwierdzić wprost, że jest to prawdopodobnie jedyny produkt na rynku, który sprawdzi się perfekcyjnie w przeprowadzaniu zabiegów termoizolacyjnych w budynkach zabytkowych, kamienic czy klatek schodowych oraz poddaszy.

Poza tym płyty termoizolacyjne PIR charakteryzują klasą reakcji na ogień Bs-1, d0 – są bezpieczne. Załamanie łańcuchów związku chemicznego następuje dopiero w temperaturze 300oC. Płyta w czasie pożaru dłużej zachowuje swoje właściwości konstrukcyjne, jest więc bezpieczniejsza. Płyty termoizolacyjne PIR choć cienkie i lekkie są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

fot. Recticel

Eurothane G montaż i parametry

Firma Recticel produkuje najwyższej jakości materiały izolacyjne. W jej produktowym portfolio pojawiło się więc Eurothane G. Płyty termoizolacyjne PIR z tej serii to wolne od freonów, twarde płyty poliuretanowe, jednostronnie pokryte płytą kartonowo-gipsową, gdzie między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Taka zespolona budowa wpływa pozytywnie na koszty realizowanej przy ich pomocy inwestycji. Skraca również czas jej wykonania. Płytę Eurothane G bardzo szybko i sprawnie można zamontować na ścianie. Montaż odbywa się przy pomocy zaprawy klejowej lub za pomocą wkrętów do łat lub profili. Następnie produkt jest gotowy do malowania, gruntowania czy tapetowania. Płyty są również przystosowane do wieszania na ścianie przedmiotów i elementów konstrukcyjnych. Stosowanie płyt termoizolacyjnych PIR Eurothane G pozwala na uzyskanie spełnienia współczynnika przenikania ciepła dla ściany według wymogów warunków technicznych. Posiadają gwarancję jakości Keymark, certyfikat ISO 9001 : 2008, spełniają środowiskową normę ISO 14001 : 2004, a firma Recticel posiada dla nich także wymaganą Deklarację Właściwości Użytkowych.

fot. Recticel

Płyty termoizolacyjne do wewnątrz

Obecnie termoizolacja budynków staje się koniecznością ze względu na koszty energii, ale i także zabezpieczenie przed wilgocią, rozwojem niepożądanych pleśni i grzybów. Te wszystkie aspekty są szczególnie istotne w starych zabytkowych kamienicach. Jednak tu pojawia się pewien problem, a mianowicie nie możność ocieplenia zabytku od zewnątrz. Na to nie ma zgody konserwatora. I właśnie w takich sytuacjach przychodzą z pomocą płyty termoizolacyjne PIR Eurothane G. Nie tylko można je stosować od wewnątrz oszczędzając przy tym znacząco miejsce na przestrzeń użytkową, ale i doskonale zabezpieczyć przegrodę przed degradacją. Zastosowana w module paroizolacja zapobiega niebezpiecznemu wykraplaniu się pary wodnej. Struktura przegrody nie zostanie zniszczona. W suchym środowisku nie rozwiną się drobnoustroje i grzyby. Płyty termoizolacyjne do wewnątrz od Recticel posiadają współczynnik oporu dyfuzyjnego 17000 µ. Ta izolacja warta jest każdej wydanej na nią złotówki. Jej montaż to korzyść w czystej postaci.

 

fot. Recticel

Eurothane G cena

Płyty termoizolacyjne PIR Eurothane G  to wysoce specjalistyczny materiał budowlany. Są one dostępne w wymiarach płyty gipsowo kartonowych tj. 120 x 260 cm o grubości 2, 3, 4, 5 i 6 cm. Płyta 20/1200/2600 m to cena 67,66 zł za m2 natomiast płyta 80/1200/2600 mm to cena 130,90 zł/m2. Recticel oferuje najwyższej jakości materiał budowlany z 10 letnią gwarancją. Choć ocieplanie budynków od strony zewnętrznej zawsze budziło liczne kontrowersje często jest to jedyne rozwiązanie. Jednak przy tak wymagającej technicznie izolacji warto pracować na tym co najlepsze.

Więcej informacji można pozyskać na stronie: www.recticelinsulation.com

 

64-320 Niepruszewo, ul. Cisowa 4, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 815 10 08,


Liczba odwiedzin: 2194 | Data publikacji: 2019-08-20

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
22.12.2020 | Termoizolacja
Fora budowlane, blogi, niezliczone opinie i komentarze...
20.08.2019 | Termoizolacja
Doskonała termoizolacja budynków to nie tylko moda,...
14.08.2018 | Termoizolacja
Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli...
24.10.2017 | Termoizolacja
Wykonanie izolacji w środku budynku może wiązać...
03.06.2016 | Termoizolacja
W obliczu rosnących wydatków na ogrzewanie termomodernizacja...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i...
07.08.2020 | Termoizolacja
Ocieplanie powierzchni nie wymaga montażu wielu osobnych...
15.04.2020 | Izolacje
Efektywna termoizolacja budynków mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych...
07.02.2018 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej...
Energooszczędność, niskie koszty ogrzewania, wyeliminowanie konieczności napraw...
Izolacja nakrokwiowa ma swoje niepowtarzalne zalety i...
Siedziba firmy Paneltech
23.11.2020 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe Paneltech to odpowiedź na potrzeby...
Remont domu to duże wyzwanie, które wymaga...
Konstrukcje dachów skośnych to niemałe wyzwanie dla...
11.08.2015 | Izolacje
Ciepły i tani w eksploatacji dom to...
02.10.2013 | Izolacje
Termoizolowanie budynków jest w naszych czasach zarówno...
Odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko kwestia...
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
Przestrzeń, porządek i jak najmniejsza ilość niepotrzebnych...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: Recticel, docieplanie wewnętrzne, płyty termoizolacyjne PIR, Eurothane G,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy