Jak ocieplić ściany od wewnątrz?

Szybkie, trwałe i skuteczne ocieplenie domu od wewnątrz

Wykonanie izolacji w środku budynku może wiązać się z licznymi problemami, a jednocześnie bywa to często jedyne wyjście dla wielu inwestorów. Dzięki innowacyjnej płycie Eurothane G, oferowanej przez Recticel Izolacje, ocieplenie od środka można wykonać błyskawicznie, nie tracąc przy tym cennej przestrzeni użytkowej. Ta praktyczna technologia pozwoliła już wielu architektom i wykonawcom stworzyć efektywne izolacje wewnątrz budynków, zarówno na ścianach, jak też sufitach.

Funkcjonalna izolacja wewnętrzna
O ile w obecnych czasach nikogo nie trzeba już przekonywać o konieczności termomodernizacji budynku, o tyle sposób jej przeprowadzenia często nie jest już taki oczywisty. Wybór dotyczy nie tylko odpowiedniego materiału, ale przede wszystkim decyzji – czy będzie to izolacja zewnętrzna czy wewnętrzna? Ten problem pojawia się bardzo często w przypadku przeprowadzania ociepleń budynków, w których mamy do czynienia z zabytkową elewacją, brakiem zgody właścicieli pozostałych lokali na przeprowadzanie prac budowlanych, a także w sytuacji bardzo nietypowego układu architektonicznego, np. w ciasnych zabudowach kamienic na starówkach. Wąskie przestrzenie pomiędzy budynkami, elewacje historyczne, ich drewniane elementy to codzienne bolączki wielu inwestorów i ekip montażowych, a także właścicieli wiekowych lokali, którym szczególnie zależy na poprawie efektywności energetycznej pomieszczeń. Ocieplanie starego domu od wewnątrz to najlepsza alternatywa i jedyny sposób dla poprawnego wykonania izolacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii można nie tylko wykonać skuteczne ocieplenie od środka, ale jednocześnie przyspieszyć i ułatwić prace instalacyjne.

 

ocieplenie ścianfot. Recticel Izolacje

 

Jak ocieplić dom od środka?
Wykonywanie izolacji wewnętrznej obarczone jest problemem wykraplania się wilgoci pod warstwą termoizolacyjną, co ma miejsce szczególnie często w budynkach z wysoką wilgotnością lub zaburzoną wentylacją. Niestety jest to standardowa komplikacja w większości starszych budynków i kamienic, które bardzo często potrzebują termomodernizacji. Stosowany ze względu na przyzwyczajenia i brak wiedzy sposób polegający na nakładaniu przez instalatorów trzech warstw: ocieplenia, paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych ma dać rozwiązanie tego problemu.  Jednak taki sposób jest wątpliwy od strony technicznej i sprawia, że inwestycja zmienia swój charakter – wymaga więcej pracy, czasu, materiałów, a tym samym zwiększa się jej koszt. Dla przyspieszenia prac, podniesienia komfortu instalacji oraz polepszenia końcowych efektów, firma Recticel Izolacje stworzyła płytę, która jest dedykowana do ociepleń od wewnątrz. Propozycją firmy Recticel jest płyta EUROTHANE G, która znacznie upraszcza montaż izolacji wewnętrznej i doskonale nadaje się do ścian w mieszkaniach i na klatkach schodowych, sufitów i poddaszy oraz do wnętrz obiektów zabytkowych. 

Bardzo dobre parametry i wygoda w remoncie
Płyta izolacyjna EUROTHANE G to unikatowy produkt służący do ocieplania wewnętrznego. Trwałość paneli oraz doskonała izolacja termiczna to nie jedyne zalety tego produktu. Twarda płyta EUROTHANE G składa się z wewnętrznego rdzenia poliuretanowego, który z jednej strony pokrywa płyta kartonowo-gipsowa. Między płytą gk a rdzeniem znajduje się warstwa izolacji, która daje dodatkową barierę przeciw wilgoci. Dzięki tak zintegrowanemu systemowi zaraz po zamontowaniu płyty można rozpocząć malowanie, tapetowanie oraz wieszanie półek itp. Należy pamiętać, że w przypadku EUROTHANE G montaż przedmiotów na ścianach pokrytych ta płytą  musi się odbywać zgodnie ze sztuką, przy użyciu odpowiednich łączników, tak jak w przypadku płyt gk.
Ten kompletny moduł ścienny przykleja się, stosując zaprawę klejową w postaci min. 14 placków o średnicy min. 15 cm i pasma obwodowego o szerokości min. 10 cm przy krawędziach. Do odpowiedniego i trwałego zamocowania ściany wystarczy zastosować klej o grubości 4-5 cm. Łączna powierzchnia masy klejącej oczywiście dostosowywana jest do stanu podłoża. Interesującą alternatywą dla montażu klejowego jest instalacja za pomocą odpowiednich wkrętów mocowanych do drewnianego rusztu. Szybki i łatwy montaż docenią wykonawcy oraz zleceniodawcy. Ilość miejsca na izolację jest zminimalizowana, dzięki czemu użytkownik uzyskuje możliwie najmniejsze straty przestrzeni, przy zapewnieniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych.

 

ocieplenie ścian ocieplenie ścianfot. Recticel Izolacje

 

Bezpieczne ocieplenie ścian od wewnątrz w kamienicy
Znajdująca się wewnątrz panelu EUROTHANE G paroizolacja sprawia, że cała przegroda chroniona jest przed degradacją. Zastosowanie płyty daje pewność, że w jej wnętrzu nie wystąpi wykraplanie pary wodnej. Jest to nieoceniona wartość dla właścicieli i inwestorów, którzy chcą poprawić efektywność energetyczną kamienic oraz przeprowadzić docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz. Raz wykonana izolacja będzie trwała i skuteczna. Panel charakteryzuje się współczynnikiem oporu dyfuzyjnego powyżej 17000 µ. Materiał został ponadto sklasyfikowany jako nierozprzestrzeniający ognia.

Parametry zgodne z normami
Płyty EUROTHANE G spełniają normy dotyczące przenikania ciepła dla ściany mieszkania, które graniczy z ogrzewaną klatką schodową (Umax = 1,0 W/m²K), jak również nieogrzewaną (Umax = 0,3 W/m²K). Panele cechują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła (0,022W/mK). Płyta EUROTHANE G posiada gwarancję jakości Keymark, certyfikat ISO 9001 : 2008, spełnia środowiskową normę ISO 14001 : 2004, a firma Recticel Izolacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiada także Deklarację Właściwości Użytkowych dla tego produktu.
Płyta występuje w wymiarach: 2600 mm długości i 1200 mm szerokości. Grubość wynosi 20-80, 100 lub 120 mm rdzenia plus 9,5 mm płyty kartonowo-gipsowej.

Więcej informacji na stronie: www.recticel.pl

64-320 Niepruszewo, ul. Cisowa 4, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 815 10 08,


Liczba odwiedzin: 2808 | Data publikacji: 2017-10-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
24.02.2021 | Elewacje, docieplenia
Posiadasz mieszkanie w zabytkowej kamienicy lub prześliczny...
Ściana jednowarstwowa Ytong EnergoUltra+ to nowość firmy...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
22.12.2020 | Termoizolacja
Fora budowlane, blogi, niezliczone opinie i komentarze...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
Siedziba firmy Paneltech
23.11.2020 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe Paneltech to odpowiedź na potrzeby...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
28.09.2020 | Izolacje
Wszechstronne, elastyczne i łatwe w montażu płyty...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
Nie trzeba dziś nikogo przekonywać, że inwestycja...
25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
Jak pozbyć się wilgoci w domu, żeby...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
15.04.2020 | Izolacje
Efektywna termoizolacja budynków mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych...
Osiadanie budynku i pękanie ścian
Niewłaściwe zagęszczenie gruntu na początkowym etapie budowy...
12.02.2020 | Obiekty rolnicze
Budynki inwentarskie w konstrukcji stalowej, jakie oferuje...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: ściana od wewnątrz, ocieplanie domu, izolacja wewnętrzna, ocieplenie ścian
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy