Jak ocieplić ściany od wewnątrz?

Szybkie, trwałe i skuteczne ocieplenie domu od wewnątrz

Wykonanie izolacji w środku budynku może wiązać się z licznymi problemami, a jednocześnie bywa to często jedyne wyjście dla wielu inwestorów. Dzięki innowacyjnej płycie Eurothane G, oferowanej przez Recticel Izolacje, ocieplenie od środka można wykonać błyskawicznie, nie tracąc przy tym cennej przestrzeni użytkowej. Ta praktyczna technologia pozwoliła już wielu architektom i wykonawcom stworzyć efektywne izolacje wewnątrz budynków, zarówno na ścianach, jak też sufitach.

Funkcjonalna izolacja wewnętrzna
O ile w obecnych czasach nikogo nie trzeba już przekonywać o konieczności termomodernizacji budynku, o tyle sposób jej przeprowadzenia często nie jest już taki oczywisty. Wybór dotyczy nie tylko odpowiedniego materiału, ale przede wszystkim decyzji – czy będzie to izolacja zewnętrzna czy wewnętrzna? Ten problem pojawia się bardzo często w przypadku przeprowadzania ociepleń budynków, w których mamy do czynienia z zabytkową elewacją, brakiem zgody właścicieli pozostałych lokali na przeprowadzanie prac budowlanych, a także w sytuacji bardzo nietypowego układu architektonicznego, np. w ciasnych zabudowach kamienic na starówkach. Wąskie przestrzenie pomiędzy budynkami, elewacje historyczne, ich drewniane elementy to codzienne bolączki wielu inwestorów i ekip montażowych, a także właścicieli wiekowych lokali, którym szczególnie zależy na poprawie efektywności energetycznej pomieszczeń. Ocieplanie starego domu od wewnątrz to najlepsza alternatywa i jedyny sposób dla poprawnego wykonania izolacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii można nie tylko wykonać skuteczne ocieplenie od środka, ale jednocześnie przyspieszyć i ułatwić prace instalacyjne.

 

ocieplenie ścianfot. Recticel Izolacje

 

Jak ocieplić dom od środka?
Wykonywanie izolacji wewnętrznej obarczone jest problemem wykraplania się wilgoci pod warstwą termoizolacyjną, co ma miejsce szczególnie często w budynkach z wysoką wilgotnością lub zaburzoną wentylacją. Niestety jest to standardowa komplikacja w większości starszych budynków i kamienic, które bardzo często potrzebują termomodernizacji. Stosowany ze względu na przyzwyczajenia i brak wiedzy sposób polegający na nakładaniu przez instalatorów trzech warstw: ocieplenia, paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych ma dać rozwiązanie tego problemu.  Jednak taki sposób jest wątpliwy od strony technicznej i sprawia, że inwestycja zmienia swój charakter – wymaga więcej pracy, czasu, materiałów, a tym samym zwiększa się jej koszt. Dla przyspieszenia prac, podniesienia komfortu instalacji oraz polepszenia końcowych efektów, firma Recticel Izolacje stworzyła płytę, która jest dedykowana do ociepleń od wewnątrz. Propozycją firmy Recticel jest płyta EUROTHANE G, która znacznie upraszcza montaż izolacji wewnętrznej i doskonale nadaje się do ścian w mieszkaniach i na klatkach schodowych, sufitów i poddaszy oraz do wnętrz obiektów zabytkowych. 

Bardzo dobre parametry i wygoda w remoncie
Płyta izolacyjna EUROTHANE G to unikatowy produkt służący do ocieplania wewnętrznego. Trwałość paneli oraz doskonała izolacja termiczna to nie jedyne zalety tego produktu. Twarda płyta EUROTHANE G składa się z wewnętrznego rdzenia poliuretanowego, który z jednej strony pokrywa płyta kartonowo-gipsowa. Między płytą gk a rdzeniem znajduje się warstwa izolacji, która daje dodatkową barierę przeciw wilgoci. Dzięki tak zintegrowanemu systemowi zaraz po zamontowaniu płyty można rozpocząć malowanie, tapetowanie oraz wieszanie półek itp. Należy pamiętać, że w przypadku EUROTHANE G montaż przedmiotów na ścianach pokrytych ta płytą  musi się odbywać zgodnie ze sztuką, przy użyciu odpowiednich łączników, tak jak w przypadku płyt gk.
Ten kompletny moduł ścienny przykleja się, stosując zaprawę klejową w postaci min. 14 placków o średnicy min. 15 cm i pasma obwodowego o szerokości min. 10 cm przy krawędziach. Do odpowiedniego i trwałego zamocowania ściany wystarczy zastosować klej o grubości 4-5 cm. Łączna powierzchnia masy klejącej oczywiście dostosowywana jest do stanu podłoża. Interesującą alternatywą dla montażu klejowego jest instalacja za pomocą odpowiednich wkrętów mocowanych do drewnianego rusztu. Szybki i łatwy montaż docenią wykonawcy oraz zleceniodawcy. Ilość miejsca na izolację jest zminimalizowana, dzięki czemu użytkownik uzyskuje możliwie najmniejsze straty przestrzeni, przy zapewnieniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych.

 

ocieplenie ścian ocieplenie ścianfot. Recticel Izolacje

 

Bezpieczne ocieplenie ścian od wewnątrz w kamienicy
Znajdująca się wewnątrz panelu EUROTHANE G paroizolacja sprawia, że cała przegroda chroniona jest przed degradacją. Zastosowanie płyty daje pewność, że w jej wnętrzu nie wystąpi wykraplanie pary wodnej. Jest to nieoceniona wartość dla właścicieli i inwestorów, którzy chcą poprawić efektywność energetyczną kamienic oraz przeprowadzić docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz. Raz wykonana izolacja będzie trwała i skuteczna. Panel charakteryzuje się współczynnikiem oporu dyfuzyjnego powyżej 17000 µ. Materiał został ponadto sklasyfikowany jako nierozprzestrzeniający ognia.

Parametry zgodne z normami
Płyty EUROTHANE G spełniają normy dotyczące przenikania ciepła dla ściany mieszkania, które graniczy z ogrzewaną klatką schodową (Umax = 1,0 W/m²K), jak również nieogrzewaną (Umax = 0,3 W/m²K). Panele cechują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła (0,022W/mK). Płyta EUROTHANE G posiada gwarancję jakości Keymark, certyfikat ISO 9001 : 2008, spełnia środowiskową normę ISO 14001 : 2004, a firma Recticel Izolacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiada także Deklarację Właściwości Użytkowych dla tego produktu.
Płyta występuje w wymiarach: 2600 mm długości i 1200 mm szerokości. Grubość wynosi 20-80, 100 lub 120 mm rdzenia plus 9,5 mm płyty kartonowo-gipsowej.

Więcej informacji na stronie: www.recticel.pl


Liczba odwiedzin: 87 | Data publikacji: 2017-10-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.06.2018 | Chemia budowlana

Końcowy efekt prac glazurniczych w kuchni lub łazience może zaskoczyć mieszkańców remontowanej przestrzeni. Czasem jest to miłe oczarowanie pięknem starych pomieszczeń w nowej odsłonie, jednak czasami zdarza się też nieprzyjemne i rozczarowujące uczucie fuszerki. Od czego zależy prawidłowe układanie płytek? Podpowiadają specjaliści z firmy Weber Saint-Gobain, która wyspecjalizowała się w dostarczaniu na rynek remontowy systemów i produktów, które są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również łatwe i przyjazne w zastosowaniu.

Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie wypowiedziane jeszcze dwie dekady temu na nikim nie zrobiłoby wrażenia. Dziś jednak, gdy w związku z coraz mniejszą ilością zasobów naturalnych rosną ceny energii i paliwa, nieuchronnie musieliśmy postawić na energooszczędność. Świetnym przykładem są domy prefabrykowane i modułowe. Popularne kiedyś głównie w USA, Kanadzie i na zachodzie Europy, obecnie coraz częściej wybierane są też przez Polaków. Jednym z producentów o ugruntowanej na naszym rynku pozycji jest firma Hatek z Pułtuska, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych od 2003 roku.

13.03.2018 | Domy drewniane

Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat systematycznie powiększają swoje udziały w rynku budowlanym. Niższa niż w przypadku tradycyjnych technologii cena, szybki i praktycznie niezależny od pogody czas wznoszenia, solidna konstrukcja spełniająca najbardziej restrykcyjne normy dla domów energooszczędnych i pasywnych – już tylko ze względu na te fakty warto zapoznać się z Firmą Domy Biedrzycki budującej w technologii Steico.

Czy ktoś jeszcze pamięta czasy, w których remont wykonywało się bez użycia taśmy maskującej? Ten produkt jest dziś tak popularny, że należy do „must have” każdych prac remontowych. Młodzi budowlańcy wręcz nie mieliby nawet pomysłu, jak się bez takiej taśmy obejść.

14.02.2018 | Chemia budowlana

Dość powszechne jest przekonanie, że wilgoć na ścianach wewnętrznych czy wilgoć na ścianie przy podłodze to problem niemal nie do rozwiązania, a w każdym razie – na pewno nie na własną rękę. Wydawać by się mogło, że jedynym sposobem na skuteczne uszczelnienie jest zlecenie jego wykonania profesjonalnej firmie, a co za tym idzie – duży koszt. W tym przeświadczeniu zapominamy o jednym. Współczesny rynek budowlany rozwija się w błyskawicznym tempie, czyniąc niemożliwe możliwym. Przykład? Produkty, które pozwalają na samodzielne pozbycie się wilgoci w ścianie budynku, bez zatrudniania w tym celu ekipy specjalistów. Znajdziemy je w ofercie firmy BKM.Mannesmann Polska sp. z o.o., która oferuje środek NOVUSAN, który impregnuje wodoszczelnie ścianę, nie wypełniając i nie zatykając przy tym jej por

Balustrady linowe, siatki ze stali nierdzewnej, systemy do zielonych ścian – możliwości wykorzystania konstrukcji linowych zdają się dziś być nieskończone, a wpisujący się w nowoczesne trendy w architekturze produkt wciąż w zaskakujący sposób inspiruje projektantów i designerów. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo i możliwości technologiczne są dziś na tyle zaawansowane, że bez trudu można „skroić” gotowy wyrób na miarę specyficznych potrzeb klientów. Wymaga to jednak dużej wiedzy i umiejętności, którymi na polskim rynku może się pochwalić firma LINPLAST, produkująca m.in. konstrukcje linowe do wnętrz, elewacji i terenów zielonych.

24.11.2017 | Domy drewniane

Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób na wybudowanie domu swoich marzeń. Drewniany dom jest zdrowy i zapewnia mieszkańcom odpowiedni mikroklimat. Podstawą zachowania ciepła w takim domu jest odpowiednio dobrana izolacja. Firma Grandhouse – producent domów szkieletowych, wykorzystuje w termoizolacji swoich domów materiały firmy Steico wykonane z naturalnego włókna drzewnego.

Po początkowych oporach inwestorów wobec technologii prefabrykacji, dziś możemy śmiało mówić o ogromnym powodzeniu tego typu budownictwa również w naszym kraju. Tanie konstrukcje dachowe, popularne „kanadyjczyki” czy szkieletowe budownictwo modułowe w Polsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem, co zawdzięczają zarówno korzystnej cenie, szybkości wykonania, jak i solidności wznoszonych w ten sposób obiektów i dachów. Sprawdzonym producentem dachów z prefabrykatów, domów szkieletowych i budownictwa modułowego w Polsce jest firma Hatek z Pułtuska.

Jak skutecznie klimatyzować obiekty komercyjne, aby obniżyć zużycie energii oraz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla? Jaka klimatyzacja do sklepu, punktu handlowego czy restauracji sprawdzi się najlepiej i jakie parametry uwzględnić, aby nie była ona ani przewymiarowana, ani też zbyt mało efektywna? Choć w Internecie dostępne są narzędzia pozwalające dobrać samodzielnie urządzenie, to jednak ze względu na dużą ilość istotnych uwarunkowań, najlepiej zwrócić się o poradę do profesjonalnego dystrybutora. Tylko specjalista precyzyjnie określi typ urządzenia i jego moc, by służyło ono przez lata oraz zapewniało oczekiwany komfort i skuteczność.

Mało które słowo zrobiło w ostatnich latach tak oszałamiającą karierę w branży aranżacji wnętrz, jak „vintage”. Co zrobić, aby wyczarować wnętrze w tym właśnie stylu? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w ofercie pracowni Mój Dom Vintage, która jest oficjalnym sprzedawcą artykułów do stylizacji mebli oraz farb Chalk Paint by Annie Sloan, a także organizatorem warsztatów dla osób, które chciałyby samodzielnie odrestaurowywać lub postarzać meble.

We współczesnym świecie coraz więcej produktów wykonuje się w sposób przemysłowy, za czym przemawiają nie tylko względy ekonomiczne. Dobrze ilustruje to przykład branży budowlanej, gdzie wytwarzane w fabrykach komponenty cechują się o wiele wyższą precyzją wykonania niż powstające podczas pracy ręcznymi narzędziami. Nie mówiąc już o znacznym zredukowaniu zakresu prac przeprowadzanych na budowie oraz skróceniu czasu realizacji inwestycji. Globalny proces automatyzacji procesów przemysłowych nie omija też ciesielstwa, a prefabrykowane wiązary dachowe coraz częściej wypierają tradycyjną więźbę.

17.07.2017 | Domy drewniane

Domy drewniane przeżywają obecnie swój renesans. Inwestorzy wybierają drewno ze względu na jego właściwości i zalety. Wybór nie ogranicza się jednak tylko do decyzji: dom z drewna czy murowany. Inwestor bowiem, decydując się na dom z drewna, wybiera również technologię, w jakiej zostanie on zbudowany.

Izolacja okien jest niezwykle ważną kwestią w energooszczędnym budownictwie. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła zapewniają ciepło wewnątrz budynku i oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. Jednakże nieodpowiednio dobrane i zamontowane okna nie zapewnią efektywnego ogrzewania, pozwalając na „ucieczkę” ciepła z domu. Chcąc tego uniknąć, coraz więcej osób decyduje się na ciepły montaż okien – nową technologię montowania okien w budynku. Czy to rozwiązanie jest opłacalne dla inwestora?

Od 1 stycznia 2017 roku został wdrożony kolejny etap zmian dotyczących maksymalnej wartości współczynnika przenikania ciepła U dla przegród budynku, co w praktyce oznacza konieczność stosowania do budowy domu materiałów energooszczędnych. Wprowadzone wymogi w przepisach prawa polskiego stanowią kolejny etap wdrażania dyrektywy unijnej w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Choć więc w myśl prawa inwestorzy nie będą już mogli iść na żadne kompromisy pod kątem efektywności energetycznej, to jednak trudno nie zauważyć, że nowe wymogi w prostej linii przełożą się na zasobność portfela przeciętnego Kowalskiego.

06.04.2017 | Domy drewniane

Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy gdy myślimy o budownictwie szkieletowym to natura, przyroda, styl rustykalny, tradycja. Oczywiście każde z tych słów trafnie oddaje charakter drewnianych budynków, jednak to dopiero początek całego repertuaru możliwych określeń. Technologia domów kanadyjskich nie ma właściwie żadnych ograniczeń zarówno jeśli chodzi o kształtowanie bryły budynku, jak i o wykończenie elewacji, dlatego dom oparty na konstrukcji szkieletu drewnianego wizualnie może niczym się nie różnić od murowanego. O ile oczywiście granic nie postawi… wyobraźnia projektanta i technologiczne możliwości firmy, której powierzymy realizację budowy.

Farby antygraffiti, specjalne powłoki antygraffiti i różnego rodzaju preparaty do usuwania niechcianych malunków… Oferta rynkowa obejmująca środki chroniące przed wątpliwej jakości „sztuką”, jaką samozwańczy artyści zwykli ozdabiać ściany i mury, jest dziś bardzo szeroka. Co wybrać, aby skutecznie uchronić się przed aktami wandalizmu? Najlepiej działać wielotorowo i skupić się nie tylko na usuwaniu skutków działalności pseudoartystów, ale również na jej zapobieganiu. Szeroką ofertę w tym zakresie przygotowała firma Pigment.

23.03.2017 | Kontenery

Rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym, tym samym pojawia się problem brakujących miejsc w placówkach. Jak władze mogą rozwiązać ten problem? Dzięki inwestycji w przedszkola modułowe, które są świetną alternatywą dla placówek budowanych w systemie tradycyjnym.

01.02.2017 | Elewacje

Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i dziś faktem stało się to, co jeszcze pod koniec ubiegłego wieku wydawało się niemożliwe. Najlepszym przykładem mogą być termoizolacyjne płyty klinkierowe firmy Styromat. Innowacyjna technologia łączenia płytek klinkierowych z polistyrenem umożliwia błyskawiczne i perfekcyjne wykonanie elewacji bez użycia klejów i zapraw. Oprócz docieplenia budynku warstwą polistyrenu o maksymalnej grubości 280mm. jednocześnie uzyskujemy prestiżowy, estetyczny i trwały wygląd elewacji bez konieczności odnawiania, malowania, bądź mycia.

Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz bardziej zaawansowane materiały termoizolacyjne… Kwestią oczywistą jest, że szczelność budynków i eliminowanie mostków cieplnych w prosty sposób odbija się na zasobności portfela inwestora. Nacisk na izolacyjność termiczną jest szczególnie ważny dziś, gdy gwałtownie kurczą się zasoby naturalne, a energia wciąż drożeje. Nic dziwnego, że rynek odpowiada na potrzeby konsumentów, oferując im rozwiązania minimalizujące zużycie energii cieplnej, eliminujące straty ciepła i poprawiające izolacyjność budynków. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy Klinar, która oferuje m.in. profile podokienne i drzwiowe z polistyrenu ekstrudowanego XPS, a także podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne z ciepłego i twardego materiału o nazwie „Klinaryt”.

22.11.2016 | Domy drewniane

Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty, prędzej czy później pojawia się hasło „A może by tak zbudować dom?” Jednak zwykle już samo to pytanie uruchamia dyskusję o tym, że długo, drogo, ekipy niesolidne… A co gdyby dom przyjechał prosto z fabryki? I wymagał, tak jak meble, tylko złożenia w całość idealnie pasujących do siebie elementów?

22.11.2016 | Systemy kominowe

Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w budownictwie jednorodzinnym nie musi wiązać się z uciążliwą, tradycyjną metodą murowania ich z cegły lub pustaka. Obecnie można korzystać z tanich i łatwych w zastosowaniu wkładów i systemów kominowych ze stali nierdzewnych.

19.09.2016 | Ogrzewanie

Lato to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Grill z rodziną, spotkania w ogrodzie w towarzystwie przyjaciół, odpoczynek na tarasie po ciężkim dniu pracy – wykorzystujemy ten okres jak tylko się da. Udając się do restauracji, także wolimy zjeść obiad w ogródku restauracyjnym. Bywa jednak tak, że pogoda jest kapryśna i upalne lato zamienia się w chłodną jesień. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z przebywania na dworze.

Najważniejszym celem wentylacji budynków jest dostarczenie do strefy przebywania ludzi odpowiedniej ilości powietrza oraz zawartego w nim tlenu zapewniającego komfortowe, higieniczne warunki pobytu oraz pracy użytkowników budynku. Tradycyjny, niekontrolowany system wentylacji naturalnej (grawitacyjnej), którego efektywność jest ściśle uzależniona od zewnętrznych warunków pogodowych (temperatura powietrza otaczającego, prędkość wiatru) w praktyce nigdy nie pozwala na pełne zrealizowanie założonych celów.

Bloczki HOTBLOK to najprostszy sposób na szybkie i tanie wznoszenie ścian jednowarstwowych bez dodatkowego ocieplenia. Doskonałe parametry izolacyjności termicznej sprawiają, że bloczki są powszechnie wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: ściana od wewnątrz, ocieplanie domu, izolacja wewnętrzna, ocieplenie ścian