Ściana jednowarstwowa Ytong EnergoUltra+

Szybciej, taniej, energooszczędnie

Ściana jednowarstwowa Ytong EnergoUltra+ to nowość firmy Xella Polska, którą producent po raz kolejny ustawia wysoko poprzeczkę konkurencji. Ciepłe ściany, które można wznosić za pomocą bloczków Ytong o grubości 36,5 cm i 48 cm spełniają nowe, zaostrzone wymagania termiczne dla ścian zewnętrznych, które obowiązują od 2021 roku. Wykonanie ściany jednowarstwowej w tym systemie jest tańsze, prostsze i szybsze niż budowa ściany dwuwarstwowej, przy zachowaniu najwyższych parametrów izolacyjności termicznej.

Dobre opinie, jakimi cieszą się ściany jednowarstwowe Ytong wśród inwestorów, którzy postawili właśnie na tę technologię, są w pełni uzasadnione. Odpowiadając na potrzeby wymagających klientów, producent wprowadza na rynek kolejne rozwiązania oparte o technologię autoklawizowanego betonu komórkowego: ściany jednowarstwowe z bloczków Ytong EnergoUltra+, które są najcieplejszym materiałem do wznoszenia budynków energooszczędnych z dostępnych na rynku w Polsce. Dzięki tej nowości ściany jednowarstwowe stają się atrakcyjną alternatywą dla ścian dwuwarstwowych – zarówno pod względem szybkości budowy, jak również kosztów realizacji inwestycji.

Bloczki Ytong EnergoUltra+ doskonale zaspokoją również potrzeby tych osób, które poszukują materiałów budowalnych przyjaznych środowisku. Wykorzystywanie w procesie produkcji naturalnych surowców, jak piasek, wapno czy woda oraz występujące w materiale tysiące małych porów zapewniają mu „oddychalność”, czyli paroprzepuszczalność, jak i gwarantują zdrowy mikroklimat wewnątrz budynku. Wszystko to jednak nie wymusiło najmniejszych kompromisów na rzecz parametrów technicznych, jak współczynnik przenikania ciepła, wytrzymałość na ściskanie czy niepalność.

Ściana jednowarstwowa Ytong – w odpowiedzi na nowe przepisy

Współczynnik przenikania ciepła dla ścian jednowarstwowych z bloczków Ytong EnergoUltra+ o grubości 48 cm wynosi U = 0,15 W/(m²K), przez co z nawiązką spełniają one obowiązujące od 2021 roku wymagania termiczne dla ścian zewnętrznych nowo powstających budynków. W systemie dostępne są również bloczki o grubości 36,5 cm – wymurowana z nich ściana ma współczynnik U = 0,2 W/(m2K), dzięki czemu jest to najcieńsza ściana dostępna na rynku, która spełnia normy cieplne Warunków Technicznych 2021. Te doskonałe parametry bloczki zawdzięczają swojej porowatej strukturze, która jednocześnie gwarantuje ścianom jednowarstwowym Ytong EnergoUltra+ paroprzepuszczalność.

fot. Xella

Opracowując to nowe rozwiązanie, producent udoskonalił recepturę. W procesie autoklawizacji bloczków następuje hydratacja krzemianu wapnia. W efekcie powstaje krystaliczna mikrostruktura tobermorytu, która zapewnia wysoką wytrzymałość materiału na ściskanie (2,2 N/mm2), mimo jego niedużej gęstości. Dzięki temu z bloczków Ytong EnergoUltra+ można wznosić ściany jednowarstwowe, które mają podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne elewacji.

Bloczki spełniają wymagania klasy A1 reakcji na ogień, co oznacza, że jest to materiał całkowicie niepalny – podczas pożaru nie ulega zapłonowi, a także nie wydziela trujących gazów i płonących kropel.

Ytong EnergoUltra+ to także materiał odporny na korozję biologiczną, a więc ogranicza ryzyko występowania na ścianach czy elewacjach grzybów pleśniowych czy porastania ich powierzchni mchem.

fot. Xella

Ściana jednowarstwowa czy dwuwarstwowa?

Porównując technologię wykonywania ścian jednowarstwowych Ytong EnergoUltra+ ze ścianami dwuwarstwowymi, warto przede wszystkim podkreślić możliwość szybkiej realizacji. Dzięki wyeliminowaniu konieczności przeprowadzania dodatkowych prac dociepleniowych, jakie są konieczne podczas wznoszenia ścian dwuwarstwowych, znacznie skraca się czas budowy, a tym samym obniżają się całościowe koszty inwestycji. Nie trzeba też angażować dodatkowej ekipy budowlanej, która wykona ocieplenie.

Atutem ścian jednowarstwowych Ytong w porównaniu do ścian dwuwarstwowych jest też mniejsza grubość przegrody, co pozwala uzyskać większą kubaturę mieszkania, bo gładka i równa powierzchnia ścian nie wymaga wykonywania grubej warstwy tynku.

Bloczki Ytong EnergoUltra+, jako materiał o bardzo wysokiej dokładności wymiarowej i prostym systemie łączenia na pióro-wpust, pozwala ponadto zminimalizować zużycie zaprawy w toku prac budowalnych.

Dalsze korzyści finansowe można też odczuć na etapie realizacji prac, bo zastosowanie bloczków przekłada się na mniejsze ubytki i łatwe bruzdowanie pod instalację elektryczną i sanitarną. Nie jest też konieczne wyrównywanie ścian przed montażem płytek ceramicznych.

Oferowane przez firmę Xella Polska bloczki do wznoszenia ścian jednowarstwowych Ytong EnergoUltra+ są w pełni kompatybilne z innymi elementami systemu: bloczkami, nadprożami, kształtkami Ytong U, elementami ocieplenia wieńca Multipor, jak i stropami i dachami Ytong, co znacznie usprawnia i przyspiesza prace budowlane. Dla zwiększenia komfortu pracy ekip budowlanych, każdy bloczek posiada wygodne uchwyty, ułatwiające przenoszenie i murowanie.

fot. Xella

Bloczki Ytong EnergoUltra+ to świetna alternatywa dla ścian dwuwarstwowych. Nowo opracowana receptura sprawia, że wzniesione z wykorzystaniem bloczków ściany jednowarstwowe mają świetne właściwości termiczne, wysoką wytrzymałość na ściskanie, a ponadto pozwalają na obniżenie całościowego kosztu inwestycji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ytong-silka.pl

02-146 Warszawa, ul. Komitetu Obrony Robotników 48, woj. mazowieckie
tel. 801 122 227,


Liczba odwiedzin: 634 | Data publikacji: 2021-01-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Od 1 stycznia 2017 roku został wdrożony...
27.11.2013 | Domy ekologiczne
O domach energooszczędnych napisano i powiedziano już...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
30.04.2021 | Chemia budowlana
Wysoka estetyka, tradycyjne wykonanie, naturalne materiały –...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
26.03.2021 | Ogrzewanie
Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii...
25.03.2021 | Izolacje
Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
03.03.2021 | Posadzki przemysłowe
Prawidłowy dobór i wykonanie podkładu to klucz...
03.03.2021 | Ogrzewanie
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie...
Czy prace remontowe muszą być trudne, szczególnie...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
10.06.2020 | Beton komórkowy
Lekki, wytrzymały, o wszechstronnym zastosowaniu. Pianobeton –...
16.04.2020 | Energia ekologiczna
Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) przy projektowaniu...
Zachowanie porządku i czystości w przestrzeni publicznej:...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
01.03.2021 | Stolarka otworowa
Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: ściana jednowarstwowa Ytong, Ytong EnergoUltra+, ściana jednowarstwowa czy dwuwarstwowa, ściana jednowarstwowa i dwuwarstwowa, ściana jednowarstwowa opinie, opinie, silikaty, materiały ścienne, bloczki, nadproża, płyty stropowe, płyty dachowe, ytong, silka, pustaki, beton komórkowy, xella,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy