Xella Polska Sp. z o.o.Adres firmy:
02-146 Warszawa,
ul. Komitetu Obrony Robotników 48,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. 801 122 227
Email: [email protected]
WWW: www.ytong-silka.pl

Xella Polska Sp. z o.o.

O firmie


Xella Polska Sp. z o.o. powstała w 2004 roku w wyniku połączeniu dwóch organizacji, które zajmowały się produkcją i dystrybucją markowych wyrobów Ytong i Silka, stosowanych w budownictwie do wznoszenia ścian. W 2008 roku Xella została przejęta przez konsorcjum, utworzone w równych częściach z PAI Partners i Goldman Sachs Capital Partners.

Firma zatrudnia około 680 osób i posiada 11 zakładów na terenie całego kraju.

Oferta firmy składa się z szerokiej gamy produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

Xella Polska należy do Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe murowanie”, które jest organizacją zrzeszającą producentów betonu komórkowego i wyrobów wapienno-piaskowych, czyli silikatów. Stowarzyszenie skupia się na upowszechnianiu i pogłębianiu wiedzy o produkcji i zastosowaniu wyrobów z betonu komórkowego i silikatowych w budownictwie oraz ich wpływu na środowisko naturalne.

W skład systemu wchodzą: bloczki, nadproża, płyty stropowe i dachowe oraz elementy uzupełniające. Poza importowanym z Niemiec Ytongiem Multipor, produkcja materiałów odbywa się w czterech zakładach Ytong i siedmiu zakładach Silka na terenie całej Polski. Zakłady Xella Polska Sp. z o.o. są nowoczesne i wyposażone w najnowsze zaplecze techniczne.

Firma prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki i Białoruś.

Produkty i Usługi


Ytong

Bloczki Ytong z autoklawizowanego betonu komórkowego przeznaczone są do wznoszenia ścian na zaprawie do cienkich spoin lub zwykłej.

Silka

Elementy wapienno-piaskowe Silka stosowane są przede wszystkim do wznoszenia konstrukcji murowych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i inwentarskim.

Multipor

Multipor to mineralne płyty izolacyjne wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego.

Artykuły o tej firmie


Jak zbudować energooszczędny i ekonomiczny dom? Z...
Budowa ciepłych ścian szybsza o nawet 50%?...
Ściana jednowarstwowa Ytong EnergoUltra+ to nowość firmy...
Nie trzeba dziś nikogo przekonywać, że inwestycja...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
Ekologiczny styl życia na dobre już zadomowił...
Od 1 stycznia 2017 roku został wdrożony...

Słowa kluczowe: silikaty, materiały ścienne, bloczki, nadproża, płyty stropowe, płyty dachowe, ytong, silka, pustaki, beton komórkowy, xella,