Xella Polska Sp. z o.o.Adres firmy:
02-146 Warszawa,
ul. Komitetu Obrony Robotników 48,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. 801 122 227
Email: [email protected]
WWW: www.xella.pl

Xella Polska Sp. z o.o.

O firmie


Xella Polska sp. z o.o. jest liderem energooszczędnych i innowacyjnych rozwiązań budowlanych. Stanowi część międzynarodowej Grupy Xella, jednego z największych producentów budowlanych w Europie.

Xella Polska jest jednym z największych producentów betonu komórkowego (system Ytong) i bloczków wapienno-piaskowych (system Silka) oraz innowacyjnego systemu ociepleniowego Multipor. Nasze materiały budowlane, elementy ścienne i komponenty powstają z naturalnych surowców mineralnych. Odznaczają się doskonałą izolacyjnością cieplną, dużą nośnością, bezpieczeństwem przeciwpożarowym i izolacyjnością akustyczną. Zapewniają też zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach, a ponieważ nadają się do wykorzystania jako surowiec wtórny, są bardzo przyjazne dla środowiska.

Produkty i Usługi


Ytong

Bloczki Ytong z autoklawizowanego betonu komórkowego przeznaczone są do wznoszenia energooszczędnych i ciepłych domów. W swojej ofercie Xella ma bloczki Ytong EnergoUltra+ do budowy ścian jednowarstwowych, wielkowymiarowe bloki Ytong Jumbo do szybkiej budowy (w tym Ytong JumboUltra+ do ścian jednowarstwowych) oraz nowy system: panele ścienne Ytong Panel SWE do ekspresowej budowy ścian konstrukcyjnych, w tym Ytong Panel SWE Ultra+ do budowy ścian jednowarstwowych.

Silka

Bloczki wapienno-piaskowe Silka stosowane są przede wszystkim do wznoszenia wyjątkowo wytrzymałych konstrukcji murowych w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Wielkowymiarowe bloki Silka Tempo, montowane za pomocą specjalnych miniżurawi, pozwalają znacznie przyspieszyć realizację ścian.

Multipor

Multipor to mineralne płyty izolacyjne wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Płyty Multipor wykorzystuje się do ocieplenia od środka cennych obiektów historycznych, w których fasady nie można ingerować. Z kolei płyty Multipor ETICS stosuje się do ociepleń zewnętrznych – to jedna z najbardziej wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne izolacji termicznych dostępnych na rynku.

BIM

Pod nazwą blue.sprint Xella oferuje cyfrowe usługi projektowe, które od najwcześniejszych etapów ułatwiają, przyspieszają i zwiększają opłacalność projektów budowlanych. Usługi naszego działu projektowego BIM zapewniają między innymi pomoc w optymalizacji doboru materiałów, doradztwo projektowe, cyfrową bazę danych o produktach, jak również projekty konstrukcji budynków i dokładne plany montażowe dostarczane na budowy.

Construction Services – wykonawstwo

Oferowana przez nas nowa kompleksowa usługa Construction Services to wykonanie ścian wraz z materiałem i robocizną. Uwalnia ona klienta od problemów z zakupem materiałów i znalezieniem wykwalifikowanych wykonawców. Zajmujemy się całościową realizacją ścian, w tym montażem elementów konstrukcji w systemach Ytong i Silka.

Artykuły o tej firmie


Jak zbudować energooszczędny i ekonomiczny dom? Z...
Budowa ciepłych ścian szybsza o nawet 50%?...
Ściana jednowarstwowa Ytong EnergoUltra+ to nowość firmy...
Nie trzeba dziś nikogo przekonywać, że inwestycja...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
Ekologiczny styl życia na dobre już zadomowił...
Od 1 stycznia 2017 roku został wdrożony...

Słowa kluczowe: silikaty, materiały ścienne, bloczki, nadproża, płyty stropowe, płyty dachowe, ytong, silka, pustaki, beton komórkowy, xella,