Bloczki Ytong Energo+ do budowy domu

Najcieplejsza ściana jednowarstwowa na rynku

Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym z najczęściej używanych w branży budowlanej, nie powinien dziwić. Kończą się zasoby naturalne, ceny energii rosną, a producenci – reagują. Bloczki Ytong Energo+ do budowy domu to propozycja firmy Xella Polska – lidera wśród producentów energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Wykonane z betonu komórkowego bloczki Ytong są najcieplejszym materiałem do stawiania ścian jednowarstwowych, jaki możemy obecnie znaleźć na rynku i pozwalają na budowę domów w standardzie energooszczędnym bez stosowania dodatkowego ocieplenia.

Ekonomiczne, ekologiczne – dlaczego warto zbudować dom z bloczków Ytong?

Odnawialne źródła energii (pompy ciepła, fotowoltaika), coraz doskonalsze technologie budowy domów (w tym energooszczędnych i pasywnych), super szczelna stolarka okienna i drzwiowa, wentylacja mechaniczna z rekuperacją… To tylko niektóre z rozwiązań stosowanych obecnie w nowoczesnym budownictwie, pozwalające na znaczną redukcję wydatków ponoszonych na utrzymanie domu. I nawet jeśli za budowę domu energooszczędnego zapłacimy nieznacznie wyższą cenę, to jednak musimy mieć jednocześnie świadomość, że nakłady te szybko zostaną zrekompensowane przez niskie koszty eksploatacyjne.

fot. Xella Polska

Dla osób, które stawiają na rozwiązania energooszczędne coraz ważniejszą kwestią – obok możliwości odciążenia domowego budżetu – jest też ekologia, a wyeliminowanie strat ciepła przez nieszczelne przegrody czy niskiej klasy stolarkę okienną ma również swój wymiar prośrodowiskowy. Takie rozwiązania pomagają przecież zatrzymać w okresie zimowym wewnątrz budynku ciepło, którego wyprodukowanie najczęściej wiąże się z obciążaniem zielonej planety (o ile w domu nie są zainstalowane urządzenia pozwalające na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii), ale i w okresie letnim chronią budynek przed przegrzaniem (a z racji ocieplenia klimatu koszty klimatyzacji także w naszej szerokości geograficznej rosną z roku na rok).

To tylko niektóre z argumentów przemawiających na korzyść bloczków Ytong Energo+.

fot. Xella Polska

Bloczki Ytong – cena inwestycji i koszty eksploatacji

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najcieplejszych materiałów wykorzystywanych do wznoszenia murów jest beton komórkowy, który dzięki porowatej strukturze stawia opór na drodze ucieczki ciepła przez ścianę. Ponadto wykonane z betonu komórkowego ściany mają dużą bezwładność cieplną i bardzo wolno przekazują ciepło z jednej strony na drugą – czas ten jest nawet czterokrotnie dłuższy niż w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Ściany z betonu komórkowego charakteryzują się też bardzo dobrą pojemnością cieplną – oddają zakumulowane ciepło powoli, przez co w budynku zachowany jest stabilny poziom temperatury.

fot. Xella Polska

Te niezwykłe właściwości betonu komórkowego doceniła firma Xella, która opracowała specjalny materiał do budowy ścian jednowarstwowych – bloczki Ytong Energo+. Powstają one na bazie naturalnych surowców: wapna, piasku i wody, co pozwala stworzyć we wnętrzu przyjazny dla zdrowia człowieka mikroklimat. Co istotne, utworzona w ten sposób przegroda jest w pełni paroprzepuszczalna, dzięki czemu ściany domu oddychają i ogranicza się ryzyko rozwoju grzybów pleśniowych.

Z jakich jeszcze względów kalkuluje się zbudować ściany z bloczków Ytong Energo+? Cena jest dodatkowym argumentem, bo nie jest konieczne stosowanie dodatkowej termoizolacji – odpada więc konieczność zakupu materiałów dociepleniowych (wełna, styropian) oraz koszt robocizny za ich montaż. Ten materiał do budowy ściany jednowarstwowej umożliwia ponad dwukrotne skrócenie czasu budowy w porównaniu ze ścianą warstwową, to zatem niższe koszty związane z wykonawstwem (które również z roku na rok jest coraz droższe), utrzymaniem placu budowy, jak i szybsze ukończenie inwestycji.

fot. Xella Polska

Bloczki Ytong Energo+: bez mostków termicznych, bez marnotrawstwa

W ofercie producenta znajdziemy bloczki Ytong Energo+ w dwóch grubościach, które spełniają najwyższe wymagania termiczne przy wytrzymałości na ściskanie 2 N/mm². Z bloczków o grubości 36,5 cm można wznosić mury, które bez dodatkowej izolacji spełniają aktualne normy cieplne dla budynków mieszkalnych. Natomiast w przypadku budownictwa energooszczędnego o współczynniku przenikania ciepła równym lub niższym 0,20 [W/(m2K)] świetnie sprawdzą się bloczki Ytong o grubości 48 cm. Również one nie wymagają stosowania dodatkowego ocieplenia.

Firma Xella oprócz bloczków Ytong Energo+ oferuje też kompatybilne elementy systemu, które ułatwiają prace budowlane i gwarantują, że w murze nie powstaną mostki termiczne. Są to m.in. zaprawy do cienkich spoin Ytong Silka, nadproża Ytong czy płyty stropowe Ytong.

fot. Xella Polska

Czasy, kiedy mieszkaliśmy w źle zaizolowanych domach, dorzucając więcej do pieca, gdy temperatury spadały – to już na szczęście przeszłość. Obecnie większość z nas zauważa bezpośredni związek pomiędzy technologią budowy domu, wydatkami ponoszonymi na ogrzewanie oraz własnym wpływem na środowisko. Właśnie z myślą o takich inwestorach, którzy w kwestii budowy domu nie godzą się na żadne kompromisy, powstały bloczki Ytong Energo+. 

Szczegółowe informacje na temat ściany jednowarstwowej: Ytong Energo Plus

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ytong-silka.pl

02-146 Warszawa, ul. Komitetu Obrony Robotników 48, woj. mazowieckie
tel. 801 122 227,


Liczba odwiedzin: 1792 | Data publikacji: 2020-05-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
Kiedy już zapadnie decyzja o wybudowaniu własnego...
07.06.2019 | Kruszywa
Wapno palone oraz wapno hydratyzowane (gaszone) to...
29.11.2017 | Domy ekologiczne
Każde dziecko zna bajkę o trzech świnkach,...
Marzy ci się piękna, nowoczesna elewacja z...
27.01.2016 | Ogrzewanie
Rosnące ceny energii stanowią nie lada wyzwanie...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
28.01.2015 | Izolacje
Mostki termiczne to zjawisko, które spędza sen...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
02.04.2020 | Domy ekologiczne
„Dom skandynawski” to hasło, które elektryzuje każdego...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
02.04.2019 | Systemy budowlane
W ostatnich latach inwestorzy coraz częściej dążą...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
13.03.2018 | Domy drewniane
Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat...
08.12.2017 | Izolacje akustyczne
Współczesna architektura nie zna kompromisów, nic więc...
20.09.2017 | Szkło
Coraz większa moda na szkło artystyczne i...
18.09.2017 | Izolacje
Termoizolacja budynku to temat, który nigdy nie...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
14.12.2016 | Galanteria ogrodowa
Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy...
Okleiny ścienne, niezależnie od tego, czy mowa...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: silikaty, materiały ścienne, bloczki, nadproża, płyty stropowe, płyty dachowe, ytong, silka, pustaki, beton komórkowy, xella,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy