Elastyczne płytki klinkierowe

Nowoczesna elewacja na wyciągnięcie ręki!

Marzy ci się piękna, nowoczesna elewacja z cegły klinkierowej, ale z jakiegoś powodu nie możesz sobie na nią pozwolić? A może chciałbyś, aby twoje mieszkanie na poddaszu wyglądało jak postmodernistyczny loft, ale nie masz miejsca na okładzinę z prawdziwej cegły? Elastyczne płytki klinkierowe, do złudzenia przypominające cegłę klinkierową, można zastosować w praktycznie każdych warunkach!

Co to takiego – elastyczna płytka klinkierowa?
– Elastyczna płytka klinkierowa Elastolith to mieszanina starannie wyselekcjonowanych piasków kwarcowych i najwyższej jakości żywic polimerowych, głęboko barwionych pigmentami na bazie tlenków żelaza, zabezpieczona przed promieniowaniem UV – wyjaśnia.

Takie połączenie surowców ze specjalistycznymi procesami produkcyjnymi sprawia, że elastyczna płytka klinkierowa jest niezwykle trwała – firma Elastolith udziela aż 10 lat gwarancji na swój unikalny produkt.

 

elastyczne płytki klinkierowefot. www.elastycznyklinkier.pl

 

Elastyczne płytki klinkierowe Elastolith są wytwarzane ręcznie w Holandii od ponad 50 lat. Taki sposób produkcji sprawia, że każda płytka ma unikalną barwę i fakturę, z charakterystycznymi dla naturalnej cegły przebarwieniami, przepaleniami i niuansami kolorystycznymi. Dzięki temu też płytka występuje w sześciu tysiącach kolorów, ale jeśli istnieje taka potrzeba, laboratorium Elastolith na podstawie dostarczonej próbki idealnie odwzoruje jej kolor i strukturę, ze wszystkimi cechami charakterystycznymi. Nie ma znaczenia, czy to próbka nowoczesnego materiału, czy cegły ze starej kamienicy – elastyczna płytka klinkierowa  nie będzie się od niej różniła niczym.

 

elastyczne płytki klinkierowe elastyczne płytki klinkierowefot. www.elastycznyklinkier.pl

 

Dlaczego warto wybrać płytki Elastolith?
Mimo iż wygląda jak prawdziwa cegła, elastyczna płytka klinkierowa ma jeszcze więcej zalet i może być ułożona wszędzie tam, gdzie nie można użyć tej pierwszej. Płytki Elastolith są od cegły lżejsze, doskonale sprawdzą się więc przy renowacji starych kamienic oraz dociepleniach budynków – mogą być stosowane bezpośrednio  na styropian, jak i wełnę mineralną. Ich waga to ok. 7 kg na m2, nie ma więc konieczności stosowania kosztownych podkonstrukcji nośnych ze stali nierdzewnej, haków, konsoli czy nawet dodatkowych fundamentów. Dodatkowym atutem elastycznej płytki klinkierowej jest jej niewielka grubość – to zaledwie ok. 5 mm. Zastosowanie takiej okładziny na ściankę działową lub wyspę kuchenną nie pomniejszy więc powierzchni kuchni czy salonu, zapewniając jednocześnie niespotykany efekt wizualny. Sprawdzi się też jako okładzina kominka, bo wytrzymuje temperaturę do 100C.  Minimalna grubość sprawia, że płytka Elastolith jest bardzo giętka, więc można ją w bardzo prosty i estetyczny sposób nakładać na zaokrąglone powierzchnie, wyginając i dostosowując do kształtu narożnika. Dlatego elastyczny klinkier jest ciekawym elementem dekoracyjnym – można za jego pomocą podkreślić czy wyróżnić takie elementy, jak okrągłe słupy, belki, podpory lub wymyślne gzymsy czy parapety. Takich efektów nie osiągnie się przy użyciu zwykłej cegły – tylko elastyczną płytkę klinkierowa można idealnie dopasować do kształtów budynku czy detalu architektonicznego. Do jej przycięcia wystarczą nożyczki czy nóż do tapet, a wszystkie odcięte kawałki mogą być użyte podczas dalszej pracy, bo nie tracą swoich właściwości.

 

elastyczne płytki klinkierowefot. www.elastycznyklinkier.pl

 

Płytka elastyczna Elastolith może być położona na każdym sztywnym i stabilnym podłożu. Specjalny klej Elastolith pozwala montować elastyczne płytki klinkierowe na takich powierzchniach jak metal, PCV, płyta kartonowo – gipsowa, beton komórkowy, silikaty itp. Ważne, aby podłoże było przystosowane do nakładania warstw zewnętrznych oraz miało litą konstrukcję, dlatego miękki lub piaskowany tynk należy usztywnić przez gruntowanie wgłębne, a ściany ze starymi okładzinami muszą zostać dokładnie oczyszczone. Zasada jest prosta – im gładsza będzie powierzchnia, na której ułożymy elastyczny klinkier, tym lepszy efekt wizualny uzyskamy.

 

elastyczne płytki klinkierowefot. www.elastycznyklinkier.pl

 

Właściwości, montaż i konserwacja płytek Elastolith
Elastyczna płytka klinkierowa jest lekka i giętka, odporna na uderzenia, paroprzepuszczalna, mrozoodporna i oddychająca. Taki zestaw właściwości czyni ją zdecydowanym faworytem wśród materiałów przeznaczonych na wykonanie elewacji. W połączeniu z prostym sposobem montażu – przy użyciu specjalnego kleju Elastolith, będącego jednocześnie fugą; bez specjalistycznych maszyn i narzędzi – staje się idealnym sposobem na designerskie wykończenie budynku. Położonej płytki nie trzeba fugować ani impregnować, a myć można ją zwykłą myjką ciśnieniową do 30 Bar.

 

elastyczne płytki klinkierowefot. www.elastycznyklinkier.pl

 

Na to rozwiązanie od lat stawiają projektanci i architekci, a także znani z wśrubowanych wymagań konserwatorzy zabytków. Uzyskanie niepowtarzalnego efektu postindustrialnego loftu czy odtworzenie zabytkowej fasady kamienicy nigdy nie było takie proste i jednocześnie – efektowne. Elastyczna płytka klinkierowa Elastolith to doskonała jakość, trwałość oraz designerski wygląd w jednym, prostym i przemyślanym produkcie. Jeśli dodamy do tego jego konkurencyjną w stosunku do tradycyjnych produktów cenę, warto zapoznać się z pełną oferta firmy na stronach www.elastycznyklinkier.pl oraz www.elastolith.pl
 

 

80-540 Gdańsk, ul. Kasztanowa 9, woj. pomorskie
tel. +48 58 345 13 72 ,


Liczba odwiedzin: 1998 | Data publikacji: 2014-10-15

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Adaptacja i renowacja starych budynków to zadanie...
Klinkierowe wykończenia fasad, wnętrz i detali są...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
Już od kilku sezonów jednym z najgorętszych...
Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Cegły klinkierowe są od lat chętnie wybieranym...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
Aranżacje w stylu industrialnym w ostatnich latach...
Płytki ceglane, deski, parkiety – rozwiązanie, które...
28.01.2014 | Posadzki przemysłowe
Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynków przemysłowych...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Elewacja to wizytówka każdego domu. Dobór odpowiednich...
Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i...
16.06.2015 | Chemia budowlana
Trudno dziś znaleźć dom czy ogród bez...
„Podaj cegłę, podaj cegłę – zbudujemy nowy...
06.06.2014 | Chemia budowlana
Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie...
System Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych - rewolucyjna...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
W ofercie firmy Adiam, oferującej narzędzia diamentowe...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: elastyczny klinkier, płytka klinkierowa, klinkier
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy