System elewacji klinkierowej Elastolith

Efektywny sposób na renowację elewacji klinkierowej

Adaptacja i renowacja starych budynków to zadanie ciekawe, ale bardzo trudne. Sumiennie wykonane, może przynieść ogromną satysfakcję nie tylko projektantowi, ale także wykonawcy i inwestorowi. Warto więc skupić się na dobraniu takich materiałów do odrestaurowania starych obiektów, które będą jednocześnie nowoczesne pod względem techniki wytworzenia oraz odpowiednio „stare” wizualnie. Projektując fasadę odnawianego budynku lub aranżując wnętrza w starych kamiennych lub ceglanych domach warto skorzystać z propozycji firmy Elastolith, producenta najlżejszego systemu elewacji klinkierowej na Świecie.

Niełatwo jest dostosować wiekowe obiekty budowlane do przepisów aktualnie obowiązującego prawa, dotyczącego np. efektywności energetycznej. Jeszcze trudniej jest tak dobrać materiały na fasadę czy okładzinę ścian wewnętrznych, aby dodatkowo nie obciążać i tak już nadwątlonych upływem czasu murów i fundamentów. Jeśli dodatkowo restaurowany obiekt znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, zachowane muszą być także jego pierwotne cechy wizualne, takie jak kolor i kształt fasady. Idealnym materiałem do takiej renowacji jest minerlana płytka klinkierowa Elastolith, która sprawdzi się przy niemalże każdej powierzchni.

 

system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowejfot. Elastolith

 

Zalety systemu Elastolith
Mineralny klinkier Elastolith, tak jak zwykła cegła klinkierowa, jest paroprzepuszczalny, mrozoodporny i oddychający. Potwierdzeniem jego wytrzymałości jest dziesięcioletnia gwarancja producenta, pewnego co do jakości i właściwości swojego produktu. Skład płytki Elastolith to  mieszanina starannie wyselekcjonowanych piasków kwarcowych i najwyższej jakości żywic polimerowych, głęboko barwionych pigmentami na bazie tlenków żelaza, zabezpieczona przed promieniowaniem UV. Łatwość i szybkość montażu to dodatkowe atuty tego systemu, które w połączeniu z bogatą kolorystyką płytek dają prosty i przemyślany produkt do nawet najbardziej skomplikowanych aranżacji architektonicznych.

 

system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowejfot. Elastolith

 

Lekkość
Największą zaletą mineralnego klinkieru Elastolith, docenianą podczas renowacji budynków, jest jego minimalna grubość. Płytka ma ok. 5 mm i dzięki temu jest to obecnie najlżejszy system klinkierowy na świecie.  Waga gotowego systemu na ścianie wynosi ok. 6,5 kg/m2. Można go montować bezpośrednio do docieplenia z wełny mineralnej lub styropianu, bez konieczności stosowania kosztownej podkonstrukcji nośnej w postaci haków czy konsoli. Klinkier Elastolith może być także montowany bez docieplenia, na  każdym sztywnym i stabilnym podłożu, a więc nawet bezpośrednio na starych oczyszczonych murach. Ponadto, elastyczność i bardzo mała grubość płytek sprawiają, że można je bez problemu wyginać i przycinać za pomocą zwykłych nożyc, więc idealnie sprawdzają się na słupach, łukach, zaokrąglonych i owalnych detalach oraz w trudno dostępnych miejscach. Montaż płytek klinkierowych Elastolith jest bardzo prosty, nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi: płytki przykleja się za pomocą specjalnie dedykowanego kleju Elastolith, rozprowadzanego za pomocą zwykłej szpachli lub pacy murarskiej. Warto podkreślić, że system fasadowy firmy Elastolith nie wymaga dodatkowej impregnacji i fugowania. Płytki są impregnowane już na etapie produkcji, a fugą jest klej, wyrównywany pomiędzy poszczególnymi płytkami najzwyklejszym pędzelkiem malarskim o grubości ok 12 mm.

 

system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowejfot. Elastolith

 

Kolorystyka
Co ogromnie istotne podczas restauracji zabytkowych budowli, to odtworzenie pierwotnej kolorystyki i faktury elewacji budynku. Nie da się tego zrobić, używając tradycyjnej cegły zwykłej czy klinkierowej, ponieważ wybarwienie tych materiałów zmienia się na przestrzeni lat. Najtrudniej jest zwłaszcza tam, gdzie fasada musi zostać odtworzona fragmentarycznie. Z pomocą przychodzi tu ponad 7000 kolorów, w których produkowane są płytki Elastolith. Jeśli jednak okaże się, że spośród tych płytek żadna nie pasuje idealnie do starej elewacji, wystarczy wysłać fragment oryginalnej fasady do laboratorium firmy Elastolith w Holandii, a tam specjaliści odtworzą w sposób identyczny kolor i fakturę pierwotnego materiału. Różnica będzie niezauważalna, ponieważ wszystkie przebarwienia, przepalenia, niuanse kolorystyczne i faktura są wykonywane ręcznie. Dzięki temu płytki Elastolith cieszą się dużym uznaniem wśród architektów i konserwatorów zabytków, dla których idealne odtworzenie pierwotnej fasady budynku stanowi często nie lada wyzwanie.

 

system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej
system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowejfot. Elastolith

 

Postaw na jakość i doświadczenie!
Mimo tego, że firma Elastolith jest obecna na polskim rynku dopiero od kilku lat, jej produkt zdążył już zdobyć ugruntowaną pozycję. Warto również podkreślić fakt, że klinkierowe płytki marki Elastolith, pomimo że są nowością na rynku polskim, od pięćdziesięciu lat cieszą się wciąż rosnącym uznaniem na rynkach Europy Zachodniej. Holenderski producent płytek Elastolith ręczną metodę produkcji opatentował już w 1962 roku i realizuje ją do dzisiaj w niezmienionej formie, która się doskonale sprawdza.

 

system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowejfot. Elastolith

 

O jakości, wyjątkowej urodzie i niespotykanej praktyczności elastycznych płytek klinkierowych świadczą renowacje wykonane za ich pomocą. Przykładem takiej inwestycji może być np. budynek Starej Szwalni w Łodzi, w przypadku którego zastosowanie płytek Elastolith umożliwiło nie tylko przywrócenie blasku zabytkowej budowli, ale także kompletne docieplenie obiektu, spełniające najbardziej wyśrubowane normy. Za pomocą elastycznego klinkieru odnowiono także elewację Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Kompletna fasada, ze wszystkimi gzymsami, nadprożami i parapetami nawiązuje do oryginalnego wyglądu budynku i jest naprawdę efektowna. W Elblągu natomiast w ciągu zaledwie czterech dni, pod czujnym okiem konserwatora zabytków do dawnej świetności przywrócono piękną kamieniczkę na Starym Mieście, która dawniej straszyła swoim wyglądem, a dziś połyskuje w słońcu opiłkami irydu obecnymi w zastosowanych tam płytkach Elastolith.     

 

system elewacji klinkierowej system elewacji klinkierowejfot. Elastolith

 

Doświadczenie, gwarancja jakości i bogata oferta kolorystyczna oraz indywidualne podejście do każdej inwestycji producenta klinkieru Elasotlith są wystarczającą rekomendacją do zapoznania się z pełną ofertą firmy na stronie www.elastolith.pl

 

80-270 Gdańsk, Gomulickiego 6/7, woj. pomorskie
tel. 583451372 , 722551221,


Liczba odwiedzin: 1820 | Data publikacji: 2016-02-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone...
Elewacja to wizytówka każdego domu. Dobór odpowiednich...
„Podaj cegłę, podaj cegłę – zbudujemy nowy...
System Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych - rewolucyjna...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Aranżacje w stylu industrialnym w ostatnich latach...
Ogrodzenie to niezwykle ważny element posesji. Pełni...
06.04.2017 | Domy drewniane
Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy gdy...
Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i...
Marzy ci się piękna, nowoczesna elewacja z...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
Klinkierowe wykończenia fasad, wnętrz i detali są...
Cegły klinkierowe są od lat chętnie wybieranym...
Płytki ceglane, deski, parkiety – rozwiązanie, które...
28.01.2014 | Posadzki przemysłowe
Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynków przemysłowych...
Trend, aby w aranżowaniu przestrzeni wokół nas...
Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają...
Płyty z betonu architektonicznego otwierają nowe możliwości...
O tym, że stylowe i eleganckie płytki...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: elewacja klinkierowa, renowacja elewacji klinkierowej, płytka klinkierowa, cegla klinkierowa, płytka klinkierowa elewacyjna, płytka elewacyjna klinkierowa, elewacja klinkierowa, płytka klinkierowa biała, cegła klinkierowa dziurawka cena, płytka klinkierowa zewnętrzna, płytka klinkierowa szara, biała płytka klinkierowa, płytki klinkierowe elewacyjne, płytki elewacyjne, płytki elewacyjne klinkierowe, płytki elewacyjne zewnętrzne, płytki klinkierowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy