Płytki klinkierowe elewacyjne – zawsze na czasie
W dobie łatwej dostępności materiałów budowlanych trendy w architekturze zmieniają się błyskawicznie, jednak na rynku nie brakuje też rozwiązań, które są ponadczasowe. Wśród nich z pewnością wymienić można naturalne materiały jak kamień, drewno czy cegła, znane i wykorzystywane przez człowieka od wieków. Termoizolacyjne płyty klinkierowe Styromat wyglądają identycznie jak tradycyjna elewacja z cegły klinkierowej, jednak z uwagi na łatwość montażu jak i cenę rozwiązanie to jest znacznie korzystniejsze. Płytki klinkierowe elewacyjne wykonane są z gliny i wypalane w temeraturze 1300° podobnie jak przed laty robili to nasi przodkowie. Taki proces produkcji gwarantuje wysoką trwałość, wyeliminowanie konieczności okresowej konserwacji, malowania i mycia, ponieważ klinkier czyszczony jest w sposób naturalny pod wpływem zmieniających się czynników atmosferycznych. Atutem płyt jest też odporność na blaknięcie, przez co elewacja zachowuje swoje wysokie walory wizualne, będąc wizytówką domu przez długie lata.

 

fot. Styromat

Płytki klinkierowe elewacyjne – cena robocizny, cena materiału
Przeciętny konsument, podejmując decyzję dotyczącą materiału elewacyjnego realizowanej inwestycji, powinien mieć na względzie nie tylko cenę, ale również estetykę i trwałość zastosowanego materiału. Wybierając tynk, cegłę klinkierową , czy panel z płytki klinkierowej elewacyjnej warto pamiętać, że koszt inwestycji to nie tylko cena zakupu materiałów, ale także robocizna oraz późniejsze wydatki ponoszone z tytułu konserwacji czy ewentualnych napraw.

 

 

płytki klinkierowe

fot. Styromat

W przypadku wyboru paneli z płytek klinkierowych elewacyjnych cena robocizny jest niższa dzięki dużej łatwości montażu. Zaletą takiego rozwiązania jest też pewność połączenia klinkieru z polistyrenem oraz płyt ze ścianą budynku, co daje gwarancję, że prawidłowo wykonana elewacja w systemie Styromat wyglądać będzie jak nowa przez długie lata. Termoizolacyjne płyty klinkierowe firmy Styromat to kompletny system, którego poszczególne elementy montowane są bez użycia klejów i zapraw cementowych. Montaż odbywa się jedynie przy pomocy dedykowanych łączników, umieszczanych w tulejach poliwęglanowych zatopionych w warstwie izolacyjnej. Płytki klinkierowe zastosowane w tym systemie wykonane są od strony wewnętrznej w tzw. ,,jaskółczy ogon”, co umożliwia uzyskanie bardzo trwałego mechanicznego połączenia z warstwą styropianu o gęstości ~ 45kg/m³. Jednocześnie szybkość i łatwość montażu przekłada się na krótsze zaangażowanie ekipy budowlanej, a co za tym idzie, na obniżenie ceny robocizny. Wykonanie elewacji z płytek klinkierowych w formie paneli pozwala na uniezależnienie się od warunków atmosferycznych podczas wykonywania prac.

 

płytki klinkierowe

fot. Styromat

Wizytówka domu
Proces produkcji paneli z płytek klinkierowych elewacyjnych gwarantuje, iż prawidłowo zamontowane płyty wyznaczają idealnie równą płaszczyznę, a wyeliminowanie użycia klejów i zapraw cementowo-wapiennych zapewnia, że nawet po wielu latach na elewacji nie pojawią się nieestetyczne wykwity i plamy.
Gdzie sprawdzą się oferowane przez Styromat panele? Wszędzie tam, gdzie zależy nam na eleganckim, stylowym i solidnym wykończeniu elewacji, a więc nie tylko na budynkach jednorodzinnych czy wielorodzinnych. Płytki klinkierowe elewacyjne równie atrakcyjnie wyglądają też na dużych obiektach komercyjnych, : galeriach handlowych czy biurowcach, stając się często wizytówką firmy, której siedziba mieści się w budynku. To także świetny sposób na to, aby dać drugie życie starym obiektom, „nadgryzionym już przez ząb czasu”. Dzięki temu, że panel z płytki klinkierowej elewacyjnej można montować na każdym podłożu, które umożliwi jego prawidłowe zamocowanie, doskonale sprawdzi się np. podczas renowacji starych obiektów wykonanych z prefabrykatów.
W systemie Styromat renowacja i docieplanie elewacji fragmentami lub późniejsza rozbudowa nie stwarza najmniejszych problemów, a łączenie starych i nowych elementów, nawet po wielu latach, jest bezproblemowe i niezauważalne.

 

 

płytki klinierowe

fot. Styromat

Producent oferuje szeroki wachlarz dostępnych rozwiązań. Elementy systemu produkowane są w trzech grubościach: 62 mm, 92 mm i 112 mm, przy czym każdą grubość płyty można powiększyć o dodatkową warstwę izolacyjną do 180 mm. Płyty małe i duże z układem równoległym czy pionowym pasem dają dużą swobodę w zakresie kształtowania ostatecznego efektu wizualnego.
Dużą popularnością cieszą się też panele z płytek klinkierowych elewacyjnych z warstwą izolacyjną wykonaną z neoporu, które pozwalają na zmniejszenie warstwy docieplenia nawet o 20%, przy niezmienionym współczynniku przenikania ciepła.

 

fot. Styromat

Oprócz płyt o wymiarach 1159×694 mm i 652×694 producent oferuje także elementy wykończeniowe: narożniki (242x242x694), nadproża (242x121x694) oraz wszystkie materiały, które mogą być niezbędne w czasie montażu tj. listwy startowe, sznury poliuretanowe i uszczelniacze, silikon, łączniki do mocowania płyt oraz zaprawy do spoinowania.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.styromat.com.pl

02-981 Warszawa, ul. Augustówka 22c, woj. mazowieckie
tel. (22) 858 77 36, 609 888 894,