Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
20.11.2017 | Beton komórkowy

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podchodzi poważnie do tematu ochrony środowiska. W znacznym stopniu jest to zasługą bijących na alarm ekologów, którzy już od dawna nawołują do wyhamowania rabunkowej gospodarki. W XXI wieku nie jest też rzadkością, że producenci materiałów budowlanych coraz baczniejszą uwagę zwracają na aspekt ekologiczny, przy czym oferowane przez nich wyroby technologicznie w niczym nie ustępują tradycyjnym rozwiązaniom, a często wręcz je w tym zakresie przewyższają. Świetnym przykładem może być pianobeton. Właściwości tego materiału sprawiają, że staje się on coraz popularniejszy również w Polsce, a jego szlaki na polskim rynku już od 25 lat przeciera firma ZPRHiU Wajm.

16.01.2017 | Beton komórkowy

Pianobeton to produkt, który mozolnie toruje sobie drogę na polskim rynku, stopniowo zdobywając coraz większe uznanie ze strony inwestorów. Dlaczego beton komórkowy jest budulcem lepszym, tańszym i bardziej ekologicznym od tradycyjnych materiałów? Jakie parametry ma pianobeton, gdzie go stosować, jaki jest jego skład? O właściwościach tego materiału opowiada Andrzej Chady, Prezes Zarządu Spółki WAJM, która jest największym producentem wylewanego betonu komórkowego w Polsce.

26.11.2015 | Beton komórkowy

Pianobeton to wylewany beton komórkowy, czyli materiał cementowy z mechanicznie wprowadzoną pianą, powodującą zamknięcie pęcherzyków powietrza w powstającej masie. Czemu zawdzięcza on swoją popularność? Przede wszystkim szeregowi zalet, takich jak: izolacyjność termiczna i akustyczna, zbędność zbrojenia i dylatowania, mrozoodporność, niepalność, wysoka szczelność i mały ciężar, stosunkowo duża wytrzymałość na ściskanie. Pianobeton pozwala też na łatwość i szybkość zabudowy, co sprawia, że jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów budowlanych.

03.11.2014 | Beton komórkowy

O rosnącej popularności pianobetonu stanowi korzystny stosunek pomiędzy jego właściwościami a łatwością wylewania. Jednak to nie koniec zalet tego materiału. Warto podkreślić fakt, że beton komórkowy sprawdza się tam, gdzie inne materiały zawodzą, np. do różnego rodzaju wypełnień, stabilizacji gruntu czy tworzenia zapór ogniowych.

13.08.2014 | Beton komórkowy

Budowa domu to duże wyzwanie – podczas jego realizacji nie można decydować się na żadne półśrodki ani doraźne rozwiązania. Tylko realizacja tego typu inwestycji w określonym, kompleksowym systemie budowlanym daje gwarancję uzyskania jednorodnej konstrukcji budynku o dobrych parametrach izolacyjności cieplnej. Materiałem konstrukcyjno-izolacyjnym o doskonałych właściwościach, który ponadto usprawnia i przyspiesza czas budowy i oraz znacząco zmniejsza jej koszty jest beton komórkowy.

02.10.2013 | Beton komórkowy

Produkt lekki, wytrzymały i o szerokim zastosowaniu, tak w skrócie można opisać zalety pianobetonu. Realizacje budowlane przy jego użyciu proponuje firma Wajm z Walerianowa k. Poznania.