Pianobeton – zastosowanie, opinie, zalety

W oparciu o 40 lat doświadczeń

Lekki, wytrzymały, o wszechstronnym zastosowaniu. Pianobeton – bo o nim mowa – zawojował branżę budowlaną, rozwiązując inżynieryjne problemy w miejscach, w których inne materiały zawiodły. Korzystne opinie pianobeton zbiera też za mrozoodporność, niepalność, świetne parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. I nawet jeśli początkowo z mozołem torował sobie drogi na polski rynek, to dziś jest materiałem doskonale znanym każdej firmie budowlanej. Firma Dragler SILO-TEC, przy współpracy z włoskim partnerem firmą Isoltech s.r.l., oferuje polskim klientom dostawę, wdrażanie i pełne wsparcie techniczne w zakresie technologii pianobetonu.

Zastosowanie pianobetonu

Choć w naszym kraju zastosowanie pianobetonu nie jest najbardziej oczywistym rozwiązaniem, to jednak wyraźnie widać, że jego popularność rośnie. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, wszak dobry produkt obroni się sam. A doskonałe opinie o pianobetonie na rynku budowlanym sprawiają, że coraz częściej wybierany jest on przez inwestorów, którzy sprostać muszą nie tylko szczególnie trudnym wyzwaniom, jak np. wypełnianie pustek podposadzkowych/ podjezdniowych, kanałów, wyrobisk czy stabilizacja gruntu. Coraz częściej pianobeton znajduje zastosowanie tam, gdzie wykorzystanie tradycyjnych materiałów mogłoby okazać się zawodne lub zbyt kosztowne, np. podbudowy pod posadzki w halach magazynowych i produkcyjnych, na parkingach, pasach startowych, drogach. Sprawdza się także w obiektach komercyjnych i budownictwie mieszkaniowym, gdzie z bloczków z pianobetonu 3C ISOLTECH można wznosić ciepłe ściany nośne lub ściany działowe, bez użycia zaprawy i z pominięciem konieczności budowania filarów nośnych.

Skąd te wyjątkowe właściwości pianobetonu? Otóż zawdzięcza je on w równej mierze składnikom (jest to piana zmieszana z wodą, cementem i/ lub piaskiem w określonych proporcjach), jak i technologii wytwarzania. Ten płynny, lekki beton zawiera cząsteczki powietrza, które są równomiernie rozprowadzane w mieszance jako piana wytwarzana przez środek pieniący. Dzięki temu jest bardzo lekki i doskonale izoluje termicznie i akustycznie.

fot. Dragler Consult

Naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, którzy stawiają na pianobeton, wychodzi firma Dragler SILO-TEC. Korzystając z wieloletniego doświadczenia swojego włoskiego partnera – firmy Isoltech s.r.l., Dragler dostarcza na polski rynek maszyny i dodatki chemiczne do produkcji pianobetonu. Ponadto opracowuje indywidualne receptury z uwzględnieniem konkretnego zastosowania pianobetonu w danej realizacji i zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne na każdym etapie prac z wykorzystaniem tego materiału.

Maszyny do produkcji pianobetonu

Swoim polskim klientom Dragler SILO-TEC oferuje różnego rodzaju maszyny do produkcji pianobetonu. Znajdują się tu zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne, z ręcznym lub automatycznym podawaniem. Umożliwiają one wytwarzanie materiału o różnym zastosowaniu i gęstościach.

Wśród stacjonarnych systemów do produkcji pianobetonu, dobrą opinią cieszą się m.in. urządzenia IBP 2008. Wydajność rzędu 10-12 m³/h oraz bogate wyposażenie pozwala na efektywną produkcję pianobetonu o niskiej gęstości, bez piasku. Z kolei do klientów, którzy poszukują stacjonarnej maszyny do wytwarzania mieszanki z piaskiem, kierowany jest model IBS 2008. Jest to średniej wielkości system z ręcznym (opcjonalnie z automatycznym) podawaniem, pozwalający uzyskać pianobeton o średniej gęstości. Szczególnie sprawdza się on do produkcji bloków, a jego wydajność kształtuje się w przedziale 7-10 m³/h.

fot. Dragler Consult

Dragler SILO-TEC oferuje także sprawdzone przez wielu klientów mobilne maszyny do produkcji pianobetonu w wersji tzw. pump truck, gdzie instalacja umieszczana jest na samochodzie ciężarowym. Popularnym rozwiązaniem jest np. model Mignon 20cp/2008 o wszechstronnym zastosowaniu, który za pomocą specjalnych pomp umożliwia aplikację materiału w pionie lub poziomie.

Środki pianotwórcze

Bazując na wieloletnim doświadczeniu firmy Isoltech, Dragler SILO-TEC oferuje trzy rodzaje środków pianotwórczych, które dobiera się w zależności od zastosowania pianobetonu. Wszystkie są łatwe w użyciu i gwarantują wysoką stabilność strukturalną oraz doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Isocem S/L to środek pieniący przeznaczony do fundamentów i podłóg termoizolacyjnych; Isocem S/B powstał głównie z myślą o nieautoklawizowanych blokach budowlanych, z których można wznosić ciepłe ściany, redukując jednocześnie nakłady ponoszone na transport i oszczędzając czas; z kolei środek pieniący Isocem S/X opracowano na potrzeby konstrukcji prefabrykowanych.

Oprócz środków spieniających, Dragler SILO-TEC oferuje ponadto plastyfikatory, akceleratory wiązania, włókna i wypełniacze. Wszystkie dodatki, które produkowane są na bazie surowców naturalnych, nie powodują zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, a ponadto – nie zanieczyszczają środowiska i są biodegradowalne.

fot. Dragler Consult

Wsparcie klienta na każdym etapie to podstawa

Dzięki współpracy z Dragler SILO-TEC polscy klienci zyskują nie tylko dostęp do renomowanych maszyn i dodatków chemicznych wiodącego producenta, który cieszy się opinią pioniera w zakresie technologii pianobetonu. Razem z produktami klienci, którzy wykorzystują pianobeton, otrzymują też dostęp do ogromnej wiedzy i doświadczenia zatrudnionych w Dragler SILO-TEC ekspertów. Firma wykonuje na przykład analizę chemiczną surowców klienta i na ich potrzeby opracowuje indywidualne receptury, które uwzględniają zarówno planowane obszary zastosowania pianobetonu, jak i charakterystykę surowców.

W standardzie każdy klient otrzymuje również kompleksowe wsparcie przed- i posprzedażowe oraz fachową pomoc w zakresie uruchomienia i pracy z technologią, która uwzględnia konkretne potrzeby podczas danej realizacji.

Zastosowanie pianobetonu w XXI wieku to już nie tyle alternatywna możliwość, ale często jedyna brana pod uwagę. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom technologicznym i wiedzy popartej 40-letnim doświadczeniem włoskiego partnera, za pośrednictwem firmy Dragler SILO-TEC polscy klienci mogą być pewni, że otrzymają to, co w tej technologii najlepsze – sprawdzone maszyny wytwórcze do pianobetonu, dodatki chemiczne według uzgodnionych i dobranych indywidualnie receptur, a także szkolenia i pomoc w praktycznym wdrożeniu technologii.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dragler.pl

54-029 Wrocław, ul. Złotnicka 10/12 , woj. dolnośląskie
tel. +48 71 794 78 17,


Liczba odwiedzin: 801 | Data publikacji: 2020-06-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Innowacyjne systemy uszczelnień przepustów kablowych i rurowych...
05.06.2018 | Wykańczanie wnętrz
Niedogodności, kurz, brud, chaos, a także nieplanowane...
Pędzle, wałki, kuwety, rozpuszczalniki – liczne akcesoria,...
Czy prace remontowe muszą być trudne, szczególnie...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...
Firma Weranto oferuje profesjonalne usługi układania kostki...
02.11.2020 | Meble
Meble włoskie do salonu cieszą się od...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
Eko kratka geoSYSTEM to wytrzymały i atrakcyjny...
Pytanie o to, jaki alarm bezprzewodowy do...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
14.07.2020 | Energia ekologiczna
Znaczny przyrost firm działających w branży fotowoltaiki...
27.05.2020 | Energia ekologiczna
Od jakiegoś czasu branża fotowoltaiczna przeżywa nieustanny...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
18.03.2020 | Deweloperzy
Fotowoltaika na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych...
07.02.2020 | Meble
Wysoki poziom wytrzymałości w połączeniu z surowym...
26.11.2019 | Wykańczanie wnętrz
Wymagania użytkowników wobec posadzek przemysłowych nieustannie rosną....
26.11.2019 | Techniki zamocowań
Remont zawsze stanowi pewne wyzwanie, nawet ten...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: Dragler Consult, doradztwo Dragler Consult, Dragler, Consult, Dragler Silo Tec, planowanie, doradztwom, dostawa, urządzenia, maszyny, maszyny do produkcji, mieszanki suche, urządzenia do mieszanki suchej, urządzenia do produkcji mieszanki suchej, logistyka, produkty sypkie, pakowanie, transport, pianobeton, pianobeton opinie,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy