Zastosowanie pianobetonu

Choć w naszym kraju zastosowanie pianobetonu nie jest najbardziej oczywistym rozwiązaniem, to jednak wyraźnie widać, że jego popularność rośnie. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, wszak dobry produkt obroni się sam. A doskonałe opinie o pianobetonie na rynku budowlanym sprawiają, że coraz częściej wybierany jest on przez inwestorów, którzy sprostać muszą nie tylko szczególnie trudnym wyzwaniom, jak np. wypełnianie pustek podposadzkowych/ podjezdniowych, kanałów, wyrobisk czy stabilizacja gruntu. Coraz częściej pianobeton znajduje zastosowanie tam, gdzie wykorzystanie tradycyjnych materiałów mogłoby okazać się zawodne lub zbyt kosztowne, np. podbudowy pod posadzki w halach magazynowych i produkcyjnych, na parkingach, pasach startowych, drogach. Sprawdza się także w obiektach komercyjnych i budownictwie mieszkaniowym, gdzie z bloczków z pianobetonu 3C ISOLTECH można wznosić ciepłe ściany nośne lub ściany działowe, bez użycia zaprawy i z pominięciem konieczności budowania filarów nośnych.

Skąd te wyjątkowe właściwości pianobetonu? Otóż zawdzięcza je on w równej mierze składnikom (jest to piana zmieszana z wodą, cementem i/ lub piaskiem w określonych proporcjach), jak i technologii wytwarzania. Ten płynny, lekki beton zawiera cząsteczki powietrza, które są równomiernie rozprowadzane w mieszance jako piana wytwarzana przez środek pieniący. Dzięki temu jest bardzo lekki i doskonale izoluje termicznie i akustycznie.

fot. Dragler Consult

Naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, którzy stawiają na pianobeton, wychodzi firma Dragler SILO-TEC. Korzystając z wieloletniego doświadczenia swojego włoskiego partnera – firmy Isoltech s.r.l., Dragler dostarcza na polski rynek maszyny i dodatki chemiczne do produkcji pianobetonu. Ponadto opracowuje indywidualne receptury z uwzględnieniem konkretnego zastosowania pianobetonu w danej realizacji i zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne na każdym etapie prac z wykorzystaniem tego materiału.

Maszyny do produkcji pianobetonu

Swoim polskim klientom Dragler SILO-TEC oferuje różnego rodzaju maszyny do produkcji pianobetonu. Znajdują się tu zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne, z ręcznym lub automatycznym podawaniem. Umożliwiają one wytwarzanie materiału o różnym zastosowaniu i gęstościach.

Wśród stacjonarnych systemów do produkcji pianobetonu, dobrą opinią cieszą się m.in. urządzenia IBP 2008. Wydajność rzędu 10-12 m³/h oraz bogate wyposażenie pozwala na efektywną produkcję pianobetonu o niskiej gęstości, bez piasku. Z kolei do klientów, którzy poszukują stacjonarnej maszyny do wytwarzania mieszanki z piaskiem, kierowany jest model IBS 2008. Jest to średniej wielkości system z ręcznym (opcjonalnie z automatycznym) podawaniem, pozwalający uzyskać pianobeton o średniej gęstości. Szczególnie sprawdza się on do produkcji bloków, a jego wydajność kształtuje się w przedziale 7-10 m³/h.

fot. Dragler Consult

Dragler SILO-TEC oferuje także sprawdzone przez wielu klientów mobilne maszyny do produkcji pianobetonu w wersji tzw. pump truck, gdzie instalacja umieszczana jest na samochodzie ciężarowym. Popularnym rozwiązaniem jest np. model Mignon 20cp/2008 o wszechstronnym zastosowaniu, który za pomocą specjalnych pomp umożliwia aplikację materiału w pionie lub poziomie.

Środki pianotwórcze

Bazując na wieloletnim doświadczeniu firmy Isoltech, Dragler SILO-TEC oferuje trzy rodzaje środków pianotwórczych, które dobiera się w zależności od zastosowania pianobetonu. Wszystkie są łatwe w użyciu i gwarantują wysoką stabilność strukturalną oraz doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Isocem S/L to środek pieniący przeznaczony do fundamentów i podłóg termoizolacyjnych; Isocem S/B powstał głównie z myślą o nieautoklawizowanych blokach budowlanych, z których można wznosić ciepłe ściany, redukując jednocześnie nakłady ponoszone na transport i oszczędzając czas; z kolei środek pieniący Isocem S/X opracowano na potrzeby konstrukcji prefabrykowanych.

Oprócz środków spieniających, Dragler SILO-TEC oferuje ponadto plastyfikatory, akceleratory wiązania, włókna i wypełniacze. Wszystkie dodatki, które produkowane są na bazie surowców naturalnych, nie powodują zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, a ponadto – nie zanieczyszczają środowiska i są biodegradowalne.

fot. Dragler Consult

Wsparcie klienta na każdym etapie to podstawa

Dzięki współpracy z Dragler SILO-TEC polscy klienci zyskują nie tylko dostęp do renomowanych maszyn i dodatków chemicznych wiodącego producenta, który cieszy się opinią pioniera w zakresie technologii pianobetonu. Razem z produktami klienci, którzy wykorzystują pianobeton, otrzymują też dostęp do ogromnej wiedzy i doświadczenia zatrudnionych w Dragler SILO-TEC ekspertów. Firma wykonuje na przykład analizę chemiczną surowców klienta i na ich potrzeby opracowuje indywidualne receptury, które uwzględniają zarówno planowane obszary zastosowania pianobetonu, jak i charakterystykę surowców.

W standardzie każdy klient otrzymuje również kompleksowe wsparcie przed- i posprzedażowe oraz fachową pomoc w zakresie uruchomienia i pracy z technologią, która uwzględnia konkretne potrzeby podczas danej realizacji.

Zastosowanie pianobetonu w XXI wieku to już nie tyle alternatywna możliwość, ale często jedyna brana pod uwagę. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom technologicznym i wiedzy popartej 40-letnim doświadczeniem włoskiego partnera, za pośrednictwem firmy Dragler SILO-TEC polscy klienci mogą być pewni, że otrzymają to, co w tej technologii najlepsze – sprawdzone maszyny wytwórcze do pianobetonu, dodatki chemiczne według uzgodnionych i dobranych indywidualnie receptur, a także szkolenia i pomoc w praktycznym wdrożeniu technologii.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dragler.pl

54-029 Wrocław, ul. Złotnicka 10/12 , woj. dolnośląskie
tel. +48 71 794 78 17,