Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistami

Kompleksowe wykończenia wnętrz

Niedogodności, kurz, brud, chaos, a także nieplanowane wydatki i przekroczenie budżetu… właśnie takie skojarzenia u większości z nas wywołują słowa „remont” i „wykańczanie wnętrz”. Przyczyn takiego stanu rzeczy nie trzeba szukać daleko, bo wielu z nas ma złe doświadczenia związane z usługami remontowymi i wykończeniowymi oraz niesolidnymi wykonawcami. Nie brakuje też jednak osób, dla których przejście przez remont czy wykończenie wnętrz okazało się bezbolesne. Takie osoby znajdziemy wśród klientów firmy Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, działającej na terenie Trójmiasta. Szybko, fachowo, solidnie to słowa, które w tej firmie są czymś więcej niż tylko deklaracją.

Na polskim rynku nie brakuje firm, które swoje usługi remontowe i wykończeniowe reklamują jako „profesjonalne”. Wiadomo jednak, że słowo „profesjonalizm” może być różnie rozumiane, a składa się na nie wiele elementów: kompleksowość, jakość, cena, czas, dokładność. Zanim zdecydujemy, komu zaufać i powierzyć zadanie, aby ze starego i nadgryzionego zębem czasu wnętrza wyczarować wnętrze stylowe lub komu powierzymy mieszkanie w stanie deweloperskim, warto zrobić małe badanie rynku i przejrzeć opinie w internecie. Trzeba też pamiętać o jednym. Dziś, w XXI wieku, nie opłaca się robić remontu samemu ani zlecać tego zadania zapracowanemu sąsiadowi. I to nie tylko dlatego, że nie dysponuje on specjalistycznymi maszynami czy doświadczeniem. Również dlatego, że wbrew pozorom – taki remont może nas sporo kosztować.

 

Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistami Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistamiFot. Szymański

 

Wykończenia wnętrz mieszkań – nowoczesne rozwiązania bez gaf
Ważnym aspektem związanym z kompleksowym wykończeniem wnętrz przez specjalistów jest też profesjonalizm, gwarantowany nie tylko przez doświadczenie fachowców, którym powierzamy to zadanie, ale również dzięki sprzętowi, w jaki są wyposażeni. 
– Choć czasem usługi „złotej rączki” mogą wydawać się tanie, to warto pamiętać, że oszczędności mogą się okazać pozorne. Nowoczesne wnętrza mieszkań i domów muszą być dopracowane w każdym calu, a osoba, która oferuje usługi remontowe i wykończeniowe „po godzinach” często nie ma czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły – mówi Marian Szymański, właściciel firmy Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański.
Na efekty nie trzeba długo czekać. Nieszczelne krany, spadające płytki, krzywo położone tapety. Każda poprawka to dodatkowy koszt, nie mówiąc o niepotrzebnych nerwach, gdy wynajęty przez nas niby-fachowiec znika po wykonaniu pracy wraz z gotówką, a reklamacja jest niemożliwa.

 

Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistami Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistamiarch. Joanna Gostkowska-Białek / fot. pro-foto.media

 

Nowoczesne wnętrza domów w zasięgu ręki
Zmieniające się trendy sprawiają, że dość często próbujemy w naszych domach coś zmieniać lub przestawiać. Jest to jednak nie tylko próba nadążenia za modą, ale także chęć dopasowania domówi i mieszkań do realiów życia. Często po prostu wnętrza – nawet te, w których niedawno odbył się remont lub dopiero co zostały wykończone – okazują się mało funkcjonalne czy niepraktyczne. Pewne rzeczy trudno przewidzieć wcześniej i jest to jeden z argumentów, dla których warto w tej kwestii zaufać specjalistom. Profesjonalna firma, która oferuje kompleksowe wykończenia wnętrz nie tylko nada kształt naszym wyobrażeniom, ale i podpowie, jak będzie lepiej, praktyczniej, wygodniej. 
– Nasza firma współpracuje z doświadczonymi architektami wnętrz, którzy – nie narzucając swojej wizji klientom – pomagają zaaranżować wnętrze mieszkania nowoczesnego, klasycznego, rustykalnego, minimalistycznego czy skandynawskiego – mówi Marian Szymański.

 

Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistamiFot. Szymański

 

Udział architekta w wykończeniu wnętrza jest też trudny do przecenienia również dlatego, że dzięki dokładnym rysunkom wykonawczym, firma świadcząca usługi remontowe i wykończeniowe ma ułatwioną pracę, kierując się precyzyjnymi wytycznymi. To pozwala wyeliminować ewentualne straty materiału i jeszcze lepiej domknąć budżet, co w przypadku samodzielnego planowania remontu mieszkania jest niemożliwe.

 

Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistamiarch. Joanna Gostkowska-Białek / fot. pro-foto.media

 

Planuj remont mieszkania z głową!
Słysząc o profesjonalnej firmie świadczącej kompleksowe wykończenia wnętrz i usługi remontowe, często wyobrażamy sobie ogromne koszta, jakie trzeba będzie ponieść, aby przemienić stare wnętrze w mieszkanie nowoczesne. A przecież dzięki profesjonalistom zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze, bo nie będziemy musieli płacić nowej ekipie za naprawianie błędów poprzedników. Ponadto firma remontowa dobrze znana i od wielu lat działająca na rynku, jak Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, dzięki kontaktom z lokalnymi hurtowniami i sklepami budowlanymi może dostarczyć wysokiej jakości materiały po znacznie niższych cenach, a do każdego zakupu otrzymamy fakturę.

 

Planowanie remontu mieszkania z profesjonalistamiFot. Szymański

 

Firma Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański jest znana na rynku od ponad 20 lat, pomagając osobom z Trójmiasta w planowaniu remontów mieszkań i domówi oraz oferując kompleksowe wykończenia wnętrz. Profesjonalna ekipa wykona wszystkie niezbędne prace wykończeniowe: postawi ściany działowe, ułoży instalację wodną, kanalizacyjną oraz elektryczną, wykona tynkowanie ścian wewnętrznych i sufitów, położy parkiety, pomaluje ściany. Zakres oferowanych usług obejmuje ponadto równanie ścian, układanie paneli ściennych, wykonywanie sufitów podwieszanych, tapetowanie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.szymanski-wnetrza.pl


Liczba odwiedzin: 72 | Data publikacji: 2018-06-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


31.07.2017 | Wykańczanie wnętrz

Skandynawska prostota, rustykalna przytulność, nowoczesna surowość… niezależnie od tego, jaka stylistyka jest nam bliska, finalny efekt przeprowadzanego na własną rękę remontu i wykończenia może być opłakany, podobnie jak zlecenie go nierzetelnej firmie. Warto uczyć się na cudzych błędach i od razu powierzyć wykonanie prac sprawdzonej ekipie. A takim właśnie przedsiębiorstwem jest firma Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, która świadczy usługi remontowo-wykończeniowe w Trójmieście.

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

Internet to dziś prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które samodzielnie przeprowadzają naprawy i remonty. Z drugiej strony – często padamy ofiarą skutecznego marketingu, gdy wyrób zachwalany przez producenta okazuje się mało skuteczny. Jak nie pogubić się w gąszczu materiałów budowlanych i nie kupić produktu, którego jakość pozostawia wiele do życzenia? Dobrym odniesieniem może być dla nas przemysł. To właśnie tutaj stosuje się środki najskuteczniejsze, które niemal każdego dnia poddawane są ogniowym próbom pod względem skuteczności, trwałości, wytrzymałości. Dlaczego więc nie przenieść ich do prywatnych domów?

Rozwój technologii ma na celu poprawę jakości naszego życia, a producenci prześcigają się w obmyślaniu super trwałych i łatwych w użyciu materiałów budowlanych. W tym pędzie często zapominamy o jednym. Farby czy tynki, które powstają w laboratoriach, zawierają dużo chemii, która nie zawsze ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. A przecież już nasi przodkowie używali środków naturalnych, na przykład wapna, które cenione było nie tylko za skuteczność, ale także za ekologiczność. Dziś, gdy nasza planeta jest coraz bardziej skażona, tradycyjne materiały budowlane coraz częściej wracają do łask. Ich przykładem są np. wapienne tynki dekoracyjne, farby wapienne do wnętrz, a także rozwiązanie, które w niezwykły sposób łączy zalety tradycyjnych materiałów z nowoczesnością, czyli fotokatalityczne farb

Naprawy i remonty są codziennością w naszym życiu. Coraz więcej osób, zamiast kupować sprzęt budowlany za duże pieniądze, udaje się do wypożyczalni. Tam mogą otrzymać specjalistyczny sprzęt wysokiej jakości, którego akurat potrzebują. Kwestia dotyczy nie tylko klientów indywidualnych, ale również firm i przedsiębiorstw. Dlaczego warto wynajmować sprzęt budowlany?

14.06.2016 | Domy drewniane

Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów i dachów, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Rynek budowlany w Polsce, początkowo nieufny wobec tej bardzo popularnej w Europie Zachodniej, USA i Kanadzie technologii, z roku na rok coraz chętniej wybiera właśnie prefabrykację. Szybkość realizacji, energooszczędność, niskie koszty budowy to tylko niektóre z zalet budownictwa szkieletowego.

18.02.2016 | Stalowe kontrukcje

Duże przedsiębiorstwa przemysłowe nie mogą sobie pozwolić na żadne przestoje w pracy. W momencie, w którym pojawia się konieczność remontu urządzeń czy instalacji przemysłowych ważne jest, aby prace te zlecić wykonawcy, który przeprowadzi je nie tylko rzetelnie i terminowo, ale także zastosuje dogodną organizację robót, uwzględniającą potrzebę ciągłości utrzymania ruchu. Takie usługi świadczy firma Metalarte z siedzibą w Gilowicach.

08.04.2014 | Wykańczanie wnętrz

Posiadanie własnego domu lub mieszkania budzi poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Właściciel chce aby jego nieruchomości zawsze była przytulnym miejscem, które gwarantuje nie tylko ciepło domowego ogniska, ale również posiada walory estetyczne zgodne z jego gustem. Jednak każdy, kto posiada własny dom lub mieszkanie na początku musi je wykończyć a w kolejnych latach będzie skazany na jego gruntowny remont lub odświeżenie.

Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł Jodaniewski, działająca od 2005 roku, to biuro projektowe specjalizujące się w projektach infrastruktury komunikacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem budowy, przebudowy dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich (przepust, mały most) na obszarach miejskich i pozamiejskich. Firma specjalizuje się w wykonywaniu projektów budowlanych pod indywidualne zamówienia. O ofercie firmy, sukcesach i drodze rozwoju mówi jej właściciel, Paweł Jodaniewski.

01.10.2013 | Natryski pianki

Źle zaizolowana „koperta budynku”, czyli zewnętrzna część każdego domu przyczynia się aż do 40 proc. strat energii. Spowodowane jest to niekontrolowanym ruchem powietrza, ciepła i wilgoci, które ją przenikają. Wynika z tego, że wyznacznikiem komfortu i wydajności domu nie są jedynie wartości oporów cieplnych izolacji. Prawdziwy komfort oraz wydajność mierzone są możliwościami domu związanymi z regulacją ruchów powietrza, wilgocią, jakością powietrza, dźwiękiem oraz wydajnością energetyczną.

03.10.2016 | Wykańczanie wnętrz

Profesjonalizm, rzetelność, solidność – te cechy powinny określać każdą ekipę remontową. Jeśli dodamy do tego kompleksowość usług otrzymujemy firmę idealną. Niestety na rynku istnieje wielu „fachowców”, którzy nie odznaczają się profesjonalizmem, a ich praca pozostawia wiele do życzenia. Dlatego, aby remont był przeprowadzony rzetelnie i sprawnie, należy go zlecić profesjonalnej firmie.

Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w pobliżu swoich domów. Hodowano rośliny lecznicze dla zachowania zdrowia, rośliny użytkowe, owoce i warzywa dla przetrwania oraz rośliny ozdobne dla przyjemności i doznań estetycznych. Świadomie kształtowana przestrzeń ogrodowa wyraża w różnych epokach potrzebę otaczania się pięknem, dążenia do ładu i harmonii. Na przestrzeni wieków kanon piękna ulegał zmianom, a wraz z nim kształt przestrzenny ogrodów, jednak nigdy nie wyszły one z użytku i mody! W ogrodach fascynuje nas nie tylko przyroda, ale też pomysłowość ich twórców, którzy na określonej przestrzeni kreują „niecodzienną rzeczywistość”.

Co sprawia, że niektóre wnętrza zapierają dech finezją i pieczołowitością, z jaką je zaaranżowano? Gdzie przebiega granica pomiędzy rozmachem, odwagą i przepychem aranżacji a elegancją, dobrym smakiem, wysublimowaniem? Jak wyeksponować chłód minimalizmu i połączyć go z dodatkami tak, by stały się one mocnymi, aranżacyjnymi detalami? Z drugiej strony – jak zamknąć w ryzach szaleństwo barw i wyposażenia, aby całość nie raziła nadmiarem i przeładowaniem? Na szczęście na te pytania nie musimy odpowiadać sami, o ile wykonanie aranżacji powierzymy doświadczonym projektantom.

21.05.2015 | Wykańczanie wnętrz

„ W zdrowym domu – zdrowy duch” – tak dziś powinno brzmieć stare, ale wciąż aktualne przysłowie. Dom to inwestycja na lata. Warto więc zrobić wszystko, żeby czuć się w nim nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Jak i czym wykończyć dom, żeby było naturalnie, ekologicznie i w zgodzie z naturą?

13.04.2015 | Wykańczanie wnętrz

Choć każdy człowiek lubi mieszkać wygodnie i w przestrzeni ciekawie zaaranżowanej, to nierzadko przed remontem powstrzymuje nas obawa przed niesolidnymi fachowcami. Z podobnym problemem borykają się też właściciele nowych nieruchomości, których wykończenie często jest związane z mnóstwem niedogodności. Aby ich uniknąć najlepiej zlecić wykończenie lub remont jednej firmie, która zajmie się wszystkim kompleksowo. W efekcie nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również czas.

15.11.2016 | Wykańczanie wnętrz

Wiele osób przeprowadzających remont lub wykańczających mieszkanie decyduje się na zatrudnienie projektanta wnętrz. Inwestują oni w tę usługę, ponieważ dostrzegają zalety i komfort współpracy ze specjalistą. Jednak wielu inwestorom nadal wydaje się, że architekt jest zbyt drogą usługą i możemy z niej zrezygnować, samodzielnie aranżując wnętrze domu.

28.09.2015 | Sztukateria

Krzywe ściany, trudność z zamaskowaniem kabli i przewodów, nieestetyczne łączenia między kolorową ścianą a sufitem… Chyba każdy, kto choć raz zajął się wykańczaniem wnętrza, zetknął się z tymi problemami. Na szczęście potrzeba jest matką wynalazku. Wiedzą o tym projektanci z firmy Marbet Design, która oferuje sztukaterie z tworzywa sztucznego – proste i skuteczne rozwiązanie wyżej wymienionych problemów, które jednocześnie może stać się efektowną ozdobą wnętrza.

Żaden łudząco podobny do drewna panel podłogowy nigdy nie dorówna naturalnemu surowcowi. Dzieje się tak z jednego, prostego względu. Człowiek nie jest po prostu w stanie podrobić tego, co swoją ręką kreuje natura, dlatego nawet najlepszy panel – choć doskonale imitujący drewno – nigdy nie osiągnie jego unikalnych właściwości, o estetyce nie wspominając. Choćby z tego względu warto stawiać na naturalny surowiec. Parkiet – np. popularna ostatnio „jodełka” lub deska podłogowa warstwowa wracają więc dziś w nowej odsłonie, bo w porównaniu do tradycyjnych desek podłogowych czy parkietów są zdecydowanie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji.

11.01.2016 | Wykańczanie wnętrz

Wielu z nas słowo „remont” kojarzy się jednoznacznie: mnóstwo uciążliwości, konieczność patrzenia fachowcom na ręce, nieuniknione przesunięcia terminów, dodatkowe koszty, generowane na ogół przez niesolidną ekipę budowlaną. Jak tego uniknąć? Wystarczy zlecić wykonanie prac profesjonalnej firmie, z wieloletnim doświadczeniem na rynku i solidnymi rekomendacjami.

14.04.2014 | Systemy budowlane

Wykańczanie ścian materiałami gipsowo-kartonowymi wydaje się nie mieć minusów. Szybka i łatwa realizacja oraz trwałość wykończenia przekonują większość inwestorów do zastosowania płyt kartonowo-gipsowych klejonych do ścian lub montowanych na stelażach. Jednak problemem, z którym spotykają się zarówno inwestorzy jak i firmy budowlane jest wykańczanie narożników ścian, zabudowy rur, otworów okiennych i drzwiowych czy gzymsów. Na rynku pojawił się właśnie produkt, który ułatwia te czynności i jest alternatywą dla klasycznych narożników stalowych.

19.10.2016 | Wykańczanie wnętrz

Remont i aranżacja wnętrz to spore wyzwanie, zwłaszcza dla tych, którzy w tym zakresie nie mają wielkiego doświadczenia. Jakie są najczęściej popełniane błędy w aranżacji? Jakich pomyłek uniknąć, aby oczekiwania wobec mieszkania marzeń się spełniły, nie nadwyrężając nadmiernie domowego budżetu oraz nerwów właściciela nieruchomości? Podpowiedzi podsuwają specjaliści z firmy Perfect Construction.

19.07.2018 | Ogrzewanie

Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu, trzeba dokładnie rozważyć, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze i zapewni komfort cieplny w budynku oraz ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej. Jakie urządzenie wybrać do dużego domu? Jaka pompa ciepła do mieszkania w bloku będzie najlepsza? Z pomocą przychodzi marka DIMPLEX, która od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości nowoczesne pompy ciepła.

Remont domu to duże wyzwanie, które wymaga od wykonawcy zaangażowania i znajomości sztuki budowlanej. Nie znaczy to jednak, że nie możemy sami wykonać wielu prac remontowych. Wręcz przeciwnie, możemy z powodzeniem samodzielnie przeprowadzić całą renowację mieszkania. Ważne jest, abyśmy wyposażyli się w odpowiednie narzędzia, które pomogą nam właściwie wykonać wszystkie niezbędne prace.

19.07.2018 | Grzejniki

Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar, trudności z utrzymaniem w czystości i estetyka pozostawiająca wiele do życzenia… Te cechy grzejników żeliwnych, masowo instalowanych w naszych domach w latach PRL-u sprawiają, że dziś odchodzą one do przeszłości. W ich miejscu pojawiają się rozwiązania, w których producenci umiejętnie i z fantazją łączą nowoczesną, zaawansowaną technologię z ciekawym designem. Przykładem mogą być stalowe grzejniki modernizacyjne typ K22 firmy Invena, które są świetną alternatywą dla grzejników żeliwnych. Dzięki temu, że mają wysokość 550 mm , można nimi zastąpić grzejniki żeliwne bez konieczności ingerencji w dotychczasową instalację.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: remonty, planowanie remontów, wykańczanie wnętrz, kompleksowe wykańczanie wnętrz, remont mieszkania, wykończenia wnętrz mieszkań, nowoczesne wnętrza, szymanski wnetrza