Kompleksowe remonty mieszkań – Katowice, Chorzów, Zabrze, Bytom

Remont – to słowo elektryzuje niejednego z nas, i to z wielu względów. Przede wszystkim cieszymy się, że coś, co zdążyło nam się już opatrzyć, zostanie zmienione. Nic więc dziwnego, że najmilszą częścią związaną z remontem mieszkania jest… planowanie, połączone z przerzucaniem stron kolorowych magazynów wnętrzarskich i przeglądaniem blogów internetowych poświęconych aranżacjom. Gorzej jest z realizacją. Pierwsze skojarzenia: brud, pył, niedogodności, czasochłonne zabezpieczanie sprzętów i mebli przed uszkodzeniem.

Wielu osobom sen z powiek spędza też ekipa remontowa. To jeden z tematów, wokół którego urosły legendy. Nieterminowość, nierzetelność, brak profesjonalizmu, ukryte koszty, a dziś, w drugiej dekadzie XX wieku – także trudność ze znalezieniem budowlańców. Ile w tym prawdy? Otóż nie sposób oprzeć się wrażeniu, że te złe doświadczenia mają swoje źródło…w niewłaściwie podjętych decyzjach inwestorów. Często zamiast zatrudnić fachowców, decydujemy się na „złotą rączkę” (znajomego znajomych, sąsiada…), który dorabia sobie po godzinach, wykańczając czy remontując mieszkania. A przecież angażując kogoś takiego skazujemy siebie samych na dłuższy czas trwania remontu (skoro ktoś pracuje dorywczo, a nie w pełnym wymiarze godzin), a także na wyższą cenę, choć wydawać by się mogło, że usługi „złotej rączki” są tańsze. To również pozory, bo nawet jeśli cena robocizny wydaje się niższa, to warto pamiętać o dodatkowych ukrytych kosztach, jak konieczność samodzielnego dowożenia materiałów budowlanych, a także brak upustów w sklepach i hurtowniach, które ma wiele profesjonalnych firm. Poza tym często okazuje się, że „złota rączka” wcale nie jest złota, a zaledwie pozłacana, i pewne prace albo naszego pomocnika przerastają, albo zwyczajnie – nie ma on uprawnień np. do wymiany instalacji. Te argumenty powinny przekonać każdego z nas, aby wykończenie czy remont mieszkania/domu powierzyć fachowcom – firmom, które wykonają prace kompleksowo, terminowo, nie angażując zbyt często nas samych.

Taką firmą jest FRB Spectral, działająca na terenie miast aglomeracji śląsko- zagłębiowskiej, która zajmuje się remontami mieszkań w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Sosnowcu, Czeladzi, Gliwicach, Tarnowskich Górach.

 

fot. Spectral

Kompleksowo, z jednej ręki = taniej!

FRB Spectral jest w stanie wykonać każdą pracę związaną z wykończeniem czy remontem mieszkania. Cennik dla Katowic, Zabrza, Bytomia i innych miast z tego regionu jest zaledwie punktem wyjścia, bo podejmując współpracę z fachowcami, możemy liczyć na spore upusty na materiały budowlane. Dzięki temu, że firma zdejmuje z naszych barków konieczność ich dowozu, oszczędzamy też sporo czasu, a jak wiadomo – czas to pieniądz.

– Zakres naszych usług to m.in. układanie instalacji wodno-kanalizacyjnej czy elektrycznej, wymiana/montaż stolarki okienno-drzwiowej, zabudowy karton-gips, wyburzanie ścian, tynkowanie. Oferujemy też profesjonalne usługi w zakresie kafelkowania, wykonywania gładzi, malowania i tapetowania – mówi Tomasz Baryła z firmy FRB Spectral. – Naszym atutem jest bardzo duże doświadczenie zatrudnionych pracowników, którzy mają na swoich kontach wiele lat pracy w branży budowlano remontowej – dodaje.

Jako niewielka firma, FRB Spectral świadczy swoje usługi w ścisłej współpracy z klientem, doradzając mu na każdym etapie remontu mieszkania. Pracownicy firmy sami zajmują się też zakupem materiałów budowlanych.

– Ma to na względzie nie tylko wygodę naszych klientów, którzy nie muszą tracić czasu w marketach budowlanych, ale także naszą znajomość materiałów, przez co łatwiej nam wybrać najlepsze w danym wypadku rozwiązanie. Ponadto współpracujemy z wieloma dostawcami od długiego czasu, przez co mamy zarówno sprawdzone materiały, jak i niższe ceny – podkreśla Tomasz Baryła.

 

fot. Spectral

Doświadczenie to podstawa

Najlepszą formą reklamy dla firm remontowo-budowlanych są bez wątpienia wykonane realizacje i opinie klientów. Firma FRB Spectral ma na swoim koncie szereg prac, wśród nich również zlecenia trudne, wymagające dużych umiejętności, doświadczenia oraz elastyczności.
– Jednym z ciekawszych przedsięwzięć był remont kapitalny poddasza o stosunkowo małej powierzchni. Na początku musieliśmy zdemontować praktycznie wszystko: okna, drzwi, skuć tynki, rozebrać ściany oraz sufity. Dzięki rozebraniu sufitu mogliśmy podwyższyć pomieszczenie aż do konstrukcji dachu, gdyż wcześniejsza wysokość pomieszczeń nie spełniała norm. Wcześniej był tam sufit zamontowany na belkach. Belki też częściowo usunęliśmy, oczywiście po uzyskaniu zgody konstruktora – mówi Tomasz Baryła.

Wykonując remont mieszkania na poddaszu, firma FRB Spectral od podstaw wykonała też izolację termiczną oraz wodną dachu i ściany kolankowej. Dodatkowo ściany graniczące z mieszkaniem od strony strychów wspólnych zostały docieplone styropianem. Ze względów bezpieczeństwa w mieszkaniu zastosowano grzejniki akumulacyjne. Wyzwaniem było rozwiązanie montażu ścian do sufitu w taki sposób, aby nie pracowały one razem i nie pękały. Pracownicy firmy rozebrali ponadto podłogę, a następnie wymienili i wypoziomowali. Zostały też wydzielone pomieszczenia – łazienka, pokój z kuchnią, mały przedpokój z szafą oraz sypialnia z zabudowaną szafą. – Ze względu na układ pomieszczeń i strychów oraz umieszczenie instalacji, musieliśmy instalacje wodno-kanalizacyjną wykonać na strychu obok. Niełatwym zadaniem było odprowadzenie wody z kuchni, gdzie zastosowaliśmy pompę – mówi Tomasz Baryła.

Inwestorowi zależało, aby pozostawić istniejące drzwi wejściowe. Pracownicy firmy FRB Spectral musieli je w związku z tym odrestaurować oraz uzupełnić istniejące opaski. Na całości zostały położone panele, a drzwi pomalowano. Dzięki wszystkim tym zabiegom na stosunkowo małej powierzchni powstało nietuzinkowe, stylowe mieszkanie.

FRB Spectral podejmuje się też remontów kapitalnych mieszkań w bloku. Jedną z takich realizacji jest remont mieszkania w Świętochłowicach, gdzie oprócz łazienki, która została pomalowana farbą V33, do remontu było wszystko. W pierwszej kolejności zostały skute wszystkie posadzki, wyrwane stare futryny, skute tynki. – Musieliśmy wykonać całkowicie nowe posadzki, co przy tak krzywych stropach skutkowało wylaniem prawie 5 ton wylewki – mówi Tomasz Baryła.

Następnie została wykonana nowa instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna w kuchni. Po wykonaniu instalacji całość ścian została wyklejona płytami kartonowo-gipsowymi i powstały sufity podwieszone, przez co udało się uzyskać idealnie równe ściany, podłogi oraz sufity. Na całości znów zostały położone panele oraz wszystko zostało pomalowane. Dzięki ciekawym pomysłom na rozwiązanie kwestii oświetlenia oraz wklejonej we wnęki półek imitacji cegły pomalowanej na biało, powstało bardzo oryginalne mieszkanie, w którym estetyka nie wymusiła ustępstw na rzecz funkcjonalności.

 

fot. Spectral

Wykwalifikowana kadra, kompleksowość, umiejętność słuchania klientów – właśnie tego oczekujemy od firmy wykonującej remonty mieszkań i domów. A o tym, że sprawnie przeprowadzony remont oznacza skrócenie czasu i nakładów, co ostatecznie przekłada się na finalną cenę inwestycji, nikogo przekonywać nie trzeba. Firma remontowo-budowlana Spectral, która wykonuje remonty mieszkań w województwie śląskim i okolicach, właśnie na takich podstawach buduje swoją pozycję. Klienci trafiający pod jej skrzydła z polecenia to najlepsze potwierdzenie, że nacisk na jakość się opłaca.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.spectral-budownictwo.pl

41-946 Piekary Śląskie, W. Roździeńskiego 2 A, woj. śląskie