Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
19.06.2018 | Domy prefabrykowane

Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce coraz większą popularnością wśród inwestorów. Nad innymi technologiami przeważają zalety takie jak, zamknięty kosztorys, szybkie tempo wykonywania prac budowlanych i użycie nowoczesnych naturalnych materiałów do budowy.

26.05.2017 | Domy prefabrykowane

Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina) o świetnych właściwościach termicznych, który zawojował rynki skandynawskie już niemal pół wieku temu. Teraz przyszedł czas na Polskę, gdzie technologia ciepłych domów z prefabrykatów keramzytowych sukcesywnie staje się coraz bardziej popularna, a także coraz tańsza. W naszym kraju domy z keramzytu buduje firma Expobud z Torunia, właściciel marki domy-expobud.pl, która w 2012 roku została oficjalnym partnerem duńskiego koncernu PRAEFA produkującego takie ściany.

24.05.2016 | Domy prefabrykowane

Drewno jest znanym od zarania dziejów materiałem konstrukcyjnym i budowlanym. Do dnia dzisiejszego nie ma sobie równych jeśli chodzi o wszechstronność wykorzystania: można z niego zrobić więźbę dachową, szkielet domu, a nawet zbudować kompletny budynek. Ponieważ drewno łatwo daje się kształtować, jest doskonałym materiałem do budowy nawet najbardziej nietypowych konstrukcji. Wszystkie zalety drewna, wsparte nowoczesnymi technikami obróbki, wykorzystuje w swoich realizacjach firma FPHU Odnova.

28.04.2016 | Domy prefabrykowane

Drewniane domy prefabrykowane to rozwiązanie coraz bardziej popularne wśród rozsądnych i zorientowanych w temacie inwestorów. Jeśli taki dom jest dodatkowo energooszczędny, i wybudowano go w technologii STEICO, to staje się on domem idealnym: naturalnym, zdrowym i tanim w eksploatacji. Czyli domem marzeń.

27.04.2015 | Domy prefabrykowane

Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę zwolenników. Inwestorów przekonuje głównie fakt, że taka nieruchomość może powstać pięć razy szybciej niż dom budowany w sposób tradycyjny. Szybkie tempo prac szczególnie widoczne jest w przypadku domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej. Te jednak często niesłusznie porównywane są do tzw. „kanadyjczyków” – domów o konstrukcji szkieletowej, które w Polsce mają wyjątkowo złą sławę.