Schody zabiegowe prefabrykowane betonowe – dla kogo?

Beton to jeden z symboli nowoczesnej architektury. Świetnie łączy się ze szkłem, drewnem i metalem, co widać na przykładzie betonowych schodów zabiegowych. Stosowane są powszechnie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz obiektów. Komponują się szczególnie dobrze z przestrzeniami z ograniczonym miejscem na poprowadzenie ciągu schodów. Zajmują mało miejsca, a są niezwykle atrakcyjne wizualne dzięki swojej specyficznej budowie. Cenią je projektanci domów jednorodzinnych i budynków użyteczności publicznej oraz deweloperzy osiedli domów wielorodzinnych. Dlaczego? W korzystnej cenie i dzięki prefabrykacji otrzymują oni funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie technologiczne dla swoich inwestycji.

Budowa schodów zabiegowych z prefabrykatu

Charakterystykę prefabrykowanych schodów zabiegowych przedstawia Dariusz Urbaś z firmy Budmater, jednego z czołowych producentów i dostawców tego typu produktu:

– Bieg schodów zabiegowych odbywa się wzdłuż linii łuku. Stopnie o minimalnej szerokości 1 metra i odpowiedniej dla stabilności ciężkości, przy zmianie biegu i na zakrętach mają kształt trójkątów lub trapezów. Do każdego stopnia wykonujemy osobny szalunek. Mamy w ofercie prefabrykowane schody zabiegowe „U” kształtne, „C” kształtne i „L” kształtne, które mogą przechodzić przez więcej niż jedną kondygnację. Wykonujemy systemy proste lub składające się z kilku biegów o różnych kształtach. To rozwiązanie przekraczające już popularnością znane schody kręcone.

fot. BUDMATER 

Schody zabiegowe betonowe z prefabrykatów – zalety

Z prefabrykacji różnego typu korzystamy w mieszkalnictwie od lat. Technologię tę cenimy za liczne oszczędności, które generuje. A to w sytuacji galopującej inflacji i dużej konkurencyjności rynku budowlanego, ważne przewagi. W przypadku prefabrykowanych schodów zabiegowych Dariusz Urbaś z firmy Budmater wskazuje także na inne atuty:

• Powtarzalność produkcji – każdy stopień w naszych schodach ma identyczne wymiary.
• Eliminacja błędów wykonawczych – realizujemy uzgodnienia parametrów schodów, stropów, ścian i fundamentu na etapie projektowym.
• Wykonanie konstrukcji poza placem budowy – oszczędność czasu na prace budowlane.
• Brak konieczności poszukiwania dodatkowych fachowców do wykonania schodów na placu budowy – sposób na niższa cenę tego elementu inwestycji.
• Wysoka odporność przeciwpożarowa.
• Liczne warianty wykończenia schodów (drewnem, płytami, kamieniem, szkłem).

Poza tym każdorazowo wspieramy i doradzamy inwestorom oraz projektantom w doborze optymalnych rozwiązań na każdym etapie prac. Jesteśmy doświadczonym partnerem inwestycji, działamy od ponad 20 lat. O betonowych schodach zabiegowych wiemy niemal wszystko.

Zamówienie schodów zabiegowych z betonu – współpraca z inwestorem

Prefabrykowane schody zabiegowe to dla inwestora liczne korzyści. Aby maksymalnie usprawnić proces produkcji, warto pamiętać o kilku ważnych punktach. Jak wylicza Dariusz Urbaś:

• Zaczynamy od pozyskania dokumentacji projektowej – rzutów, przekrojów rysunków obiektu.
• Następnie ustalamy lokalizację inwestycji, liczbę kompletów do wyprodukowania i możliwości operowania dźwigu na placu budowy.
• W kolejnym kroku przygotowujemy wycenę i po wpłacie zaliczki rozpoczynamy prace projektowe. Uzgadniamy, jak przygotować fundament, jakie wyjścia należy poprowadzić, jak przygotować oparcie przy płycie stropowej dla betonowych schodów zabiegowych.
• Do prac konstrukcyjnych przystępujemy po opłaceniu zamówienia i potwierdzeniu wszystkich parametrów. Na tym etapie ustalamy dokładne terminy, wagę schodów (pod kątem rozmiaru dźwigu).
• Za montaż na fundamencie, przygotowanym zgodnie z naszymi wytycznymi, odpowiada inwestor.

Podsumowując proces produkcyjny, z doświadczeń naszej firmy możemy założyć, że prace projektowa to średnio około 2 tygodni. Czas wykonania zamówienia zajmuje zazwyczaj dodatkowe 4-6 tygodni. Wszystkie prace odbywają się na specjalistycznej hali produkcyjnej i są niezależne od warunków atmosferycznych. A czas montażu na placu budowy trwa średnio kilka godzin. Prosto, czysto i bez opóźnień!

fot. BUDMATER 

Schody zabiegowe betonowe – cena to kolejny atut

Cena schodów zabiegowych betonowych ustalana jest z inwestorem indywidualnie. Są to bowiem produkty wykonywane na zamówienie. Szacując koszty, warto pamiętać o kilku kwestiach, na które zwraca uwagę Dariusz Urbaś z firmy Budmater.

Co wpływa na cenę?

– Dla nas kluczową kwestią wyceny jest ilość zamawianych kompletów oraz powtarzalność typów i wymiarów prefabrykowanych schodów zabiegowych. Do wykonania każdego wariantu niezbędne jest opracowanie unikatowej rozmiarowo dla konkretnej inwestycji formy. Im większa powtarzalność wariantu z jednej formy, tym niższa cena zamówienia.

Widełki cenowe dla prefabrykowanych schodów zabiegowych
– Ze względu na powyższe aspekty sam zakres cenowy betonowych schodów zabiegowych realizowanych przez naszą firmę jest szeroki od 6 do 13 tys. zł. netto. W cenie ujmujemy projekt wykonawczy, stworzenie formy pod określone wymiary oraz dostawę kompletów na plac budowy. Dodatkowym kosztem dla inwestora, poza naszą wyceną, jest kwestia wynajęcia we własnym zakresie dźwigu, montującego schody w miejscu montażu schodów.

20 lat doświadczenia Budmater – postaw na sprawdzonego dostawcę

Jak zaznacza Dariusz Urbaś – prefabrykowane schody zabiegowe to część naszego szerokiego portfolio wyrobów z betonu. Realizujemy kontrakty dla inwestorów z całej Europy, w tym Polski, Szwecji, Danii czy Niemiec. Mamy zdolność, umiejętność i potencjał produkcyjny dla dużych zamówień, które już zrealizowaliśmy rzędu 80-146 sztuk schodów dla jednej inwestycji. Obsługujemy też mniejsze kontrakty na kilka kompletów schodów. Zawsze wybierzemy dla klienta najkorzystniejsze dla jego potrzeb rozwiązanie.

fot. BUDMATER 

Eksperci od betonu – co jeszcze znajdziemy w ofercie firmy?

Budmater to rodzinna firma, która specjalizuje się w produkcji komponentów prefabrykowanych z betonu dla sektora budowlanego w tym:
• stropów (Filigran, Teriva WPS, płyty żerańskie),
• balkonów prefabrykowanych,
• pustaków betonowych (szalunkowych, Alfa, stropowych, keramzytowych),
• ścian oporowych,
• płyt drogowych (Jomb, Jumbo, Mon, ażurowych).

Szczegółowa oferta producenta w zakresie produkcji betonowych schodów zabiegowych prefabrykowanych i innych usług dostępna jest na stronie www.budmater.pl.

45-123 Opole, ul. Budowlanych 44D, woj.
tel. 799 356 736,