Beton dekoracyjny na schody – wnętrze w stylu loftowym
Schody z betonu architektonicznego to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie w przypadku wnętrz w stylu industrialnym i loftowym. Otwarte przestrzenie z wysokimi sufitami i dużymi oknami tworzą świetne miejsce dla tego szlachetnego materiału. Ponadczasowa kolorystyka i lekko chropowata faktura betonu świetnie pasują do charakterystycznych dla industrializmu: bieli, szarości i brązu, cegły, surowego drewna, szkła oraz metalu. Schody mogą stanowić jedyny element z betonu architektonicznego, który pięknie dopełni charakter wnętrza lub w połączeniu z płytami betonowymi na ścianach marki LOFT MODERN DESIGN stworzy bardzo efektowną i spójną kompozycję, którą można dodatkowo zabarwić na dowolnie wybrany kolor.

 

loftmodern beton architektoniczny loftmodern beton architektonicznyfot. LOFT MODERN DESIGN

 

Schody z betonu dla wymagających
Betonowe schody są idealne dla miłośników minimalizmu i awangardowych aranżacji oraz osób, które na bieżąco śledzą najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz, chcąc przenieść je do własnych domów i mieszkań. Beton architektoniczny, który od kilku sezonów niezmiennie pojawia się w światowych trendach, wpisuje się w każdą estetykę i dowolną paletę barw, nadając pomieszczeniom wyjątkowy charakter. Dzięki jego właściwościom schody przestaną odgrywać tylko rolę użytkową, ale staną się ponadto ekskluzywną i designerską ozdobą domu.

 

loftmodern beton architektonicznyBetonowe schody połączone z betonowymi płytami ściennymi stworzą efektowną i designerską kompozycję / fot. LOFT MODERN DESIGN

 

Beton architektoniczny LMD to również dobre rozwiązanie dla domów piętrowych zamieszkiwanych przez wieloosobowe rodziny, których członkowie użytkują oba piętra i często korzystają ze schodów. Beton jest trwały, wytrzymały i bardzo mocny – odporny na uszkodzenia i uderzenia, a także całkowicie bezpieczny – chroni przed poślizgnięciem się i upadkiem, co jest niezwykle ważne dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Ponadto produkt marki LMD to dobre rozwiązanie w przypadku właścicieli czworonogów – schody z betonu nie porysują się od pazurów tak, jak np. drewno.

 

loftmodern beton architektonicznyBeton architektoniczny daje duże możliwości aranżacyjne. Można go zabarwić na dowolnie wybrany kolor / fot. LOFT MODERN DESIGN

 

Jak wykończyć schody betonem architektonicznym?
Schody można wykończyć betonem w dowolny sposób. Marka LMD oferuje:
– schody dywanowe – okładzina z betonu na stopień z podstopniem wykonywana jako jeden element,
– schody zabiegowe – płyty z betonu montowane są osobno na stopień i podstopień,
– same stopnie – podstopnie wykańczane są w dowolny sposób, np. malowane bądź fakturowane masami dekoracyjnymi.
Na życzenie klienta schody mogą być dodatkowo wyposażone w oświetlenie led, które pięknie podkreśli fakturę i kolor betonu.

 

loftmodern beton architektonicznyBeton LMD to świetny materiał na zabudowę kominka / fot. LOFT MODERN DESIGN

 

Schody w trakcie montażu są impregnowane specjalnym środkiem hydrofobowym, który zapobiega wchłanianiu wody i innych płynów w strukturę betonu, ułatwiając jego codzienną pielęgnację. Na życzenie klienta mogą one zostać pokryte również lakierem PU w macie, aby nie utraciły swojej faktury i unikalnego charakteru.

Schody betonowe przed domem – funkcjonalność i estetyka
Beton doskonale sprawdza się również na schody zewnętrzne. Dobrze komponuje się z dowolną elewacją budynku – zarówno z tynku, farby, jak i klinkieru. Materiał wymaga wtedy odpowiedniej impregnacji, która ma na celu utrzymać go w dobrej kondycji estetycznej. Zastosowanie preparatu impregnującego wzmacnia wytrzymałość betonu i zwiększa jego odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – m.in. deszcz, śnieg, wiatr, wilgoć, niskie oraz wysokie temperatury. Profesjonalne zadbanie o jego wygląd na początku pozwoli mu się dostojnie i szlachetnie zestarzeć. Doskonale wyglądają również betonowe ogrodzenia, np. w postaci bloczków modułowych LOFT MODERN DESIGN.

 

loftmodern beton architektonicznyBeton marki LMD sprawdza się również w łazience! Dzięki impregnatom jest odporny na wodę i wilgoć / fot. LOFT MODERN DESIGN

 

Ekskluzywny hotel, nowoczesne biuro – jakie schody wybrać?
Czy beton architektoniczny na schodach sprawdzi się w miejscach o intensywnym natężeniu ruchu, jak galerie handlowe, hotele czy biura? Jak najbardziej! Może być z powodzeniem stosowany w obiektach publicznych ze względu na wielokrotnie wspominaną już trwałość. To materiał odporny na nacisk, chodzenie i ścieranie oraz różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Z czasem nabierze on jeszcze bardziej szlachetnego charakteru. Ponadczasowy design idealnie pasuje do eleganckich restauracji i luksusowych hoteli, a w nowoczesnych biurach podkreśli estetykę miejsca, świadcząc o profesjonalizmie właścicieli i pracowników.

 

loftmodern beton architektonicznyBeton architektoniczny od kilku sezonów niezmiennie pojawia się w światowych trendach wnętrzarskich / fot. LOFT MODERN DESIGN

 

Warto podkreślić fakt, jak duże możliwości aranżacyjne daje beton architektoniczny. Pozwala on uzyskać dowolny kształt, dzięki czemu można wykończyć nim nawet bardzo stare schody. To idealne rozwiązanie dedykowane inwestorom, którzy dokonali zakupu starego budynku i zamierzają go wyremontować, zamieniając w nowoczesny obiekt i jednocześnie dochodową inwestycję. Dla przykładu: stara fabryka zamieniona w restaurację w stylu loftowym zyska wyjątkowe wnętrze, jeśli schody zostaną wykończone betonem architektonicznym.

 

loftmodern beton architektonicznyBetonowe schody dobrze komponują się z dowolną elewacją budynku / fot. LOFT MODERN DESIGN

 

Schody z betonu architektonicznego – propozycja dla deweloperów
Beton dekoracyjny LMD to także interesujący i przede wszystkim atrakcyjny finansowo produkt dla firm deweloperskich. Po pierwsze, ze względu na jego trwałość i wygląd. Jest to niejako sztuczny kamień, którego formę łatwo dostosować do wymaganego kształtu tak, aby uzyskać pożądany styl i wygląd wnętrza. Po drugie, schody betonowe są dość prostą w realizacji formą. Po zgłoszeniu zainteresowania, pracownik LMD dokonuje pomiarów i przygotowuje wstępną wycenę usługi. Po akceptacji projektu, firma przechodzi do realizacji – najpeirw w kwestii produkcji, a później montażu.

Marka LOFT MODERN DESIGN jest producentem schodów z betonu architektonicznego, a także okładzin i płytek ściennych, mebli oraz eleganckich donic, które zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów.

 

loftmodern beton architektoniczny loftmodern beton architektonicznyMarka LMD jest również producentem eleganckich mebli z betonu / fot. LOFT MODERN DESIGN

 

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.loftmodern.pl

70-514 Szczecin, ul. Małopolska 9, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 505 519 549​,