Firma Brysch Treppen oferuje 5% rabatu na wybrane produkty klientom, którzy powołają się podczas składania zamówienia na artykuł w Liderze Budowlanym.

Nowoczesne schody drewniane na beton – zalety
Wybierając schody wewnętrzne do naszego domu lub projektując je dla biur czy instytucji publicznych, bierzemy pod uwagę zarówno kwestie funkcjonalności, jak i estetyki. Konstrukcja musi być solidna, by zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. z kolei w odniesieniu do stopni, obok wytrzymałości, cenimy w nich, gdy współgrają wizualnie z przestrzenią, nadając domowi atrakcyjnego aranżacyjnie sznytu. Nowoczesne schody drewniane na beton spełniają oba założenia. To jeden z najpopularniejszych modeli schodów wybieranych przez klientów indywidualnych i inwestorów. W ofercie Brysch Treppen schody na beton występują w wielu wariantach wykończenia, a także w dopasowanych dla potrzeb klientów cenach.

Podstawową zaletą tego typu schodów jest wytrzymała betonowa konstrukcja nośna systemu. Beton, jako powszechnie stosowany materiał konstrukcyjny w budownictwie, zapewnia odporność na wiele lat, co przy schodach wewnętrznych, z których wielu użytkowników korzysta wielokrotnie w ciągu doby, ma duże znaczenie. Solidne schody to duża wartość, ale surowość żelbetowej wylewki sama w sobie niekoniecznie jest atrakcyjna wizualnie i nie nadaje domowi ciepła zamieszkanej przestrzeni. Za ten aspekt wystroju wnętrza odpowiadają drewniane stopnie i różnego rodzaju balustrady, uzupełniające całość konstrukcji. Cena nowoczesnych schodów drewnianych na beton będzie także dodatkowym atutem, szczególnie w tych przestrzeniach, gdzie już w projekcie architektonicznym ujęto betonowe konstrukcje schodów wewnętrznych.

Nowoczesne schody drewniane na beton od Brysch Treppen
Firma Brysch Treppen dopasowuje wszystkie elementy konstrukcji nowoczesnych schodów drewnianych na beton do indywidualnych potrzeb klienta, podejmując się każdego wyzwania aranżacyjnego i konstrukcyjnego. Ten rodzaj schodów umożliwia użycie dwóch różnych materiałów wykończeniowych, w celu otrzymania ciekawych zestawień kolorystycznych. Stopnie wykonywane są z każdego rodzaju drewna (np. buk, klon, dąb, jesion, merbau, sepieli, czereśnia), a betonowe podstopnie można dowolnie zaaranżować. Całości może dopełnia
balustrada. Jednym z cenionych przez klientów rozwiązań jest obłożenie schodów betonowych drewnem w optyce dywanowej, z wykorzystaniem jasnobejcowanego dębu, z balustradą szklaną VSG, wpuszczaną w stopnie. Dla osób ceniących kontrasty kolorystyczne i solidność drewna oddaną wizualnie, ciekawą propozycją może być użycie dębu bejcowanego na heban z balustradą w stylistyce relingu nierdzewnego. Nowoczesne schody drewniane mogą także zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, co rozszerza możliwości aranżacji przestrzeni i pozwala na dowolną ilość wariantów faktur i barw schodów. Opcjonalnie można także skorzystać z oferty zabudowy drewnianej pod schodami, w celu uzyskania dodatkowego pomieszczenia lub zamaskowania pustych przestrzeni wokół konstrukcji. Niezależnie więc od tego, czy zależy nam na spójności wizualnej podłóg i schodów, czy chcemy celowo zaznaczyć kontrasty między elementami pionowymi i poziomymi w aranżowanej przestrzeni, nowoczesne schody drewniane na beton dają szerokie pole możliwości, co jest kolejną zaletą tych modeli.

Kalkulacja ceny nowoczesnych schodów drewnianych na beton
Szczegółowa cena nowoczesnych schodów drewnianych na beton zależy od kilku czynników. Wśród nich wymienić należy: wielkość obiektu, rodzaj drewna, wybrane materiały do wykończenia. Eksperci Brysch Treppen, dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz specjalistycznemu oprogramowaniu projektowemu, doradzają klientom najbardziej efektywne rozwiązania, także pod kątem ceny. Tak, by w efekcie planowane nowoczesne schody drewniane były dopełnieniem wyobrażeń na temat wymarzonej przestrzeni. W celu usprawnienia kalkulacji przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Cenną pomocą jest dostarczenie producentom projektu architektonicznego z rzutami ujmującymi schody lub wizualizacji architekta dotyczących rodzaju konstrukcji i jej posadowienia. Jeśli konstrukcja jest już zamontowana, warto przedstawić ekspertom zdjęcia z palcu budowy oraz własne koncepcje lub modele stanowiące inspirację, takie jak wzorniki detali, balustrad, stopni. Dzięki tym usprawnieniom możliwe będzie dobranie optymalnej oferty nowoczesnych schodów drewnianych na beton.

Dopełnieniem konstrukcji samych schodów są balustrady i detale, które warto ująć w cenie całego projektu wykończenia. Wśród detali znajdziemy słupy (jako przedłużenie poręczy, z rzeźbieniami, z elementami stali nierdzewnej), ralki proste i tłoczone, ręty. W bogatej ofercie Brysch Treppen są także nie tylko schody drewniane każdego typu, ale również drzwi zewnętrzne i wewnętrzne różnego rodzaju.

Nowoczesne schody drewniane Brysch Treppen – przegląd typów i linii
Obok nowoczesnych schodów drewnianych na beton Brysch Treppen oferuje także inne modele schodów wewnętrznych drewnianych o zróżnicowanych cenach (kręcone, półkowe, dywanowe, policzkowe bolcowe). Schody kręcone rekomendowane są do przestrzeni, w których istotna jest oszczędność miejsca. Stalowy słup centralny wokół schodów wzmacnia efekt stabilności, a lite drewno stanowi ozdobę przestrzeni. Schody półkowe (wspornikowe) to propozycja lekkiej i nowoczesnej konstrukcji, znajdująca zastosowanie przy ścianach o grubości 24 cm. Wewnątrz niej montuje się żelbetową belkę, która utrzymuje stopnie. Wykończenie całości stanowi najczęściej szklana lub metalowa balustrada.

Schody dywanowe to połączenie prostej konstrukcji z siłą litego drewna. Lekkości dodaje brak policzków (wang) do których montowane są stopnie. Uzyskany efekt wizualny pasuje do nowoczesnych wnętrz. Schody policzkowe w ofercie Brysch Treppen dostępne są w trzech wariantach aranżacji policzków. Ażurowe z otwartą przestrzenią między stopniami dają efekt lekkości, modele z policzkiem centralnym akcentują z kolei efektownie ten element struktury, a trzecim wariantem jest opcja zamknięcia, dająca wrażenie jednej spójnej bryły całej konstrukcji schodów.

Polska firma Brysch Treppen od ponad dwudziestu lat produkuje najwyższej jakości systemy nowoczesnych schodów drewnianych, głównie na rynek niemiecki. Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z wymagającymi klientami na rynku krajowym i zagranicznym pozwala opracowywać systemy schodów wewnętrznych, niezawodne funkcjonalnie i atrakcyjne wizualnie. Nowoczesny design, dobra cena i solidna konstrukcja to wyróżniki marki. Warto więc zaufać profesjonalistom i wybrać dobrze na wiele lat.

Ze szczegółową ofertą nowoczesnych schodów drewnianych na beton i innych modeli można zapoznać się na stronie firmy www.bryschtreppen.com.

46-300 Olesno , ul. Przemysłowa 2, woj. opolskie
tel. +48 34 3505020, +48 513 632 233,