Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Schody w domu, czy też na zewnątrz – przed wejściem powinny cechować się trwałością, funkcjonalnością, bezpieczeństwem w użytkowaniu oraz estetycznym wykończeniem. Dlatego należy bardzo rozważnie wybierać materiał, z którego mają być one wykonane. Beton architektoniczny to designerski, a jednocześnie wytrzymały w eksploatacji materiał, będący idealnym sposobem na wykończenie schodów wewnętrznych i zewnętrznych – nie tylko w domach prywatnych, ale także w biurach, obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Ten wyjątkowy produkt znajdziemy w ofercie marki LOFT MODERN DESIGN, która jest producentem betonu architektonicznego.

Zniewalające aranżacje w stylu glamour, okazałe, reprezentacyjne apartamenty, ekskluzywne wnętrza mieszkań, olśniewające mariaże przepychu z minimalistyczną prostotą, intrygujące zestawienia barw, które zachwycają nieoczywistością kompozycji, rozmach rodem z wytwornych hoteli Paryża, Mediolanu, Nowego Jorku, Londynu. Co łączy te wnętrza? A może zapytajmy raczej: kto łączy te wnętrza, bo przecież tylko przemyślana wizja artystyczna może być dostatecznie silnym spoiwem, aby w ozdobnych ramach jednej aranżacji zamknąć dobry smak, splendor, elegancję i funkcjonalność.

Płyty z betonu architektonicznego otwierają nowe możliwości aranżacyjne. Idealne do stosowania we wnętrzach, jak też na zewnątrz, zaskakują różnorodnością nietypowych wzorów oraz walorami użytkowymi. Płytki dostępne w ofercie 4GLOBE urzekają niezwykle wysoką jakością wykonania i estetyką, która zadowala najbardziej wymagających odbiorców w Polsce i zagranicą.

Co sprawia, że niektóre wnętrza zapierają dech finezją i pieczołowitością, z jaką je zaaranżowano? Gdzie przebiega granica pomiędzy rozmachem, odwagą i przepychem aranżacji a elegancją, dobrym smakiem, wysublimowaniem? Jak wyeksponować chłód minimalizmu i połączyć go z dodatkami tak, by stały się one mocnymi, aranżacyjnymi detalami? Z drugiej strony – jak zamknąć w ryzach szaleństwo barw i wyposażenia, aby całość nie raziła nadmiarem i przeładowaniem? Na szczęście na te pytania nie musimy odpowiadać sami, o ile wykonanie aranżacji powierzymy doświadczonym projektantom.

Stalowe, plastikowe, z włókna szklanego… jakie donice wybrać do biura, jakie do hotelu, kawiarni, na taras czy do ogrodu? Wszystko zależy od charakteru miejsca, a także od innych współtworzących go komponentów. Kosze, ławki i inne elementy małej architektury wraz z dopasowanymi donicami pozwolą zaaranżować przestrzeń atrakcyjną pod względem wizualnym, a jednocześnie dobrze wyposażoną w kontekście funkcjonalności.

Okleiny ścienne, niezależnie od tego, czy mowa o przestrzeni prywatnej czy publicznej, są tym elementem pomieszczenia, który znajdując się na poziomie wzroku, mocno przykuwa uwagę. Dobrze dobrana tapeta może stanowić atrakcyjną i designerską ozdobę wnętrza lub harmonijnie wpisać się w aranżacyjny styl całości, dla której będzie subtelnym dopełnieniem. W ofercie producenta – firmy Muraspec – znajduje się szeroki wybór tapet obiektowych do wnętrz publicznych oraz dla odbiorców prywatnych.

Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z surowymi aranżacjami w duchu industrialnym, coraz częściej gości też we wnętrzach utrzymanych w innych stylistykach – od oszczędnego w wyrazie minimalizmu, aż do śmiałych eklektycznych połączeń. Wybierając więc płyty betonowe jako element wyposażenia domu czy mieszkania, bynajmniej nie ograniczamy się do jednego stylu urządzania wnętrz. To dopiero początek, który otwiera pole do popisu dla twórczej i kreatywnej wyobraźni.

Współcześni konsumenci są bardzo wymagający jeśli chodzi o dobór elementów małej architektury w otaczającej ich przestrzeni. Muszą one podkreślać indywidualny styl i cieszyć oko, jednak oprócz tego zwracamy też uwagę na trwałość wyrobów, tym bardziej, że znajdują się one na ogół na zewnątrz budynków i narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych: słońca, deszczu, wiatru. Najsurowsze wymagania jeśli chodzi o odporność – ale bez kompromisów na rzecz estetyki – spełniają donice stalowe.

Zlecanie projektu i wykonania kominka, mebla czy całego pomieszczenia firmie, która nie ma możliwości przygotowania wizualizacji 3D, jest jak kupowanie kota w worku, zwłaszcza dla tych klientów, którzy nie potrafią sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał gotowy produkt. Powoli jednak również na polskim rynku normą staje się, że firma, której powierzamy zlecenie, pokazuje nam wcześniej jego wizualizację. Ale to dopiero początek, bo funkcjonalności programów CAD są wciąż poszerzane, dzięki czemu klient może dziś projektować również sam.

Wraz z modą na styl industrialny przyszedł też trend na wykorzystywanie we wnętrzach betonu architektonicznego. Z czasem okazało się, że ten uniwersalny materiał pasuje nie tylko do stylu loftowego, ale świetnie też sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach. I choć do niedawna beton kojarzył się głównie z budownictwem przemysłowym, dziś coraz częściej wybierany jest też jako modna elewacja budynków komercyjnych, użyteczności publicznej i przemysłowej, domów i rezydencji. Doskonale odbierany jest też wewnątrz pomieszczeń.

Niewiele pojęć z zakresu aranżacji wnętrz ma tyle różnych znaczeń, co „dekoracja okienna”. W dzisiejszych czasach termin ten obejmuje zarówno firany i zasłony, jak również wszelkiego rodzaju rolety, panele oraz tkaniny, które same w sobie przy odpowiednim upięciu tworzą dekorację. Całości dopełniają karnisze, różnego rodzaju ozdobne obudowy, rozety itp. Ich połączenie w jedną całość to właśnie dekoracja okienna – element nieodzowny we współczesnych wnętrzach.

Produktów przeznaczonych do aranżacji ścian na rynku dostępnych jest tak wiele, że często nie wiemy, na co się zdecydować. Tapety, okleiny drukowane, panele 3D, fototapety sprawdzają się w różnych aranżacjach. Wszystko zależy od wielkości, przeznaczenia pomieszczenia czy gustu właściciela. Duże możliwości w dekoracji ścian dają nowoczesne tapety strukturalne, winylowe, fototapety czy nadruki cyfrowe. Szeroką ofertę produktów takiego typu posiada firma Muraspec.