Witryny na broń, czyli jak wybrać szafę pancerną dla siebie?

Nie da się wskazać jednego parametru, który determinowałby opłacalność zakupu konkretnej witryny na broń. Zanim zdecydujesz się eksponować broń w swojej nieruchomości np. w salonie lub domowym biurze, musisz wybrać odpowiednio trwałą i dużą szafę pancerną.
A zatem zanim zdecydujesz się na zakup witryny na broń, weź pod uwagę:

  • klasę bezpieczeństwa – zgodnie z przepisami w Polsce szafy na broń muszą być oznaczone normą bezpieczeństwa minimum S1,
  • zgodność z europejską normą PN-EN 14450,
  • gabaryty – ustal wcześniej, jaki typ broni będziesz eksponować w witrynie,
  • waga,
  • wymiary zewnętrzne i wewnętrzne,
  • typ zastosowanego zamka,
  • kwota ubezpieczenia przechowywanego mienia.

Idealne witryny na broń znajdziesz na stronie: https://sklep.hartmann-tresore.pl/collections/witryna-na-bron. W jednym miejscu przejrzysz szafy pancerne do przechowywania broni wyposażone w listwy przeciwogniowe, a także trójścienne drzwi i korpusy. To gwarancja bezpieczeństwa przechowywanej broni i zmniejszone ryzyko, że niepowołane osoby zyskają dostęp do Twojej broni palnej.

Jaką broń można eksponować w witrynie na broń?

W szafach pancernych oznaczonych klasą bezpieczeństwa S1 możesz swobodnie przechowywać krótką broń palną, karabiny, sztucery, a nawet profesjonalną broń myśliwską. Dodatkowo nowoczesne szafy na broń umożliwiają przechowywanie też amunicji i istotnej dokumentacji, która jest niezbędna do legalnego posiadania i składowania broni we własnym domu.
Jeśli kolekcjonujesz zabytkową broń lub po prostu wyeksponować swoje okazy w domowym salonie, prawdopodobnie nie znajdziesz bezpieczniejszej opcji niż inwestycja w witrynę na broń.

Ile kosztuje profesjonalna szafa na broń palną?

Profesjonalne szafy pancerne i witryny na broń to wydatek kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ceny poszczególnych modeli są uzależnione w dużej mierze od gabarytów skrytki, a także grubości ścian i zastosowanych zabezpieczeń. Warto jednak dodać, że im lepsze zabezpieczenia i trwalsza szafa pancerna, tym większa kwota ubezpieczonego mienia.
A zatem, jeśli przechowujesz w domu zabytkową broń o pokaźnej wartości – zdecyduj się na profesjonalne witryny na broń, które proponuje sklep Hartmann Tresore. To dobry wybór, który pozwoli Ci estetycznie wyeksponować broń palną w domu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Jaki zamek do witryny na broń będzie najlepszy?

Choć na rynku jest wiele modeli witryn na broń palną, to jednak te z zamkiem kluczowym są najrozsądniejszą opcją. W tym przypadku możesz swobodnie schować klucz w dowolnie wybrane miejsce lub nosić go ze sobą. Dzięki temu żadna niepowołana osoba nie uzyska dostępu do Twojej broni palnej.
Pamiętaj, aby wybierać witryny na broń z zamkiem wykonanym zgodnie z certyfikacją VdS. Takie modele znajdziesz w ofercie firmy Hartmann Tresore. Dodatkowo zadbaj o to, aby witryna miała wielostronny system ryglujący o podwyższonej odporności na forsowanie. Niewidoczny układ zamykający to gwarancja bezpieczeństwa, a także sprawności zamka przez wiele lat.

Wyposażenie szafy na broń – co powinno znaleźć się w witrynie do przechowywania broni?

Standardowo witryny na broń są wyposażone w specjalistyczne wieszaki na broń długą, a także półki do przechowywania broni krótkiej. Opcjonalnie możesz wybrać wersje z dodatkowymi szufladami i skrytkami, które posłużą do przechowywania amunicji i akcesoriów strzelniczych np. lunet, tłumików.