Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Jasne ściany, proste meble, minimalizm i czyste formy to kwintesencja stylu skandynawskiego, który urzekł już tysiące ludzi na całym świecie. I choć w zakresie aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim mamy dość dużą swobodę, to jeden element jest jego nieodzownym składnikiem, który do północnej surowości wnosi ożywcze, a zarazem ocieplające nuty. Mowa oczywiście o drewnie, konkretnie zaś – o podłodze drewnianej. Ułożone w jodełkę francuską deski sprawią, że wnętrze zyska należytą oprawę, której nie powstydziłby się żaden Szwed, Duńczyk czy Norweg. Dębowe deski podłogowe znajdziemy w ofercie firmy Styl Drzewa, która oferuje zarówno jodełkę klasyczną, jak i francuską.

Żaden łudząco podobny do drewna panel podłogowy nigdy nie dorówna naturalnemu surowcowi. Dzieje się tak z jednego, prostego względu. Człowiek nie jest po prostu w stanie podrobić tego, co swoją ręką kreuje natura, dlatego nawet najlepszy panel – choć doskonale imitujący drewno – nigdy nie osiągnie jego unikalnych właściwości, o estetyce nie wspominając. Choćby z tego względu warto stawiać na naturalny surowiec. Parkiet – np. popularna ostatnio „jodełka” lub deska podłogowa warstwowa wracają więc dziś w nowej odsłonie, bo w porównaniu do tradycyjnych desek podłogowych czy parkietów są zdecydowanie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji.

Niesłabnąca popularność drewna – mimo zmieniających się mód i trendów w aranżacjach wnętrz – nikogo nie dziwi. Kluczem do sukcesu są z pewnością unikalne cechy naturalnego surowca, a zarazem jego atrakcyjny wygląd, niezmiennie inspirujący architektów i projektantów. Te same walory sprawiają też, że drewno jest produktem chętnie wybieranym przez rodziców, którzy urządzają pokoje dla swoich pociech. Dzięki temu, że naturalny, ciepły i przyjemny w dotyku surowiec jest produktem ekologicznym, można go stosować bez obaw o zdrowie najmłodszych, a możliwości obróbki drewna (np. wędzenie dębu) – pozwalają na uzyskanie oryginalnego wybarwienia bez pokrywania powierzchni ciemną farbą lub lakierem.

Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie podłogowe. Pojawia się jednak problem dotyczący podłogi. Jaką wybrać na ten rodzaj ogrzewania i jak przeprowadzić prace montażowe? Fachowcy z Centrum Parkietowego NOWAK doradzają, aby w tej kwestii wybrać podłogę warstwową i wyjaśniają, dlaczego warto zainwestować w tego typu parkiet.

Obok mebli i bibelotów, które dopełniają dzieła, jakim jest aranżacja wnętrz, na ostateczny wygląd całości wpływa przede wszystkim podłoga, dlatego musi ona harmonijnie wpisać się w stylistykę całego pomieszczenia i nie może przytłaczać całości wystroju. Ponieważ wymiana podłóg nie jest zadaniem łatwym, często asekuracyjnie wybieramy rozwiązania najpopularniejsze, tradycyjne. Jednak czasami warto wyjść poza utarte schematy i stworzyć aranżację jedyną w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stawia na podłogi winylowe. Co to jest i czemu zawdzięcza swoją popularność?

Podłoga to jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów w budynku – zarówno w domu, jak i obiektach publicznych, np. restauracjach, hotelach czy szkołach. Musi zatem odznaczać się wysoką wytrzymałością i odpornością na uderzenia i ścieranie powstające pod wpływem chodzenia. Inwestującym w nie osobom zależy również na tym, aby pięknie prezentowały się we wnętrzach, a swój atrakcyjny wygląd utrzymywały jak najdłużej. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, co znajduje się pod podłogą i jest niewidoczne dla oka, czyli na odpowiedni podkład, który będąc bazą dla systemu podłogowego, poprawi jego jakość i wzmocni właściwości użytkowe.

Wysokie połyski, wzorzyste tapety, żywe nasycone kolory, stonowane szarości… Aranżacyjne trendy, jakie zdominowały ostatnie dekady, zmieniały się jak w kalejdoskopie, a dom urządzony zgodnie z modami panującymi w jednym sezonie, w następnym często okazywał się już reliktem minionej epoki. Czy istnieje materiał uniwersalny, który nigdy nie wypadł z wnętrzarskiego obiegu? Istnieje! Bez wątpienia jest nim drewno, a olejowana podłoga dębowa niezmiennie jest synonimem dobrego smaku, wpisując się doskonale w najbardziej różnorodne stylistyki – od surowego minimalizmu do rustykalnej przytulności.

Drewno – symbol dobrego smaku, klasyki i designu z najwyższej półki na stałe wpisało się w otaczającą nas przestrzeń. W odróżnieniu od innych materiałów wykończeniowych, na które moda szybko przemija, lite podłogi drewniane, a zwłaszcza deski podłogowe dębowe i parkiety dębowe niezmiennie wybierane są nie tylko do stylowych salonów, eleganckich butików czy modnie urządzonych biur, ale także do najzwyklejszych mieszkań, które za sprawą naturalnego surowca nabierają szlachetności i przytulności. Szeroką ofertę podłóg z litego drewna dębowego oraz drewnianych podłóg warstwowych przygotowała firma Panmar, która niedawno otworzyła firmowy ekskluzywny salon w Krakowie.

W powszechnej opinii utarło się, że drewno jest dość drogie, zwłaszcza jego najszlachetniejsze gatunki, jak na przykład dąb. Nic więc dziwnego, że na rynku możemy znaleźć mnóstwo wyrobów drewnopodobnych, bo producenci dwoją się i troją, aby zaproponować klientom łudząco podobne do naturalnego surowca płyty meblowe, kafle czy panele. Problem w tym, że żadna z takich imitacji, nawet jeśli wizualnie bardzo przypomina oryginał, to nigdy nie będzie miała jego cech, które trudno przecenić. Choćby z tego powodu warto postawić na wewnętrzne drewniane drzwi dębowe i deski podłogowe, które – jak się okazuje – wcale nie muszą mieć zaporowych cen.

Elewacja, dach i zadbany teren wokół posesji to te elementy, które są zewnętrzną wizytówką naszych domów. A co odpowiada za wygląd wnętrza? Meble? Kolorystyka ścian? Do pewnego stopnia na pewno tak, ale nawet najpiękniejszy fotel w stylu ludwikowskim straci wiele ze swego blasku, jeśli nie będzie miał należytej oprawy. A taką bez wątpienia są eleganckie i zadbane podłogi. Dla klientów, którzy planują remont lub wymianę podłóg, atrakcyjną ofertę przygotowała firma Panmar, producent litych i warstwowych desek drewnianych.

Podłogi postarzane są piękne i ponadczasowe. Mogą stanowić o wykończeniu pomieszczenia, nadając mu zupełnie inny, niepowtarzalny charakter. To produkt dedykowany przede wszystkim miłośnikom ekskluzywnych wnętrz, którzy lubią otaczać się wyjątkowymi produktami. Aspekt wizualny łączą z wysoką jakością wykonania i wieloma walorami użytkowymi, tak jak podłogi Jean Marc Artisan.

Podłoga jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza wybieranym na lata, z tego powodu decyzja o jej zakupie musi być niezwykle przemyślana. Materiał, z którego powstała, powinien być wysokiej jakości. Warto zatem zastanowić się nad podłogą z drewna bambusowego. Jest ona ciekawą alternatywą dla parkietów z rodzimego drewna i zyskuje coraz większe grono zwolenników w Polsce.