Podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA XXL (dębowa)

Nowy wymiar luksusu podłóg drewnianych od FINISHPARKIET

Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA XXL to pewne, trwałe i sprawdzone przez wielu klientów rozwiązanie, spełniające najwyższe wymagania jakości i bezpieczeństwa dla wieloletniej inwestycji, jaką jest ogrzewanie podłogowe. FINISHDESKA XXL łączy estetyczną lekkość i szyk ze szlachetnością materiału oraz komfortem i funkcjonalnością. Podłoga drewniana dębowa naturalnie ociepla wnętrza, współgrając jednocześnie z innymi elementami wystroju pochodzącymi z natury – jak metal czy kamień. Design i ergonomia w jednym to wizytówka FINISHPARKIET – lidera produkcji podłóg drewnianych.

Podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe od FINISHPARKIET

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego pod drewnianą podłogę warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które zapewnią komfort użytkowania ogrzewanych w ten sposób pomieszczeń na lata. Kluczową kwestią jest dobór optymalnego pod względem twardości i jakości surowca. FINISHPARKIET produkuje podłogi drewniane i parkiety z najbardziej wytrzymałych gatunków drzew – dębu, jesionu, merbau i orzecha amerykańskiego, pozyskiwanych od sprawdzonych dostawców. Wybrany materiał musi być odpowiednio przechowywany i suszony. Dobra jakość to także efekt wizualny, który tworzy właściwa struktura drewna i naturalny wygląd. Dębową podłogę drewnianą FINISHDESKA XXL wyróżnia między innymi wysoka estetyka szlachetnego materiału, pozwalająca wykorzystać ją do aranżacji luksusowych eleganckich wnętrz lub renowacji unikatowych wnętrz tradycyjnych.

fot. FINISHPARKIET

Za efektywność ogrzewania podłogowego z drewnianą podłogą odpowiada także grubość deski. Im niższy współczynnik oporu ciepła, tym większy komfort termiczny i niższe koszty ogrzewania. FINISHPARKIET oferuje podłogę dwuwarstwową. Część wierzchnia wykonana jest z litego drewna, a spód z kompozycji drewna liściastego. Warstwy ułożone są prostopadle, dzięki czemu podłoga jest bardziej stabilna, odporna na wypaczenia i żywotna. Drewno posiada naturalną przenikalność termiczną. Podłogi FINISHPARKIET uwydatniają tę właściwość poprzez system produkcji deszczułek, stanowiących warstwę nośną dwuwarstwowych desek.

Podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe – przygotowanie podłoża, zabezpieczenia i pielęgnacja

Aby system ogrzewania podłogowego działał sprawnie i skutecznie, niezbędne jest równomierne rozłożenie rurek grzewczych na ogrzewanej powierzchni. Podłoże musi być zatem równe, suche, stabilne i odpowiednio zagruntowane. Podłogę drewnianą pod ogrzewanie podłogowe układa się na specjalnym gruncie (jastrych cementowy lub anhydrytowy), który poddaje się wstępnemu wysuszeniu poprzez wygrzewanie. Ten etap trwać może nawet kilka tygodni. Warto mieć to na względzie, planując termin inwestycji. Ze względu na stały kontakt desek z temperaturą, istotnym elementem funkcjonalności są zabezpieczenia. Podłogę drewnianą dębową FINISHDESKA XXL, pod ogrzewanie podłogowe należy przyklejać do podłoża elastycznym klejem poliuretanowym, który nie starzeje się pod wpływem podwyższonej temperatury. A podczas użytkowania nie należy dopuszczać do wysokich skoków temperatury posadzki, a podnosić temperaturę stopniowo (jednorazowo nie więcej niż o 5 °C ).

fot. FINISHPARKIET

Bezpieczeństwo użytkowania i długą żywotność wszystkich podłóg i parkietów od FINISHPARKIET gwarantuje pokrycie powierzchni trzema warstwami olejowosku OSMO lub siedmioma warstwami lakieru (obie technologie utwardzone promieniami UV). Lakier jest trwale związany z drewnem, nie pęka i nie łuszczy się. Z kolei oleje OSMO, wnikając w powierzchnię desek, zapewniają głęboką impregnację drewna. Wszystkie podłogi charakteryzuje też wysoka odporność na ścieranie. FNISHDESKA XXL jako podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe spełnia wszystkie wymagane kryteria jakości i funkcjonalności.

Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA XXL

FINISHDESKA XXL ma grubość 15 mm, produkowana jest w dwóch wariantach szerokości 160-180 mm lub 200-240 mm i zakresie długości od 1400 do 2200 mm. Długie, równe deski na bazie dębu lub jesionu to symbol elegancji i solidności podłogi. Warstwę wierzchnią użytkową z litego drewna o grubości 3,5 mm wspiera warstwa nośna z wysokiej jakości sklejki liściastej, a stabilność i łatwość montażu oraz możliwość układania podłogi w różnorodne wzory zapewnia techniki łączenia desek pióro-wpust. Czterostronne fazowanie podkreśla zarówno efekt wizualny szlachetności i naturalnych załamań drewna, jak i skutecznie maskuje ewentualne mikroszczeliny powstałe na skutek pracy surowca. Można poddać ją szczotkowaniu dla podkreślenia struktury naturalnego drewna. Podobnie, jak inne podłogi drewniane producenta, FINISHDESKA XXL zabezpieczana jest poprzez lakierowanie lub olejowanie Nowością w ofercie jest powlekanie desek lakierem matowym z zachowaniem wszelkich właściwości pielęgnacyjnych powłoki. Lakier matowy oddaje wizualnie efekt olejowanej podłogi, a jednocześnie zapewnia trwałość zabezpieczenia lakierem. Podłoga drewniana dębowa, FINISHDESKA XXL nie wymaga okresowego cyklinowania ani lakierowania. Można układać ją na kleje bezwodne. Wszystkie te charakterystyki sprawiają, że FINISHDESKA XXL to najlepszy wybór podłogi drewnianej pod ogrzewanie podłogowe.

fot. FINISHPARKIET

Podłoga drewniana dębowa od FINISHPARKIET – jakość i doświadczenie w zgodzie z naturą

FINISHPARKIET to lider jakości w zakresie produkcji podłóg drewnianych. Dębowe klasyczne parkiety, ekskluzywne podłogi FINISHDESKA XXL oparte o merbau lub orzech amerykański to wizytówki produktowe bogatego portfolio firmy, która od 20 lat stale podnosi poziom świadczonych usług, stosowanych technologii i weryfikacji norm jakościowych surowca. Naturalne drewno to produkt z wytrzymałością na lata, efektowny aranżacyjnie i bezpieczny dla alergików. FINISHPARKIET pozyskuje budulec wyłącznie od zaufanych i certyfikowanych dostawców, dzięki czemu, jako jedyna firma na polskim rynku, oferuje 50 lat gwarancji na wytwarzane podłogi. Klient otrzymuje produkt solidny, o optymalnej dla czasu użytkowania grubości desek i co równie ważne, maksymalnie zabezpieczony.

fot. FINISHPARKIET 

FINISHPARKIET jest także pionierem w zakresie produkcji materiałów z poszanowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Ekologiczne podejście widoczne jest w stosowanych systemach powłok podłóg. Lakiery, oleje i kleje posiadają atesty bezpieczeństwa użytkowania, a proces produkcji podłóg drewnianych dębowych FINISHDESKA XXL i pozostałych modeli, jest bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego.

Ze szczegółową ofertą firmy, w tym podłóg drewnianych pod ogrzewanie podłogowe, zapoznać się można na stronie www.finishparkiet.com.pl

13-300 Nowe Miasto Lubawskie, ul. Grunwaldzka 61, woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 56 474 26 62,


Liczba odwiedzin: 235 | Data publikacji: 2021-03-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
30 razy mniej drewna zużywanego do produkcji...
Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie...
Styl willowy, styl loftowy, wnętrza ultranowoczesne –...
Żaden łudząco podobny do drewna panel podłogowy...
Obok mebli i bibelotów, które dopełniają dzieła,...
Wysokie połyski, wzorzyste tapety, żywe nasycone kolory,...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
W powszechnej opinii utarło się, że drewno...
Elewacja, dach i zadbany teren wokół posesji...
Niektóre materiały wykorzystywane do wykańczania wnętrz nie...
Podłogi drewniane to symbol szlachetnego designu, trwałości...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
11.10.2019 | Altany, pergole
Montaż deski kompozytowej na tarasie czy rezygnacja...
Drewno cenimy za jego naturalny wygląd, wytrzymałość...
Podłoga, jako element dekoracyjny ma bardzo wielki...
Przestrzeń, porządek i jak najmniejsza ilość niepotrzebnych...
06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
Taras drewniany czy kompozytowy – to pytanie,...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
26.01.2021 | Altany, pergole
Kompozytowa deska tarasowa WPC i ogrodzeniowa to...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. wielkopolska
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe, podłoga drewniana dębowa, dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA XXL, FINISHDESKA XXL, finishparkiet, finish parkiet, deski parkietowe, deski, deski parkietowe z litego drewna, deski jednolamelowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy