Deska fornirowana, drewniana Venifloor

Nowa generacja podłóg drewnianych

30 razy mniej drewna zużywanego do produkcji podłogi to liczba, która robi wrażenie, bo w praktyce oznacza , że z jednego szlachetnego drzewa powstaje aż 30 razy więcej podłogi. W taki właśnie sposób wytwarzana jest deska fornirowana Venifloor. To ukłon w stronę tych osób, których sercu bliska jest ekologia i idea poszanowania środowiska naturalnego, a które zarazem nie chcą rezygnować z wyjątkowej, ponadczasowej estetyki drewna. Wielokrotnie nagradzane (m.in. Złotym Medalem targów Budma) deski fornirowane Venifloor otwierają nowy wymiar w branży podłóg drewnianych, a korzystny stosunek jakości do ceny, łatwość montażu i możliwość renowacji bez konieczności cyklinowania lub wymiany całej podłogi dodatkowo przysparza jej korzystnych opinii wśród klientów.

Niepowtarzalny urok naturalnego surowca, z jego wyjątkową fakturą, usłojeniem, oryginalną kolorystyką, ciepłem, jakie wnosi do każdej przestrzeni… tylko pozornie wszystkie powyższe atuty ma lita deska drewniana i rzeczywiście żaden panel podłogowy ani panel winylowy jej nie dorówna.

Deska fornirowana Venifloor, która pod względem walorów wizualnych jest nie do odróżnienia od deski litej, ma od niej wyższe parametry użytkowe. Najistotniejszym parametrem z punktu widzenia użytkownika, który montuje posadzkę na ogrzewanie podłogowe, jest współczynnik przenikania ciepła U, informujący o tym, jak szybko ciepło zostanie przekazane do podłogi.

Badania w tym zakresie przeprowadzone zostały przez Wydział Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz katowicki oddział Laboratorium Materiałów Budowlanych Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, a analizie poddano panel drewniany Venifloor 8,5 mm, podłogę warstwową i płytkę ceramiczną. I tak współczynnik U dla deski drewnianej Venifloor wynosi 11,19 W/m²·K, dla płytki ceramicznej 11,44 W/m²·K, a dla podłogi warstwowej 6,36 W/m²·K.

fot. Venifloor

Istotnym aspektem użytkowym, mającym duże znaczenie z punktu widzenia eksploatacji podłóg jest ich twardość. Badania przeprowadzone przez Katedrę Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych Politechniki Łódzkiej wykazały, że deska drewniana Venifloor jest aż o 41% twardsza od podłogi warstwowej. Badania te, przeprowadzone metodą statyczną Brinella wykazały, że deska fornirowana Venifloor może wytrzymać nacisk nawet 51,5 N/nm² (dla porównania – wartość ta w przypadku deski warstwowej dębowej wynosi 36,5 N/nm²).

Aby jednak dokładnie zrozumieć, na czym polega jej fenomen deski drewnianej Venifloor, warto zorientować się, jak jest zbudowana.

Deska fornirowana Venifloor

Rdzeń deski fornirowanej Venifloor stanowi płyta HDF, powstająca w wyniku zmielenia drewna, które następnie jest prasowane pod bardzo wysokim cieśnieniem z żywicami i klejami, a taka technologia produkcji przekłada się na wysoką odporność desek na wgniecenia i wilgoć. Warstwą wierzchnią jest szlachetny fornir naturalny, który jest największym nośnikiem estetycznych walorów paneli drewnianych. Warstwa forniru znajdująca się na spodzie panelu dodatkowo stabilizuje podłogę.

Innowacyjnym rozwiązaniem producenta jest Venifloor X – podłoga fornirowana ze zintegrowanym podkładem mineralnym, która świetnie sprawdzi się na podłogach z ogrzewaniem podłogowym. Montaż zintegrowanych desek drewnianych ułatwia dodatkowa warstwa kleju, służąca do klejenia panelu do posadzki. Atutem takiego rozwiązania jest wyeliminowanie warstwy powietrza między posadzką a panelem, co korzystnie wpływa na przepływ energii. Ponadto panele ze zintegrowanym podkładem poprawiają tez parametry izolacyjności akustycznej: parametr RWS (opisujący tłumienie odgłosu kroków) wynosi 51%, zaś parametr IS (opisujący izolacyjność akustyczną) wynosi 19dB.

fot. Venifloor

Producent oferuje dwa rodzaje wykończenia każdego panelu, które pozwalają na dobór rozwiązania najbardziej adekwatnego do potrzeb. W przypadku pokrycia powierzchni forniru olejowoskiem, podłoga zyskuje naturalny wygląd i jest bardzo przyjemna w dotyku, a ponadto – odporna na ścieranie, wnikanie wilgoci i zanieczyszczeń. Wykończona olejowoskiem posadzka, choć wymaga nieco większej dbałości podczas czyszczenia oraz konserwacji niż np. podłoga lakierowana, to jednak odwdzięcza się piękną, jedwabistą powłoką, z wyraźnie widocznym usłojeniem i porami drewna.

Z kolei do tych klientów, którym zależy na prostszej pielęgnacji kierowana jest deska fornirowana Venifloor wykończona sześcioma warstwami lakieru UV z dodatkiem korundu.

Warto pamiętać, że warstwę użytkową w fornirowanej desce drewnianej stanowi nie fornir, ale właśnie olejowosk lub lakier. To od tego wykończenia zależy trwałość podłogi. Dzięki opatentowanej technologii produkcji i wykończeniu olejowoskiem lub lakierem, podłoga nie wymaga też cyklinowania, a w celu renowacji wystarczy tylko odnowienie samego lakieru, co oczywiście przekłada się na niski koszt eksploatacji.

fot. Venifloor

Deska fornirowana – cena niższa niż za deskę litą

Możliwość szybkiej naprawy ewentualnych uszkodzeń, większa trwałość, wyeliminowanie kosztownej konieczności cyklinowana to tylko niektóre z argumentów, które przemawiają na korzyść paneli drewnianych Venifloor. Ważnym aspektem jest też cena. Deska fornirowana jest zdecydowanie tańsza niż deska lita, a ponadto dzięki zamkowi szybkiego montażu łatwiej ułożyć ją na podłodze, co obniża także koszt robocizny.

W przypadku fornirowanej deski Venifloor X, gdzie spodnią część panelu drewnianego stanowi podkład mineralny z zabezpieczoną folią warstwą kleju, po ściągnięciu folii wystarczy przykleić deskę do podłoża. Dzięki temu, że panele te mają zintegrowany podkład, odpada też konieczność ponoszenia dodatkowych wydatków.

fot. Venifloor

Dla miłośników klasyki, dla indywidualistów

Parametry użytkowe, choć niezmiernie ważne, są dziś kwestią równie istotną, co estetyka. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo w dobie Internetu i mnogości blogów wnętrzarskich, inspiracje płyną do nas z każdej strony.

Deska fornirowana Venifloor, choć doskonale wpisuje się w ideę oszczędzania istniejących drzewostanów, zawiera w swoim składzie dwie warstwy szlachetnego, naturalnego forniru. To on nadaje każdemu panelowi niepowtarzalny wygląd. W ofercie dostępne są unikalne kolekcje: Premium, która obejmuje krajowe gatunki drewna łączące elegancję i funkcjonalność, Luksus – kierowaną do klientów stawiających na nowoczesny design oraz Prestige, która doskonale podkreśli unikalny charakter wnętrz aranżowanych w stylu rustykalnym, industrialnym czy skandynawskim. Dla miłośników podłóg dębowych kierowana jest kolekcja Style, z kolei do tych, którzy nie boją się eksperymentów i stawiają na wyraziste akcenty – kolekcja Awangarda.

fot. Venifloor

Trudno o rozwiązanie bardziej ponadczasowe niż drewniana podłoga, jednak dziś, gdy słowo ekologia odmieniamy przez wszystkie przypadki, dla wielu osób lita deska nie mieści się w kategorii „eko”. Jednocześnie drewno to przecież naturalny materiał budowlany, jeden z nielicznych (jeśli nie jedyny), który znany jest człowiekowi od wieków i nigdy nie przestał być stosowany w budownictwie i aranżacjach wnętrz, ciesząc się niezmiennie ogromną popularnością. Zdarza się to tylko tym produktom, które ukształtowała kreatywna ręka natury, a rozsądne czerpanie z jej zasobów jest dziś bardziej uzasadnione niż kiedykolwiek wcześniej. Podłogi z desek drewnianych Venifloor udowadniają, że można robić to w sposób racjonalny, a zarazem przekuwając potrzebę oszczędnego gospodarowania zasobami w zysk. Panele Venifloor nie tylko zawierają mniej drewna niż tradycyjna deska lita, ale są też od niej trwalsze, a zarazem mniej kłopotliwe w eksploatacji i łatwiejsze w montażu. A wszystkie te atuty udało się uzyskać bez najmniejszego kompromisu na rzecz urzekającej estetyki.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.venifloor.com

34-200 Sucha Beskidzka, ul. Zamkowa 34, woj. małopolskie
tel. +48 730 203 033,


Liczba odwiedzin: 1200 | Data publikacji: 2020-04-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.04.2020 | Posadzki przemysłowe
Odgłosy kroków czy upadających przedmiotów, szum wody...
Sposobem na stworzenie przyjaznego i zdrowego miejsca...
17.09.2019 | Izolacje
Ocieplanie celulozą to innowacyjne rozwiązanie stosowane na...
18.09.2018 | Izolacje akustyczne
Coraz częściej mówi się o problemie hałasu...
Jasne ściany, proste meble, minimalizm i czyste...
Wysokie połyski, wzorzyste tapety, żywe nasycone kolory,...
Drewno – symbol dobrego smaku, klasyki i...
W powszechnej opinii utarło się, że drewno...
Podłoga jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza...
Podłoga drewniana to symbol domowego ciepła, który...
Wszyscy wiedzą, że naturalne materiały takie jak...
14.07.2014 | Posadzki przemysłowe
Posadzki żywiczne i cementowe najczęściej kojarzą nam...
Niektóre materiały wykorzystywane do wykańczania wnętrz nie...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
03.03.2021 | Posadzki przemysłowe
Prawidłowy dobór i wykonanie podkładu to klucz...
24.02.2021 | Izolacje
Rosnące wymagania inwestorów z różnych sektorów rynku...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. wielkopolska
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: venifloor, podłogi, panele, listwy, podłogi do mieszkań, deski, deski podłogowe, parkiety, deska fornirowana, deska fornirowana Venifloor, deska drewniana Venifloor,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy