Izolacja przeciwwilgociowa podłogi na gruncie

Znajdź skuteczną barierę przed wilgocią i radonem

Sposobem na stworzenie przyjaznego i zdrowego miejsca do życia jest m.in. zadbanie o jego właściwą izolację. I to właśnie izolacja przeciwwilgociowa podłogi na gruncie KRAB – firmy Z.P.T. „MAXPOL” innowacyjna i doskonała jakościowo –udowadnia prawdziwość powyższego stwierdzenia. Bez względu na to czy w grę wchodzi podłoga na gruncie w starym domu, czy podłoga w nowo powstałym domu pasywnym.

Właściwa wentylacja podłogi na gruncie

Inwestorzy często zadają sobie pytanie, jak zadbać o właściwą wentylację podłogi. Zaniedbania w tym zakresie mogą skutkować: zawilgoceniem, zagrzybieniem, zbyt wysokim promieniowaniem radonu. Tym samym wpływają bezpośrednio na zdrowie domowników oraz szybsze starzenie się podłogi. Konieczność jej wymiany jest kłopotliwa oraz kosztowna. Dlatego dobra wentylacja i izolacja przeciwwilgociowa podłogi to mniej problemów na przyszłość.

Podłoga na gruncie w starym domu

Obecnie wiele uwagi poświęca się nowoczesnemu i pasywnemu budownictwu. Jednak ocieplenie podłogi na gruncie w starym domu to temat który, niejednemu właścicielowi leciwej nieruchomości, sprawia problem. Nie wszyscy mogą lub chcą, zdecydować się na budowę od zera. A starsze konstrukcje mają też swoje ograniczenia i wymagania. Najczęściej wiążą się one z możliwością położenia jedynie ograniczonej grubości warstw. Tymczasem od podłogi „ciągnie zimnem”. Co robić?

Izolacja przeciwwilgociowa podłogi na gruncie …

Nie będzie stanowić wyzwania ani w nowym, ani w starym budownictwie. Wystarczy zdecydować się na nowoczesne rozwiązania, których skuteczność oraz wytrzymałość zostały potwierdzone w laboratoriach. Ta kwestia zostanie jeszcze dokładniej omówiona w dalszej części artykułu.

 

System modułowych pomostów KRAB firmy Z.P.T. „MAXPOL” to idealne rozwiązanie wentylacji podłogi, która sprosta wszelkim wyzwaniom. Z potwierdzoną skutecznością izoluje termicznie oraz zabezpiecza przed wilgocią podciągową i kapilarną. Sprawdza się jako bariera dla radioaktywnych związków – w tym radonu. Jej dodatkowymi i niezaprzeczalnymi atutami są prostota i wytrzymałość. Nawet najbardziej niezdecydowanych inwestorów przekona wszechstronność zastosowań. KRAB sprawdzi się na tarasach, w szklarniach, budynkach wielkopowierzchniowych i podziemnych zbiornikach wodnych. Ale równie dobrze, jak wspomniano, znajdzie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym.

fot. Maxpol

Izolacja przeciwwilgociowa podłogi w wersji KRAB – jak to działa?

To prosta konstrukcja o wyjątkowych możliwościach. Zastosowanie modułów tworzy pustkę techniczną pod powierzchnią podłogi. To właśnie do pustki technicznej należy doprowadzić powietrze za pomocą kratek wentylacyjnych i rur. Po co? W ten sposób stworzona zostaje naturalna cyrkulacja. A co z oporem powietrza? Specjalny kształt modułów systemu KRAB sprawia, że opór powietrza przepływającego pomiędzy elementami podpodłogowymi osiąga jedynie minimalne wartości.

Czy izolacja przeciwwilgociowa podłogi na gruncie rzeczywiście ochroni przed radonem?

Czy system KRAB działa? Przecież oparty jest tylko o pustkę techniczną i ruch powietrza? Radon to szlachetny gaz, który emituje promieniowanie alfa. Jego stężenie w powietrzu nie może, według najnowszych norm, przekraczać 200 Bq/ m3. Dlaczego? Bo zaabsorbowany do dróg oddechowych może wywoływać ich nowotwory. Opisana wyżej cyrkulacja powietrza jest w stanie zahamować przenikanie radonu do pomieszczeń mieszkalnych. Dobrze sprawdzi się w starym budownictwie, gdzie jego stężenie w piwnicach może być duże i osiągać wartości powyżej dopuszczalnych stężeń.

fot. Maxpol

Co z wytrzymałością?

Konstrukcja wygląda jak zwykły plastik. Czy sprosta przeciążeniom jako element podjazdu czy rampy załadunkowej? Tak. Całość podestu i systemu została skrupulatnie przemyślana. Izolacja przeciwwilgociowa podłogi od firmy Z.P.T. „MAXPOL” ma formę podestu z wyciętą formą łuku – dzięki temu jest zdolna przenieść bardzo duże obciążenia. Przeszła szereg badań wytrzymałościowych w laboratoriach konstrukcji budowlanych Politechniki Rzeszowskiej oraz Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Udowodniono naukowo, że jest w stanie wytrzymać nacisk rzędu 5500 kg/m2. KRAB otrzymał również Krajową Ocenę Techniczną – ważną do 2023 roku. Poddano go bardzo dokładnym analizom.

 

Co powinien jeszcze przeanalizować inwestor?

Czy chce korzystać z wyjątkowej jakości i ponadprzeciętnej wytrzymałości? Wytrzymałości, która nie jest tylko hasłem, a parametrem potwierdzonym badaniami w uznanych i szanowanych ośrodkach.

Izolacja przeciwwilgociowa podłogi na gruncie w wersji KRAB to system, który sprawi, że podłoga na gruncie w starym domu będzie ciepła, dobrze zaizolowana i jak nowa.

Więcej informacji na stronie www.maxpol.pl

Pobierz katalog KRAB

Zobacz prezentacje systemu KRAB: 

 

35-328 Rzeszów , Ks. J. Popiełuszki 1, woj. podkarpackie
tel. + 17 865 43 97 , + 600 992 640,


Liczba odwiedzin: 1726 | Data publikacji: 2019-11-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


podesty ruchome
05.10.2018 | Podnośniki
PULSEO firmy Haulotte to podesty ruchome o...
23.07.2015 | Podnośniki
Charakterystyczne dla naszych czasów dążenie do maksymalnego...
Wentylacja jest jednym z najważniejszych systemów w...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
Jakie systemy można zastosować do tworzenia zielonych ścian...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
18.01.2021 | Stolarka otworowa
Parowanie okien od zewnątrz i wewnątrz często...
Otwarte przestrzenie w postaci połączonych kuchni i...
28.08.2020 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery techniczne Polkont niezbędne są wszędzie...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
Basen w ogrodzie to doskonały sposób na...
16.03.2020 | Stolarka otworowa
Szkło i aluminium to we współczesnym budownictwie...
12.03.2020 | Ogrody zimowe
W naszej szerokości geograficznej przeważają dni z...
18.02.2020 | Techniki zamocowań
Słupy drewniane występują w większości więźb czy...
26.02.2019 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zapewnia ciepło w...
blachy perforowane
27.11.2018 | Blachy
Blachy perforowane to materiał, który stał się...
Bramy garażowe są coraz lepiej izolowane, dzięki...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: maxpol, krab, montaż krab, klimatyzacje maxpol, systemy krab, systemy klimatyzacji maxpol, firma maxpol, maxpol klimatyzacje, maxpol, zpt maxpol, wentylacje, kratki wentylacyjne, klimatyzacje, usługi wentylacyjne, wentylatory, usługi odwodnienia, akcesoria wentylacyjne, usługa wytrysku, izolacja przeciwwilgociowa podłogi na gruncie, podłoga na gruncie w starym domu, izolacja przeciwwilgociowa podłogi, ocieplenie podłogi na gruncie w starym domu, ocieplenie podłogi na gruncie w starym domu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy