Podesty ruchome o napędzie elektrycznym PULSEO

Nowa generacja podestów ruchomych

PULSEO firmy Haulotte to podesty ruchome o napędzie elektrycznym przeznaczone do pracy w terenie, które odpowiadają na najbardziej wygórowane wymagania związane z ograniczeniem kosztów energii, emisji zanieczyszczeń i poziomu hałasu. Jednocześnie zaprojektowano je też bez najmniejszych ustępstw na rzecz optymalnych parametrów wydajnościowych.

podesty ruchome

Miasta całego świata muszą obecnie zmierzyć się z identycznymi wyzwaniami. Dotyczą one ograniczenia zanieczyszczeń powietrza, walki z ocieplaniem klimatu i zachowania optymalnej jakości życia mieszkańców. Wiele krajów i miast podjęło już określone inicjatywy w celu ograniczenia lub nawet wprowadzenia całkowitego zakazu ruchu pojazdów lub maszyn wytwarzających największe zanieczyszczenia, co wysoko ustawia poprzeczkę producentom tego typu urządzeń. Odpowiedzią firmy Haulotte na tak określone wymagania są nowe podesty ruchome o napędzie elektrycznym PULSEO. Dzięki elektrycznemu napędowi można je stosować także na obszarach objętych specjalnymi przepisami (obszary o niskiej emisji zanieczyszczeń) lub wymagających niskiego poziomu hałasu, np. w pobliżu szpitali, szkół, bibliotek, w centrach handlowych, na lotniskach, salach widowiskowych, w centrach miast, na „ekologicznych” placach budowy, na obszarach przeznaczonych wyłącznie dla pieszych itd. oraz tam, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące ruchu pojazdów z silnikiem spalinowym.

 

podesty ruchome o napędzie elektrycznym

 

Podesty ruchome przejezdne
Pierwsze modele należące do gamy PULSEO to ruchome podesty przejezdne HA20 LE i HA20 LE PRO. Napęd elektryczny oraz możliwość wykorzystania w każdych warunkach terenowych sprawia, że urządzenia generacji PULSEO doskonale nadają się zarówno do pracy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki wysokiej jakości materiałów i komponentów, doskonałemu zabezpieczeniu najbardziej narażonych kabli elektrycznych i hydraulicznych oraz intensywnym testom wytrzymałościowym, podesty ruchome PULSEO objęte są 5-letnią gwarancją (więcej szczegółów dotyczących dostępności i warunków na stronie www.haulotte.pl).

 

 

Podesty ruchome do pracy w pomieszczeniu i w terenie
Nowa generacja podestów ruchomych o napędzie elektrycznym jest wyposażona w koła niepozostawiające śladów i zarysowań, dzięki czemu doskonale nadają się do pracy w pomieszczeniach na większości posadzek. Mały promień zachodzenia i łatwe manewrowanie ułatwiają pracę nawet w niewielkich pomieszczeniach.
Model HA20LE może pracować również w terenie: 4 niezależne koła napędowe o wysokim momencie obrotowym zapewniają doskonałe rozłożenie napędu, oś wahliwa zapewnia zachowanie kontaktu kół z podłożem. Dzięki cichej pracy elektrycznej, podesty ruchome PULSEO mogą być używane w dowolnym czasie bez żadnych utrudnień dla lokalnych mieszkańców. Wytrzymałe opony terenowe zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Skręt na 4 koła zapewnia zmniejszenie promienia skrętu i przemieszczanie urządzenia w systemie „kraba”. Wysoki prześwit umożliwia pokonywanie przeszkód i zapewnia zabezpieczenie komponentów maszyny.
Maksymalny kąt nachylenia 45% umożliwia jazdę w terenie o dużym nachyleniu i korzystanie z ramp przeznaczonych dla pojazdów ciężarowych. Dopuszczalny kąt przechyłu wynosi 4° niezależnie od kierunku ustawienia wieżyczki.
Przejezdne podesty ruchome generacji PULSEO są dostępne w wersji z podwójnym udźwigiem, zapewniającej większą ładowność kosza do 350 kg, bez konieczności ciągłego opuszczania się i podnoszenia.

 

 

Produktywna praca z podestami ruchomymi przejezdnymi
Urządzenia PULSEO zapewniają najlepsze osiągi w swojej klasie, umożliwiając zwiększenie produktywności, a co za tym idzie – zoptymalizowanie kosztów pracy. Jest to możliwe dzięki szeregowi rozwiązań wprowadzonych przez producenta, jak bardzo wysoka prędkość podnoszenia, możliwość równoczesnego wykonywania czterech ruchów czy pełny obrót wieży 360°. Proporcjonalne dźwignie sterowania umożliwiają kontrolowanie wykonywanych manewrów z najwyższą dokładnością i zapewniają bezpieczny, powolny podjazd do miejsca wykonywania prac. Ruchy są płynne, bez żadnych szarpnięć.

 

 

Bezpieczna praca z podestem ruchomym
Podesty ruchome o napędzie elektrycznym PULSEO zostały zaprojektowane nie tylko z naciskiem na efektywność pracy, ale także na bezpieczeństwo operatora. Wyposażone są one w system zabezpieczający przed zmiażdżeniem Haulotte Activ’Shield™ Bar 2.0, który stanowi zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie na rynku. W sytuacji grożącej zmiażdżeniem, operator jest zabezpieczony przez pałąk, a urządzenie zatrzymuje się automatycznie. Wychylony element zabezpieczający, który chroni operatora, zapewnia jednocześnie doskonałą widoczność otoczenia i nie zakłóca ergonomii obsługi.
Modele PULSEO są wyposażone w innowacyjny układ oświetlenia o najwyższej wydajności Haulotte Activ’Lighting System. Składa się on z 11 projektorów LED i zapewnia doskonałe oświetlenie kosza, elementów sterowania oraz obszaru dookoła maszyny (automatyczne włączanie za pomocą czujnika zmierzchowego).

 

ruchome podesty

 

Wydajne akumulatory to podstawa
Podesty ruchome PULSEO są wyposażone w baterie o dużej pojemności, a możliwość opuszczania kosza bez zużycia energii zapewnia maksymalną wydajność akumulatora przez cały dzień pracy. Jeśli wymagana jest zwiększona moc baterii, wbudowany silnik zintegrowany z generatorem może szybko naładować akumulatory, podczas gdy maszyna zachowuje pełną wydajność podczas cyklu ładowania. Pod koniec zmiany wbudowany prostownik i inteligentny moduł zarządzania energią optymalizują zarówno ładowanie, jak i żywotność akumulatorów.
Opracowany we współpracy z firmą LITEN, czyli europejskim instytutem badawczym wyspecjalizowanym w dziedzinie opracowywania najnowszych technologii w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, system zarządzania energią Haulotte Activ’Energy Management został opracowany w celu przedłużenia trwałości akumulatorów.

 

 

Nowoczesne technologie w standardzie
Do konfiguracji podestów ruchomych PULSEO służy wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ’Screen, które dostarcza użytkownikom informacji ułatwiających identyfikację alarmów i umożliwia dostęp do listy procedur konserwacji zapobiegawczej, a także pomaga w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów związanych z nieprawidłowym działaniem.
Wszystkie funkcje Haulotte Activ’Screen są dostępne na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji Haulotte Diag. W ten sposób technicy korzystają z mobilności niezbędnej do jeszcze skuteczniejszej konfiguracji i diagnostyki.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.haulotte.pl

05-090 Janki, ul. Graniczna 22, woj. mazowieckie
tel. 227200880,


Liczba odwiedzin: 801 | Data publikacji: 2018-10-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


26.01.2016 | Podnośniki
W branży budowlanej praca na wysokości to...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
02.10.2019 | Podnośniki
Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
20.01.2017 | Podnośniki
Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane...
01.10.2013 | Podnośniki
Zarówno w budownictwie, przemyśle jak i logistyce...
23.07.2015 | Podnośniki
Charakterystyczne dla naszych czasów dążenie do maksymalnego...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
To, co wyróżnia rusztowania PERI, to niezwykle...
23.07.2015 | Podnośniki
Podesty masztowe to jedne z najbardziej przydatnych...
01.09.2014 | Podnośniki
Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez podestów...
06.04.2020 | Podnośniki
Uchwyty magnetyczne, znane również jako chwytaki magnetyczne,...
31.05.2019 | Podnośniki
Operowanie ciężkimi, nieporęcznymi ładunkami i ich przemieszczanie...
31.05.2019 | Podnośniki
W jeszcze nie tak zamierzchłych czasach ludzie...
13.01.2016 | Podnośniki
Budownictwo to jedna z tych branż, w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: podesty ruchome o napędzie elektrycznym, podesty ruchome, podesty ruchome przejezdne, haulotte
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy