Wygodne prace na wysokości

Prace konserwacyjne i wykończeniowe wewnątrz budynków (sprzątanie, prace magazynowe, instalacje elektryczne, instalacje hydrauliczne, oświetlenie, klimatyzacja, systemy przeciwpożarowe, malowanie), logistyka i dystrybucja (podnoszenie/zdejmowanie paczek, inwentaryzacja, zawieszanie dekoracji), obsługa techniczna imprez (targi/pokazy, produkcje telewizyjne), prace konserwacyjne na zewnątrz budynków na stabilnym gruncie (oświetlenie, oznakowanie, naprawy)… Zastosowania, w jakich sprawdzają się ruchome podesty masztowe można mnożyć. Dziś, gdy dąży się do jak najbardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni, tego typu urządzenia muszą jednak nie tylko ułatwić dostęp do wysoko położonych miejsc, ale także umożliwiać sprawne poruszanie się na ograniczonych metrażach. Odpowiedzią firmy Haulotte na to zapotrzebowanie rynku jest nowa generacja ruchomych podestów masztowych STAR 10.

Zwrotne i bezpieczne podesty ruchome

Urządzenia STAR 10 Haulotte zaprojektowano tak, aby zachować optymalną zwrotność nawet w ciasnych pomieszczeniach, co pozwala na efektywne poruszanie się i pracę, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo operatorowi. Wydajny silnik elektryczny zapewnia precyzyjną kontrolę urządzenia, by dostać się do najtrudniej dostępnych miejsc.  

Nie bez znaczenia dla komfortu obsługi jest też funkcjonalny i ergonomiczny górny panel sterowania, na którym znajduje się nowy joystick, pozwalający na precyzyjne pozycjonowanie, bardziej intuicyjną i bezpieczniejszą jazdę oraz manewrowanie w ograniczonej przestrzeni. Zerowy promień zachodzenia umożliwia bezpieczną pracę w obrocie 360°.

 

masztowe podesty ruchome

fot. Haulotte

Nowe podesty masztowe STAR 10 posiadają najlepszy w swojej klasie promień skrętu i wysięg wynoszący 3 metry dzięki przedłużeniu ramienia JIB, pozwalając operatorowi łatwiej manewrować w restrykcyjnych warunkach pracy. Nowa gama podestów STAR jest przeznaczona do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Podesty masztowe łatwe w konserwacji

Nowa gama podestów STAR oferuje bezkompromisową jakość, pozwalając uzyskać optymalną zwrotność w ciasnych strefach. Dzięki temu, że urządzenia te wymagają minimalnej konserwacji, koszty i czasy przestojów są znacznie zredukowane. Aby dodatkowo zaoszczędzić czas i ułatwić czynności konserwacyjne, podesty mają wbudowane narzędzie diagnostyczne HAULOTTE ACTIV’SCREEN, które dostarcza w czasie rzeczywistym najważniejszych informacji.

Podest STAR jest kompatybilny z uniwersalnym urządzeniem Haulotte Diag, oferowanym do wszystkich rozwiązań Haulotte. Każda usterka maszyny jest wyświetlana z opisem dla lepszego zrozumienia (wyświetlany jest pełny opis + kod numeryczny zamiast tekstu lub tylko numer kodu błędu).

W połączeniu z bezprzewodowym VCI box (bezprzewodowy interface diagnostyczny), Haulotte Diag pozwala zdalnie programować, rozwiązywać problemy i ogólnie zdiagnozować wszystkie maszyny Haulotte.

VCI Box Haulotte może być podłączony do wszystkich maszyn Haulotte, jak również do wszystkich nowych produktów. Haulotte Diag odbiera i wyświetla informacje o urządzeniu z odległości aż do 40 metrów przy użyciu bezprzewodowej technologii Wi-Fi, przy czym nadal możliwe jest połączenie kablem.

Nowe podesty STAR posiadają silniki asynchroniczne, które są znane ze swojej niezawodności i wytrzymałości i nie wymagają żadnych rutynowych prac konserwacyjnych. Urządzenia wyposażone są również w prosty, szybki i bezpieczny centralny wlew do akumulatorów, a czas przestoju dodatkowo skraca łatwy dostęp do punktów kontrolnych.

masztowe podesty ruchome

fot. Haulotte

Masztowy podest ruchomy na długie lata

Wraz z nowymi podestami STAR firma Haulotte oferuje także zwiększoną wytrzymałość i niezawodność, aby wytrzymać próbę czasu i intensywne użytkowanie. Pokrywy, które posiadają pamięć zachowania kształtu, wykonane są z materiałów kompozytowych, co zapewnia wysoką odporność na uderzenia, a trwałość części i podzespołów została zwiększona trzykrotnie.

Wszystkie komponenty (osie, wiązki, tulejki, złącza, …) zostały poddane specjalnej obróbce, aby zapewnić wysoki poziom ochrony przed korozją. Ponadto wszystkie części zostały wyselekcjonowane według wymogu trwałości i niezawodności.

masztowe podesty ruchome

fot. Haulotte

Szybki transport, załadunek i rozładunek w ciasnej przestrzeni

Podesty STAR dostosowują się do wszystkich ograniczeń logistycznych i pozwalają zaoszczędzić cenny czas podczas załadunku/rozładunku, co umożliwiają m.in. unikalne uchwyty transportowe w podstawie oraz maksymalny kąt nachylenia aż do 25%, by łatwo wjeżdżać na rampy załadowcze.

Oferując maksymalny poziom bezpieczeństwa, podesty Haulotte spełniają wymagania zgodnie z Europejskimi i międzynarodowymi standardami (ANSI, CSA, AS …).

Ze szczegółową ofertą firmy Haulotte można zapoznać się na stronie www.haulotte.pl

05-090 Janki, ul. Graniczna 22, woj. mazowieckie
tel. 227200880,