Podesty ruchome masztowe Haulotte Star, elektryczne

Nowe gwiazdy w rodzinie Haulotte Star

Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz Star 8 S to nowe, elektryczne urządzenia bez przedłużenia ramienia, przeznaczone do wykonywania prac na wysokości. Solidne wyposażenie w standardzie, optymalna zwrotność i prostota obsługi sprawiają, że podesty sprawdzą się w wielu zastosowaniach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Podesty ruchome masztowe – wszechstronność w standardzie

Podesty ruchome masztowe sprawdzają się w niezliczonych branżach, znacznie usprawniając pracę człowieka na wysokości oraz sprawiając, że staje się ona bezpieczniejsza. Atutem podestów elektrycznych jest ponadto możliwość pracy wewnątrz pomieszczeń również w tych miejscach, w których przestrzeń do manewrowania jest bardzo ograniczona. Mając na uwadze bardzo zróżnicowane obszary wykorzystywania podestów ruchomych, producent zatroszczył się o to, aby urządzenia Haulotte Star 6 i 8 S były w stanie sprostać różnym zadaniom. Dzięki temu są to jedne z najbardziej wszechstronnych urządzeń na rynku, przeznaczonych do napraw lub prac instalacyjnych (instalacje elektryczne, oświetlenie, instalacje hydrauliczne, malowanie, systemy przeciwpożarowe itp.), poprzez konserwację i prace na zewnątrz (oświetlenie, oznakowanie, naprawy), aż do logistyki i dystrybucji (podnoszenie/zdejmowanie paczek, prace magazynowe, inwentaryzacja, zawieszanie dekoracji, itp.).

fot. Haulotte 

Haulotte Star 6 i 8 S

Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad dobrem podestu ruchomego masztowego mają na uwadze różne względy w zależności od przeznaczenia maszyny, jednak wiele aspektów zawsze jest na wagę złota. Jest to m.in. zwrotność, pozwalająca na łatwe manewrowanie podestem elektrycznym. Również na tę kwestię położono nacisk w podestach Haulotte Star 6 i 8 S, w których proste i szybkie manewrowanie łączy się z bezpieczeństwem operatora. Zwiększeniu łatwości operowania maszyną służy nowy górny panel sterowania, a dzięki joystickowi, sterowanie i manewrowanie są intuicyjne, bezpieczne i precyzyjne. Podczas podnoszenia i opuszczania masztu, sztywność zapewnia układ odwróconych segmentów masztu, co daje większą stabilność i pozwala pewniej pracować. Odwrócone segmenty masztu nie mają żadnych lin ani łańcuchów, co oznacza mniejszą potrzebę konserwacji.

Atutem urządzeń jest też szybki czas osiągania maksymalnej wysokości roboczej, który wynosi zaledwie 14 sekund.

Obydwa podesty ruchome masztowe mogą pracować wewnątrz, Haulotte Star 6 sprawdzi się ponadto w realizacji zadań na zewnątrz budynków, zachowując przy tym udźwig 230 kg (na twardym podłożu, przy dopuszczalnej prędkości wiatru do 45 km/h).

W celu zwiększenia tempa prowadzonych na wysokości prac, w podnośniku Haulotte Star 6 mogą przebywać jednocześnie 2 osoby (przy pracy wewnątrz; w przypadku prac prowadzonych na zewnątrz – jedna osoba). Star 8 S można opcjonalnie doposażyć w rozkładaną platformę, która daje dodatkowy zasięg 40 cm oraz stwarza przestrzeń dla drugiej osoby. Antypoślizgowy schodek w maszynie umożliwia pewne wejście na platformę i eliminuje ryzyko upadku.

Masztowe podesty ruchome Star 6 i 8 S posiadają system automatycznego zabezpieczenia przed przechyłem, dzięki czemu mogą z powodzeniem pokonywać liczne przeszkody w obiektach przemysłowych i handlowych, a także bez problemów wjeżdżać na rampy załadowcze w trakcie transportu.

 

fot. Haulotte 

Mocny silnik to podstawa

Podesty ruchome Star 6 i 8 S posiadają baterie o przedłużonym działaniu, dzięki czemu praca z ich wykorzystaniem nie musi być często przerywana koniecznością doładowania akumulatorów. Kontrolę nad stopniem naładowania baterii ułatwia wskaźnik umieszczony na górnym panelu sterowania.

Silniki prądu przemiennego, w jakie wyposażone są nowe masztowe podesty ruchome Star, łączą wysoki moment obrotowy z precyzyjną i płynną regulacją, zapewniając komfort i łatwy dostęp do wysoko położonych miejsc. W związku z tym operator może pracować pewnie i wydajnie. Tego typu silniki są znane ze swojej niezawodności i solidności. Nie wymagają one regularnej konserwacji, ponieważ nie mają szczotek węglowych, które należy wymieniać. Ponadto zajmują mniej miejsca, dzięki czemu wszelkie konserwacje są łatwiejsze do przeprowadzenia.

Wąskie przejścia, ograniczona przestrzeń – to nie problem!

Elektryczne podesty ruchome Haulotte Star 6 i 8 S sprawdzą się również w tych przestrzeniach, gdzie jest niewielka ilość miejsca, co ułatwia mały zewnętrzny promień skrętu. Urządzenia zaprojektowano jako niewielkie, kompaktowe konstrukcje, które bez trudu przejadą przez drzwi o standardowej szerokości 80 cm. Są również lekkie, przez co można je wykorzystywać podczas pracy na podłożu o obniżonej nośności, czy wjeżdżać nimi do windy towarowej. Znacznym ułatwieniem jest możliwość podniesienia podestu z przodu lub z boku, co umożliwiają specjalne otwory w obudowie na wózek widłowy. Jest to ogromne ułatwienie w transporcie, które eliminuje ryzyko przypadkowego przewrócenia i uszkodzenia podestu ruchomego.

 

fot. Haulotte 

Haulotte Star 6 i 8 S – nie przegapisz przeglądu!

Nowe urządzenia z rodziny Haulotte Star, podobnie jak inne maszyny tego producenta, posiadają wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte ACTIV’Screen, które dostarcza operatorowi i technikom kluczowych informacji o stanie podestu ruchomego. Są to dane dotyczące np. alarmu przechyłu, rozwiązywania problemów, informacje odnośnie poziomu naładowania akumulatorów i wymaganych konserwacji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla operatorów, jak i np. dla wypożyczalni sprzętu, które mają dzięki temu pełną kontrolę nad flotą maszyn.

Haulotte ACTIV’Screen pozwala również technikom użyć ich kodów dostępu do programowania i kalibracji podestu, a także do diagnozowania usterek. Możliwy jest również bezprzewodowy dostęp do podnośnika Star, dzięki zgodności z uniwersalnym urządzeniem Haulotte Diag, wyposażonym w zaawansowane funkcje diagnostyczne.

Podesty ruchome masztowe z oferty Haulotte zaprojektowano tak, aby maksymalnie ułatwić dostęp do punktów kontrolnych, usprawniając tym samym interwencje. Komory baterii otwiera się łatwo i szybko, podobnie jak właz rewizyjny, z którego jest dostęp do bloku hydraulicznego. Inne główne punkty kontrolne i konserwacji, jak np. czujniki nachylenia, są dostępne bezpośrednio. Aby zapewnić optymalną ochronę przed korozją, wszystkie piny, tulejki i metalowe części w nowych podestach ruchomych masztowych zostały poddane specjalnej obróbce, a przewody elektryczne są zabezpieczone przed wilgocią i korozją poprzez wodoszczelne złączki.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.haulotte.pl

 

05-090 Janki, ul. Graniczna 22, woj. mazowieckie
tel. 227200880,


Liczba odwiedzin: 837 | Data publikacji: 2019-10-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


23.07.2015 | Podnośniki
Podesty masztowe to jedne z najbardziej przydatnych...
23.07.2015 | Podnośniki
Charakterystyczne dla naszych czasów dążenie do maksymalnego...
01.10.2013 | Podnośniki
Zarówno w budownictwie, przemyśle jak i logistyce...
podesty ruchome
05.10.2018 | Podnośniki
PULSEO firmy Haulotte to podesty ruchome o...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
20.01.2017 | Podnośniki
Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
01.09.2014 | Podnośniki
Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez podestów...
26.01.2016 | Podnośniki
W branży budowlanej praca na wysokości to...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
26.03.2019 | Dźwigi (żurawie)
Oczywiście. Podobnie jak mini żurawie. Ich wynajem...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
21.08.2017 | Inwestycje budowlane
Obok nowoczesnych, eleganckich budynków i coraz bardziej...
13.01.2016 | Podnośniki
Budownictwo to jedna z tych branż, w...
Zakup maszyn budowlanych i rolniczych wiąże się...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
Obok rynku IT jedną z najprężniej i...
Szybko, efektywnie, bezpiecznie – to oczekiwania, jakie...
Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki...
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przegrywasz kolejne przetargi?...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Kolejny pokaz z serii „Drzwi Otwarte” odbył...
Zwiększenie wydajności – ten cel przede wszystkim...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: Haulotte, podnośniki Haulotte, podnośniki, maszyny podnoszące, maszyny, podesty ruchome, Haulotte Star,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy