Teleskopowe Podesty HT28
Podesty z gamy HT28 są przeznaczone do wszelkich prac budowlanych, remontowych, rozbiórek, prac w stoczniach, w przemyśle wydobywczym, a także związanych z architekturą krajobrazu oraz wycinką drzew.
Aby ułatwić załadunek i rozładunek w warunkach słabej widoczności (o świcie lub zmierzchu) oraz podnieść poziom bezpieczeństwa operatorów maszyn, Grupa Haulotte wprowadziła innowacyjny system ACTIV’Lighting System-Safe Load, który umieszczony jest w kilku punktach na maszynie. Dodatkowym urządzeniem gwarantującym bezpieczną pracę jest dostępne w standardzie lub opcjonalnie (w zależności od modelu) urządzenie ochronne HAULOTTE ACTIV’Shield© Bar 2.0., gdzie ruchomy drążek zapewnia dodatkowy margines bezpieczeństwa operatora przed jakimkolwiek ryzykiem zgniecenia.
Wysięg boczny urządzeń z rodziny koszowych podestów teleskopowych HT28 wynosi blisko 24 m, przez co możliwa jest praca nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Ponadto w trakcie podnoszenia się teleskopu do pełnej wysokości można wykonywać również inne ruchy.

 

ruchome podesty samojezdnefot. Haulotte

 

Częstym problemem pojawiającym się zwłaszcza podczas prac na budowie, są limity obciążenia, przez co nie można załadować całego sprzętu naraz, co wymusza konieczność ciągłego opuszczania się i podnoszenia. W gamie teleskopowych podestów ruchomych HT28 dostępna jest opcja podwójnego udźwigu 230 kg lub 350kg. Przy wyborze opcji 350 kg, kosz może pomieścić dodatkowe 40% masy urządzeń, a opcja ta konfigurowana jest na górnym panelu sterowania. Ukłonem w stronę przedsiębiorstw, które wykorzystują elementy nieporęczne do transportowania na duże wysokości (szyby, rury hydrauliczne) jest kilka zestawów dostosowanych do specyficznych zastosowań, m.in. podstawa do paneli, uchwyt do przewożenia rur, zestaw do pracy w nieprzyjaznym środowisku, końcówka przewodu ze sprężonym powietrzem w koszu i wiele innych.

 

ruchome podesty samojezdnefot. Haulotte

 

Gama podestów teleskopowych HT28 doskonale nadaje się do pracy w terenie i została zaprojektowana tak, aby łatwo poruszać się nawet na nierównej powierzchni i w miejscach trudno dostępnych. Stabilność podestów zapewnia oś wahliwa oraz automatyczna blokada dyferencjałów kół napędowych, a duży prześwit pozwala z łatwością pokonywać przeszkody.
Ergonomię i wygodę pracy zapewnia górny panel sterowania, zaprojektowany tak, by rzetelnie i precyzyjnie wykonywać ruchy podnoszenia lub jazdy, a także standardowa taca na narzędzia z przegródkami, która zapewnia łatwy dostęp do sprzętu.
Urządzenie generuje o 20% mniej hałasu w porównaniu do konkurencyjnych maszyn, co zapewnia większy komfort zarówno użytkownikom, jak i osobom w pobliżu, przez co sprawdzi się także podczas pracy na obszarach wrażliwych (szpitale, szkoły, biurowce, itp.).

Podesty teleskopowe – solidność w standardzie
Wszystkie osie i mocowania samojezdnych podestów ruchomych HT28 są poddane obróbce uodparniającej je na trudne warunki pogodowe (ekstremalne różnice temperatury, wilgotność), przez co części te są trzykrotnie trwalsze. Aby wytrzymać próbę czasu, uderzenia i uszkodzenia podczas transportu, pokrywy mają metalowe ramy dla większej stabilności i odporności. Górny panel sterowania jest chroniony przed zamoknięciem i negatywnymi skutkami zmiennych warunków atmosferycznych przez odporną na uderzenia obudowę, posiadającą pamięć zachowania kształtu. Z kolei system wagi jest chroniony w łączniku pomiędzy koszem a przedłużeniem ramienia (jib); w razie zderzenia nie zostanie uszkodzony, podobnie jak drążki skrętne, które znajdują się wewnątrz ramy.
Kosz i pokrywy są wykonane z części łatwych w demontażu. Wystarczy wymienić tylko uszkodzoną część zamiast całego element: prosto, szybko i bardziej ekonomicznie.

 

ruchome podesty samojezdne ruchome podesty samojezdnefot. Haulotte

 

Z naciskiem na opłacalność eksploatacji
Podczas wykonywania prac na wysokości, silnik często pracuje niepotrzebnie, zwiększając liczbę motogodzin. W gamie teleskopowych podestów ruchomych HT28 zamontowany jest system Stop Emission, który automatycznie włącza lub wyłącza silnik. System zmniejsza zużycie silnika i elementów peryferyjnych do blisko 20%, tym samym zwiększając żywotność silnika i zapewniając wyższą wartość rezydualną. Nie trzeba dodawać, że mniejsze zużycie paliwa przekłada się też na niższe koszty operacyjne.
Urządzenia HT28 posiadają wbudowane narzędzie diagnostyczne ACTIV'Screen, które zapewnia dostęp do szczegółowych i kompletnych procedur usuwania usterek, ustawień maszyny, wymaganych konserwacji i wykazu przerw pomiędzy interwencjami, modyfikacje ustawień ogólnych, takich jak język wyświetlania i jednostki miary. Podesty są ponadto przystosowane do instalacji systemu lokalizacji urządzenia. W standardzie wyposażone są w uniwersalne złącze telematyczne, które dostosowuje się do każdego rodzaju systemu telematycznego, pozwalając na szybkie podłączenie własnych urządzeń. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość zarządzania wszystkimi urządzeniami bez konieczności stosowania konkretnego rozwiązania telematycznego.

 

ruchome podesty samojezdnefot. Haulotte

 

Masztowy podest Ruchomy Star 6 Picking
Wszędzie tam, gdzie wykonywane są prace magazynowe związane z zarządzaniem zapasami, inwentaryzacyjne, wykończeniowe (dekoracje, montaż sygnalizacji itp.) oraz konserwacyjne wewnątrz budynków sprawdzi się z kolei masztowy podest ruchomy Star 6 Picking. Jest on wyposażony w podwójne drzwi „lambo” z czujnikiem sygnalizującym, że są one otwarte, co przerywa wszelkie ruchy maszyny. Tego typu drzwi nie zajmują wiele miejsca na podeście, przez co zapewniają operatorowi całkowitą swobodę ruchów.
Projektując ruchome podesty samojezdne Star 6 Picking, producent położył nacisk również na inne aspekty związane z bezpieczeństwem operatora. Stabilność urządzenia zapewnia maszt cylindrowy, a wzmocnione osłony i antypoślizgowe schodki pozwalają bezpiecznie wejść na platformę. Nie ma również ryzyka, że transportowane ładunki spadną, gdyż chroni je regulowana półka ze składanymi bokami i barierką przednią. Jednocześnie dzięki temu, że maszt ma taką samą wysokość jak barierka, nie ogranicza pola widzenia operatora.
Star 6 Picking jest pierwszym podestem, który opcjonalnie można wyposażyć w ostrzegawcze światło dla pieszych ACTIV’Pedestrian Light. System aktywuje się automatycznie kiedy urządzenie jest w ruchu, a z przodu maszyny widoczny jest snop światła ostrzegający przechodniów. Umożliwia to zwiększenie widoczności urządzenia na zakrętach, zapobiegając kolizjom z pieszymi w magazynach lub z klientami w sklepie.

 

ruchome podesty samojezdnefot. Haulotte

 

Ładunki do 80 kg
Podest masztowy STAR 6 Picking może jednorazowo bezpiecznie podnosić towary o wadze aż do 80 kg, a regulowana elektronicznie półka pozwala operatorowi podnosić paczki bez wysiłku. Na wydajność maszyny wpływa zarówno prędkość jazdy (4,5km/h), jak i możliwość rozłożenia masztu i podniesienia tacy na narzędzia w tym samym czasie, co skraca czas oczekiwania. Pracę optymalizuje też duża ładowność, brak krawędzi, składane boki i przednia barierka.
Górny panel sterowania jest wyposażony w widoczny wskaźnik naładowania akumulatorów, dzięki czemu operator jest na bieżąco informowany o stanie baterii. Atutem masztowych podestów samojezdnych Star 6 Picking jest też cicha praca, co zapewnia komfort akustyczny zarówno operatora i osób znajdujących się w pobliżu.
Haulotte oferuje otwory w podwoziu na wózek widłowy z boku urządzenia, co umożliwia łatwy i szybki załadunek i rozładunek. Wysoki moment obrotowy, płynna jazda i silniki prądu przemiennego zapewniają niezrównaną precyzję i komfort oraz łatwe manewrowanie nawet w trudno dostępnych miejscach.
Ruchomym podestem masztowym Star 6 Picking można sterować przy pomocy prostego w obsłudze joysticka oraz łatwych i intuicyjnych przycisków na panelu sterownia. Górny panel sterowania może być obsługiwany jedną ręką, co daje dużą swobodę ruchów. Drzwi znajdują się z dwóch stron, dzięki czemu STAR 6 Picking może być ustawiony po obu stronach półki, a operatorzy mogą łatwo podnosić lub opuszczać platformę w dowolnej konfiguracji.
Wyposażony w czujnik przechyłu, STAR 6 Picking może łatwo pokonywać przeszkody znajdujące się w budynkach przemysłowych i handlowych, w tym listwy i progi.

 

ruchome podesty samojezdne ruchome podesty samojezdne ruchome podesty samojezdnefot. Haulotte

 

Nie płać za przestoje w pracy!
Dla inwestorów kupujących różnego rodzaju sprzęt liczy się nie tylko optymalizacja czasu i pracy, ale również prostota konserwacji, co ostatecznie przekłada się na koszty. Dlatego odwrócone segmenty masztu w STAR 6 Picking nie mają żadnych lin ani łańcuchów, co oznacza mniejszą potrzebę konserwacji. Sam maszt jest doskonale zabezpieczony, nie ma więc ryzyka, że zrzucone przypadkowo narzędzie mogłoby utkwić pomiędzy segmentami i spowodować ich uszkodzenie. Odporna na uderzenia obudowa eliminuje ryzyko pęknięcia, a zainstalowane w podestach niezawodne i solidne silniki elektryczne o prądzie zmiennym nie wymagają regularnej konserwacji, ponieważ nie ma szczotek do wymiany. W przypadku czynności konserwacyjnych, otwór inspekcyjny na maszcie ułatwia szybki dostęp do podzespołów.
Wszystkie piny, tulejki, nakrętki i elementy malowane w STAR 6 Picking zostały poddane specjalnej obróbce, uodparniając je na trudne warunki pogodowe. Z kolei przewody elektryczne są zabezpieczone przed wilgocią i korozją dzięki wodoszczelnym złączkom. Obudowa maszyny jest odporna na uderzenia, w związku z tym nie ma ryzyka jej pęknięcia.
W urządzeniu STAR 6 Picking wszystko zostało zaprojektowane, tak aby zapewnić szybkie interwencje: dwie komory na baterie, które łatwo się otwiera, właz rewizyjny w górnej części podwozia, umożliwiający łatwy dostęp do bloku hydraulicznego, bezpośrednio dostępne główne punkty kontrolne (m.in. czujniki przechyłu).
Podobnie jak w przypadku teleskopowych podestów ruchomych HT28, podesty Star 6 Picking mają wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte ACTIV’Screen, które dostarcza kluczowych informacji (jak np. alarm przechyłu, rozwiązywanie problemów), a także powiadamia o poziomie naładowania akumulatorów i wymaganych konserwacjach.
Co istotne, wszystkie urządzenia w ofercie Haulotte Polska spełniają wymagania prawne zgodnie z Europejskimi i międzynarodowymi standardami (ANSI, CSA, AS).

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.haulotte.pl

 

05-090 Janki, ul. Graniczna 22, woj. mazowieckie
tel. 227200880,