Wynajem ładowarek teleskopowych, podnośników koszowych, podestów ruchomych

Wynajem maszyn – sposób na obniżenie wydatków

Na cenę maszyny składa się nie tylko koszt zakupu, ale także jej utrzymanie, naprawy, przeglądy. Wynajem ładowarek teleskopowych, a także innego sprzętu do pracy na wysokości – np. wynajem podnośników koszowych, wynajem podestów ruchomych pozwala nie tylko obniżyć wydatki przedsiębiorstwa, ale i wyeliminować przestoje w pracy oraz konieczność prowadzenia dokumentacji i pilnowania terminów przeglądów. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom klientów, firma Riwal oferuje zarówno wynajem maszyn, jak i sprzedaż urządzeń nowych oraz używanych. W połączeniu z organizowanymi przez firmę szkoleniami, jest to jedna z najbardziej kompleksowych ofert na rynku.

Wynajem ładowarek teleskopowych, podestów ruchomych – dlaczego warto?
W dobie dużej konkurencji na rynku, przedsiębiorstwa szukają oszczędności na każdym polu. Nic dziwnego, że coraz częściej zamiast kupować drogi sprzęt, decydują się na wynajem podestów ruchomych, podnośników koszowych czy wynajem ładowarek teleskopowych. Cennik usług świadczonych przez daną firmę można dzięki temu znacząco obniżyć, oferując konkurencyjne ceny i zmniejszając wydatki własne. To także świetny sposób na to, aby poszerzyć wachlarz świadczonych usług o takie prace, które dotychczas – z uwagi na braki sprzętowe – były niemożliwe.
W ofercie firmy Riwal znajduje się bardzo rozbudowana flota maszyn – tylko w Polsce jest to 1500 urządzeń, na całym świecie – 19 000.

 

Fot. Riwal

– Oferujemy wynajem ładowarek teleskopowych, wynajem podestów ruchomych – w tym podnośników koszowych – a więc różnego rodzaju sprzęt do pracy na wysokości. Posiadamy również maszyny nietypowe, niszowe, jak np. najwyższy dostępny w Polsce do wynajmu podnośnik teleskopowy – JLG 1850SJ, którego wysokość robocza wynosi aż 58,56 m – mówi Wojciech Lisicki z firmy Riwal.

 

Zobacz jak pracuje JLG 1850SJ:

Wynajem ładowarek teleskopowych – jakość ma znaczenie!

Przy sporadycznym używaniu maszyn najbardziej opłaca się wynajem ładowarek teleskopowych u sprawdzonego partnera. Mamy wtedy pewność, że wypożyczony sprzęt jest wysokiej jakości i zapewnia bezpieczną pracę. Coraz więcej właścicieli firm, które prowadzą prace na wysokościach decyduje się też na wynajem takich maszyn, które są trudno dostępne lub których cena jest bardzo wysoka. Również takie urządzenia można znaleźć w ofercie firmy Riwal.

 

Fot. Riwal

Jako jedna z niewielu firm w Polsce Riwal oferuje wynajem ładowarek teleskopowych obrotowych o wysokości podnoszenia nawet 30 metrów.
– Taką maszyną jest obrotowa ładowarka teleskopowa Magni RTH 5.30S, przeznaczona do podnoszenia i przewożenia materiałów. Dzięki rozbudowanej ofercie osprzętu dodatkowego, jak hak, żuraw, łyżka, wciągarka oraz platforma robocza z powodzeniem można rozszerzyć zakres wykorzystywania ładowarki, która sprawdzi się też np. jako dźwig stacjonarny czy podnośnik roboczy. W tym wypadku jedno urządzenie może więc zastąpić kilka innych – podkreśla Wojciech Lisicki.

Magni RTH 5.30 na filmie: 

Riwal oferuje też wynajem ładowarek teleskopowych Magni TH 6.20, które na rynku są nowością. Innowacyjny system przesuwu wysięgnika, wysokość podnoszenia 19,20 m, wysięg boczny 14,60 m, 6 ton udźwigu, a do tego łatwe sterowanie i mocne silniki turbo sprawiają, że ładowarka sprosta wielu różnym wyzwaniom – począwszy od podnoszenia i przewożenia materiałów, a skończywszy na wykorzystywaniu jej jako podest roboczy.

 

 

Fot. Riwal

Innowacyjna ładowarka teleskopowa Magni TH 6.20 

Wynajem podnośników koszowych, wynajem podestów ruchomych

Riwal oferuje nie tylko wynajem ładowarek teleskopowych. W ofercie firmy znajdziemy też wynajem podestów ruchomych, w tym podnośników koszowych o różnym przeznaczeniu. Są to np. podesty nożycowe elektryczne na niebrudzących kołach o wysokości roboczej nawet do 33,70m, które doskonale sprawdzają się do pracy wewnątrz budynków, w branży montażowej, instalacyjnej, wykończeniowej, logistycznej, w wysokich halach czy magazynach wysokiego składowania. Natomiast zwyżki nożycowe JLG serii ES, dzięki niskiej masie własnej i kompaktowej budowie są często wykorzystywane do prac w galeriach handlowych i innych miejscach, w których muszą poruszać się po wąskich przejściach.

 

Fot. Riwal

Flota maszyn na wynajem obejmuje też podesty ruchome nożycowe spalinowe, masztowe (szczególnie polecane do prac w przemyśle – w halach produkcyjnych, logistycznych), a także wynajem podestów ruchomych przegubowych elektrycznych, spalinowych, teleskopowych spalinowych czy podestów ruchomych na przyczepkach.
– Ważnym obszarem naszej działalności jest międzynarodowy wynajem podestów ruchomych oraz ładowarek teleskopowych i innego sprzętu. Jest to duże ułatwienie dla firm z Polski, które pracują za granicą. Organizujemy wówczas cały potrzebny sprzęt, załatwiamy kwestie formalne oraz sprawujemy opiekę nad klientem w trakcie pracy za granicą, przy czym wszystko odbywa się oczywiście w języku polskim – mówi Wojciech Lisicki.

 

Fot. Riwal

Z jakiego jeszcze powodu warto postawić na wynajem ładowarek teleskopowych, podestów ruchomych, podnośników koszowych? Jakość maszyn gra tu olbrzymią rolę, jednak równie istotnym aspektem jest też odciążenie przedsiębiorcy, który nie musi się martwić o przeglądy, konserwację ani skomplikowaną dokumentację. Warto też pamiętać, że profesjonalne firmy takie jak Riwal są w stanie zaadaptować maszynę do potrzeb konkretnego klienta, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. To także cała mnogość nowoczesnych, cyfrowych rozwiązań dostępnych „w pakiecie” razem z maszyną, jak choćby aplikacja My Riwal do wynajmu przez telefon czy platforma My Riwal.

 

– Platforma pozwala na śledzenie online przepływu dokumentacji dotyczącej wynajmu podestów ruchomych czy ładowarek teleskopowych). To także wgląd w całą historię pracujących na różnych budowach klienta maszyn, a także możliwość prostego wynajęcia dodatkowego sprzętu czy zgłoszenia zakończenia wynajmu – mówi Wojciech Lisicki.

 

Fot. Riwal

Nie tylko wynajem!
Riwal prowadzi ponadto sprzedaż maszyn nowych i używanych oraz części do podnośników i ładowarek. Przedsiębiorstwo jest dealerem renomowanych producentów maszyn: JLG (podesty ruchome nożycowe, przegubowe, masztowe Toucan, teleskopowe, na które udzielana jest aż 3-letnia gwarancja), Magni (innowacyjne ładowarki obrotowe i teleskopowe), Dinolift (podesty na przyczepach).

 

Fot. Riwal

Każda maszyna przed wyjazdem do klienta przechodzi szczegółową kontrolę działania, a mobilny serwis udzielający wsparcia technicznego, dojeżdża na miejsce do klienta w ciągu średnio 4,5 h od zgłoszenia.
Ważnym obszarem działalności firmy Riwal są też szkolenia, które pozwalają na uzyskanie uprawnień do obsługi podestów ruchomych, ładowarek teleskopowych, podnośników i wózków widłowych.
Zakres szkoleń obejmuje zapoznanie się z przepisami BHP, wymaganiami UDT oraz obsługą maszyn (zajęcia teoretyczne i praktyczne). Zanim uczestnik szkolenia podejdzie do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, musi zdać wewnętrzny test sprawdzający nabytą wiedzę i umiejętności.
– Prowadzimy też szkolenia dla klientów, którzy będą pracować na podestach za granicą. Jako pierwsi w Polsce posiadamy Certyfikowane Centrum Szkoleniowe IPAF w dwóch lokalizacjach, gdzie przeprowadzamy kursy i egzaminy. Posiadanie licencji IPAF (Pal 3a, 3b, 1a, 1b) uprawnia do pracy na podestach w ponad 40 krajach w Europie i nie tylko (w Polsce obowiązują uprawnienia UDT). Takie szkolenie jest szczególnie przydatne dla polskich klientów, którzy zamierzają pracować na projektach budowlanych poza granicami naszego kraju. Dzięki temu, że szkolenie i egzamin odbywa się po polsku, nie trzeba martwić się o trudności językowe – mówi Wojciech Lisicki.

 

Fot. Riwal

W XXI wieku, gdy rynek jest sprofesjonalizowany bardziej niż kiedykolwiek, oferowanie klientom kompleksowej oferty jest ważną kartą przetargową, która pozwala pozyskać kontrahentów. Firma Riwal, która obok sprzedaży i wynajmu maszyn oferuje też sprzedaż części zamiennych, szkolenia, sprawnie działający serwis oraz rozwiązania cyfrowe jest świetnym przykładem na to, że wielopłaszczyznowość działania jest dziś na wagę złota.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.riwal.com/poland/pl-pl

96-200 Rawa Mazowiecka, ul. Zamkowa Wola 31a, woj. łódzkie
tel. +48 46 895 13 63, +48 781 800 250,


Liczba odwiedzin: 1656 | Data publikacji: 2019-04-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Podstawą wyposażenia firm budowlanych jest właściwie skompletowana...
26.03.2019 | Dźwigi (żurawie)
Oczywiście. Podobnie jak mini żurawie. Ich wynajem...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
Obok rynku IT jedną z najprężniej i...
09.10.2015 | Kontenery
Współczesny rynek coraz częściej zwraca się w...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Ceny maszyn budowlanych są na tyle wysokie,...
Zwiększenie wydajności – ten cel przede wszystkim...
Firma Inter Import-Export, polski przedstawiciel marek Rollmops...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Nie tylko budowanie jest sztuką. W zatłoczonych...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
Nowoczesne gospodarstwo rolne to obecnie dobrze zorganizowane...
09.01.2022 | Podesty ruchome
W każdym przypadku potrzeby użycia specjalistycznego sprzętu...
19.08.2021 | Podnośniki
Podnośnik nożycowy jest jednym z najczęściej wynajmowanych...
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
16.08.2017 | Kontenery
Kontenery spełniają w dzisiejszych czasach ważną funkcję,...
Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem...
16.12.2015 | Systemy budowlane
Tradycyjne pustaki stropowe to już przeszłość. Wymagania...
26.01.2016 | Podnośniki
W branży budowlanej praca na wysokości to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: wynajem maszyn, podnośniki, wynajem ładowarek teleskopowych, wynajem podestów ruchomych, wynajem podnośników koszowych,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy